MOTO SPOT 2021 – Spała

MOTO SPOT -SPAŁA 2021
MOTO SPOT -SPAŁA 2021 

Po trudnym czasie związanym z epidemią i długim lockdownem w końcu przyszedł czas na wyczekiwane z niecierpliwością spotkanie branżowe! Spotkanie bogate w różnego rodzaju wycieczki, atrakcje i integrację. Może nietypowe — bo dla motocyklistów, związanych z branżą budowlaną — ale na pewno niezapomniane!

Inicjatorami wydarzenia MOTO SPOT – SPAŁA 2021, na który przyjechało na motocyklach z różnych stron kraju kilkadziesiąt osób związanych z branżą dekarską, było kilka zaprzyjaźnionych firm, działających w segmencie pokryć dachowych: Complex House, Lux Dachy, Evig System i Grupa Dekarska. Ich celem, była organizacja spotkania branżowego o charakterze integracyjnym, połączona z programem wycieczek historycznych. Nie przypadkowo na miejsce zlotu wybrano Spałę – osadę o ciekawej historii, która stanowi bardzo dobrą bazę wypadową do zwiedzania lokalnych miejsc i obiektów związanych z historią Polski.

Bogaty program wycieczek

Na uczestników Moto Spot czekało bardzo dużo ciekawych wycieczek historycznych. Ważnym punktem programu była wizyta w jednym z najstarszych murowanych kościołów na terenie naszego kraju — romańskim kościele pod wezwaniem świętego Idziego, który powstał dzięki funduszom księcia Władysława Hermana, po narodzinach jego długo wyczekiwanego syna, późniejszego króla Polski — Bolesława Krzywoustego. Uczestnicy mieli również możliwość zwiedzenia grot Nagórzyckich – podziemnych licznych sal, korytarzy, zaułków i wnęk, powstałych w dawnej kopalni piasku kwarcowego.

Plan wycieczek uwzględniał również lokalne miejsca ściśle związane ze współczesną historią, sięgającą II Wojny Światowej, m.in. kompleks schronów kolejowych w Konewce, wchodzących w skład stanowisk Dowodzenia ,,Anlage Mitte” oraz bliźniaczy zespół schronów w Jeleniu, których budowa rozpoczęła się wiosną  1940 roku.
Kolejnym, nie mniej ważnym miejscem, był szaniec Hubala – symboliczna budowla w kształcie pierścienia,, wzniesiony w miejscu, w którym 30.04.1940 roku poległ major Henryk Dobrzański ,,Hubal” – dowódca Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego.

Integracja

Podczas ostatniego dnia zlotu na uczestników Moto Spot czekał szereg innych atrakcji. Głównym punktem był spływ kajakowy malowniczą i krętą rzeką Pilicą. Motocykliści mieli okazję do zamiany swoich jednośladów na dwa wiosła i sprawdzenia swoich umiejętności kajakarskich. Mimo wysiłku, na brak humorów i dobrej energii nikt nie mógł narzekać.

Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku również uda im się zorganizować moto spotkanie. Jednocześnie zapraszają do współorganizacji wydarzenia innych producentów, związanych z branżą, co pozwoli zwiększyć ilość uczestników i da szansę na poszerzenie kręgu znajomych w tej branży.

Nieocenione okazało się zaangażowanie grupy Paramotocykliści, która to perfekcyjnie zorganizowała i zabezpieczyła cały Moto Spot.

Patronem medialnym imprezy jest gazeta Dekarz&Cieśla.


Data utworzenia: 29.07.2021


dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Podobne artykuły