Porady

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając firmę remontową?

Remont mieszkania czy domu może okazać się bardzo problematyczny, jeśli zdecydujemy się przeprowadzić go na własną rękę. O wiele lepiej skorzystać z pomocy firmy remontowej, której pracownicy nie tylko wykonają za nas wszelkie, niezbędne prace, ale również doradzą nam w wyborze materiałów czy technik, które sprawią, że remont potrwa krócej, za to jego efekty będą bardzo zadowalające. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy remontowej?

Zakres oferowanych usług

Pierwszym, podstawowym aspektem jest zakres usług, jakie oferuje konkretna firma remontowa. Jest to szczególnie istotne dla osób, które planują większy remont, bowiem zlecenie wykonania wszystkich, możliwych prac jednej firmie sprawia, że cały proces remontowy będzie przebiegał sprawniej. Z drugiej jednak strony firma remontowa powinna zatrudniać wielu specjalistów z różnych dziedzin budownictwa. Trudno bowiem, aby jedna czy dwie osoby zajęły się wykonaniem kompleksowego remontu w mieszkaniu. Innych umiejętności wymaga bowiem wymiana elektryki czy instalacji gazowej, innych zaś kładzenie na podłodze paneli lub płytek ceramicznych. Co ważne, zakres prac, jakie ma wykonać konkretna firma remontowa, powinien być ustalony na samym początku, jeszcze przed podpisaniem umowy.

Dojazd do klienta

Wszystkie firmy remontowe oferują dojazd do klienta, co wynika ze specyfiki ich pracy. Niemniej jednak należy zorientować się, czy czas dojazdu nie jest wliczony w czas pracy specjalistów. Zwykle ma to miejsce wtedy, gdy pracownicy muszą dojeżdżać do klienta dłużej, niż pół godziny. Zazwyczaj bowiem firma remontowa z Krakowa czy jakiegokolwiek innego miasta wojewódzkiego świadczy usługi na terenie całego województwa (sprawdź firmy remontowe na https://building-companion.pl/remonty/krakow–malopolskie). Z drugiej jednak strony inaczej rozlicza się dojazd do klienta, którego mieszkanie jest zlokalizowane w Krakowie, inaczej zaś do klienta, który mieszka przykładowo w Tarnowie. Warto więc dopytać o tę kwestię, szczególnie pod kątem ewentualnego zorganizowania porządku prac remontowych.

Dostępność i cena

Usługi firm remontowych zwykle nie są dostępne od ręki – wszystko dlatego, że cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Warto więc zaplanować remont z wyprzedzeniem, które często wynosi nawet kilka miesięcy. Zwróćmy uwagę również na cenę usług remontowych – dobrzy fachowcy zwykle oczekują wyższego wynagrodzenia za swoją pracę, jednak z drugiej strony możemy być pewni, że wszelkie, zlecone im czynności zostaną wykonane wręcz idealnie. Cena nie powinna być więc czynnikiem decydującym, który przesądzi o podjęciu współpracy z konkretną firmą remontową. 

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 28 października, 2021

5/5 - (3 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły