Warsztat

Naczepy wywrotki- rodzaje i zastosowania

Transport dużych ilości materiałów sypkich wymaga specjalnych rozwiązań. Najczęściej stosowane są naczepy wywrotki. Naczepa taka umożliwia bezproblemowy przewóz i rozładunek dowolnego materiału sypkiego. Naczepa może mieć różne rozmiary, co pozwala na wybór najbardziej odpowiedniej dla siebie.

Naczepy- czym są?

Naczepy najczęściej stosowane są do przewozu sypkich materiałów oraz na różnego rodzaju budowach oraz przez firmy świadczące usługi transportu różnego rodzaju materiałów. W ich wyposażeniu znajdują się sterowane mechanizmy z platformą przechylającą, ułatwiającą rozładunek przewożonych materiałów. Naczepy są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, mogą być używane do przewozu różnego rodzaju materiałów, np. kruszywa czy węgla.

Rodzaje naczep

Naczepy występują w dwóch podstawowych rodzajach ze względu na sposób wyładunku. Pierwszym rodzajem jest klasyczny mechanizm tylnego rozładunku. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo prosta konstrukcja. W przypadku tego rodzaju naczepy, ciężar własny naczepy o większej objętości jest mniejszy. Drugim rodzajem mechanizmów platform przechylających jest mechanizm rozładunku bocznego. Umożliwia on dostarczenie towaru do przestrzeni o ograniczonej wysokości. Ten rodzaj mechanizmu jest stosowany często w rolnictwie.

Obok tych najbardziej popularnych rodzajów naczep, dostępne są także naczepy chłodnie wyposażone w agregaty chłodnicze. Taką naczepę można wykorzystać do przewozu produktów, które wymagają zachowania stałej niskiej temperatury. Naczepę należy dobierać ze względu na sposób jej planowanego wykorzystania i rodzaj jej przeznaczenia.

Zalety naczep i ciągnika siodłowego

Naczepy mają wiele zalet. Przede wszystkim, są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, dają możliwość dopasowania do konkretnych potrzeb. Dostępne są modele mniejsze, jak i większe, w zależności od zapotrzebowania. Mowa tu o naczepach uniwersalnych, warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są także naczepy dostosowane do pracy w konkretnych warunkach i ze specyficznymi materiałami. Przykładem może tu być wywrotka agro dostosowana do przewozu zboża. Jeżeli przewożony ładunek wystaje ponad 1,5m poza obrys pojazdu, konieczne jest umieszczenie na naczepie odpowiednich oznaczeń. Specjalne wymagania dotyczą także naczep, które poruszają się na terenie Niemiec bądź Austrii. W tym wypadku naczepa wywrotka musi spełniać wymagania co do poziomu generowanego hałasu, a także muszą być przyjazne dla środowiska.

Naczepy wywrotki dają mnóstwo możliwości wykorzystania, co przekłada się na ich przydatność na placach budowy i nie tylko. Prosta konstrukcja naczep sprawia, ich awaryjność jest bardzo niska. Zapoznaj się z ofertą nowych i używanych naczep wywrotek.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 stycznia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły