Na rynku

Najlepsi na dachu – znamy SUPERDEKARZY ROKU!

IX edycja ogólnopolskiego programu SUPERDEKARZ zakończyła się wyborem najlepszych dekarzy w Polsce i w poszczególnych regionach. Na uroczystą Galę SUPERDEKARZ 2017 w Hotelu Andel`s zaproszono 100 najlepszych dekarzy rywalizujących o ten zaszczytny tytuł przez cały miniony rok. Uroczystość odbyła się 9 lutego 2018, a tytuł SUPERDEKARZA ROKU 2017 po raz trzeci zdobył Rafał Szczepański z Poddębic. Inicjatorem programu i jego patronem jest marka Braas.

Program SUPERDEKARZ integruje środowisko dekarskie w Polsce, oferując program lojalnościowy i rozrywkę po pracy. W trwającej cały rok rywalizacji o tytuł SUPERDEKARZA ROKU i SUPERDEKARZY REGIONU istotna jest nie tylko liczba położonych dachów, ale także umiejętność wykorzystania kompletnych systemów dachowych. Wykonawcy, którzy przystąpili do programu, uczestniczą w szkoleniach i warsztatach, podnoszących umiejętności zawodowe. Najlepsi zapraszani są do wąskiego grona Certyfikowanych Dekarzy Braas i mogą oferować klientom Gwarancję Systemową Braas. W roku ubiegłym w programie uczestniczyło ponad ośmiuset dekarzy.

Zwycięzcy

SUPERDEKARZEM ROKU 2017 został Rafał Szczepański, prowadzący firmę Rafał Szczepański Ciesielstwo-Dekarstwo (Poddębice, województwo łódzkie). Po raz trzeci z rzędu pokonał on rywali z całej Polski. Ponownie na podium stanęli także Jerzy Orłowski (firma: Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce) oraz Daniel Czarnecki (firma: Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński). Nagrodę za najlepszy wynik w sprzedaży pionierskiej na polskim rynku usługi Gwarancji Systemowej Braas otrzymał Andrzej Bylski.

Wręczono również nagrody w dwóch innych kategoriach: nagrodę za największą liczbę położonych dachówek płaskich Teviva Cisar otrzymał Łukasz Meyer a za wykorzystanie innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar ponownie Rafał Szczepański. Mistrzem Systemów Dachowych, czyli dekarzem, który położył najwięcej dachów w oryginalnym systemie Braas, został Michał Gac, tymczasem najbardziej aktywnym debiutantem w programie SUPERDEKARZ okazał się Marek Walaszkowski.

Nagrody odebrali także najlepsi dekarze w poszczególnych regionach kraju. Statuetki SUPERDEKARZ REGIONU 2017 wręczone zostały 15 dekarzom – to za ich sprawą w minionym roku największą popularność zdobyły dachówki Celtycka Lumino (822 obiekty), Bałtycka Cisar (849 obiektów) i Rubin 9V (789 obiektów).

– Po dziewięciu latach w programie SUPERDEKARZ udało nam się zgromadzić elitę dekarską naszego kraju – powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. Z ogromną radością obserwujemy, jak przez ten czas rozwinęli swoją działalność i doskonale radzą sobie na rynku, bez względu na koniunkturę gospodarczą, dlatego że postawili na jakość, którą z każdym rokiem coraz częściej doceniają krajowi i zagraniczni zleceniodawcy. Cieszy nas, że najlepsi wykonawcy wybierają produkty marki BRAAS, którą uważają za synonim trwałości i funkcjonalności dodaje prezes Bartycki.

Statuetki zostały wręczone finalistom przez gościa specjalnego Krzysztofa Hołowczyca, który poprzedził Galę wystąpieniem motywacyjnym dla dekarzy. Wieczorną uroczystość prowadził ulubieniec mediów społecznościowych Filip Chajzer. Dziennikarz radiowy i telewizyjny pochwalił się również wybudowanym niedawno domem z dachem marki Braas. Oficjalna część wieczoru zakończyła się energetycznym koncertem Ewy Farnej.

Podsumowanie roku 2017

Miniony rok 2017 był okresem wzrostu rynkowego w budownictwie mieszkaniowym i w segmencie dachów skośnych. Dużą aktywność wykazywali deweloperzy, którzy uzyskali niemal 128,5 tysiąca pozwoleń na budowę mieszkań i domów, czyli aż o 20% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Znacznie więcej pozwoleń na budowę domów otrzymali także klienci indywidualni (wzrost o 17%), a liczba rozpoczynanych przez nich inwestycji zwiększyła się aż o 13%.

W 2017 roku koncern, do którego należy Monier Braas, przejęła amerykańska firma Standard Industries. Powstała w wyniku połączenia na poziomie właścicielskim Grupa BMI (Braas Monier Icopal) jest największą firmą produkującą systemy dachowe i kominowe na świecie. Od kilku miesięcy trwa w niej proces integracji i optymalizacji procesów biznesowych. Dla marki Braas tok ten był wyjątkowy także z innych względów. Wprowadzony na rynek innowacyjny serwis Gwarancja Systemowa Braas to pierwsza i jedyna na rynku Gwarancja, która obejmuje nie tylko poszczególne produkty, ale cały system dachowy. Pozycję marki jako lidera w branży dachowej potwierdziły przyznane firmie nagrody – tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2017 oraz, przyznany kolejny rok z rzędu, tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku. W roku 2018 firma Monier Braas będzie kontynuowała strategię dostarczania wysokiej jakości rozwiązań systemowych do dachów spadzistych, a w jej ofercie nie zabraknie też kolejnych innowacyjnych rozwiązań.

– Rok 2018 będzie dla nas szczególny, ponieważ obchodzimy 25-lecie funkcjonowania marki Braas na polskim rynku – mówi Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas. Firma Braas Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powstała w roku 1993. Przez 25 lat z małej firmy importującej dachówki z Niemiec i z Czech Braas stał się liczącym producentem i jedną z najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych marek na polskim rynku materiałów budowlanych. Dziś Braas jest symbolem dachówki betonowej, znaczącą marką na rynku dachówki ceramicznej, a także jedynym producentem kompletnych systemów dachowych na dachy spadziste

WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2017

Superdekarze 2017

Zwycięzcy krajowi

I miejsce – Rafał Szczepański – Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice

II miejsce – Jerzy Orłowski – Usługi Ogólnobudowlane Orzeł Jerzy Orłowski, Pyrzyce

III miejsce – Daniel Czarnecki – Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Szczecin

 

Zwycięzcy regionalni

Grzegorz Adamczyk – Mistrz Regionu Śląskiego – Wschodniego, firma Allbud, Łodygowice

Łukasz Budzyński – Mistrz Regionu Wielkopolskiego, Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe

Zbigniew Chulewicz – Mistrz Regionu Mazowieckiego – Zachodniego, Usługi Ogólnobudowlane Dom-Dach, Płock

Roman Dyduch – Mistrz Regionu Śląskiego – Zachodniego, firma Dachbud, Orzesze

Bogdan Frączek – Mistrz Regionu Dolnośląskiego – Południowego, Usługi Stolarsko-Ciesielskie, Nowogrodziec

Zbigniew Gozdur – Mistrz Regionu Świętokrzyskiego, firma Best-Dach, Radom

Bogdan Kalinowski – Mistrz Regionu Białostockiego, GD Bogdan Kalinowski, Księżyno

Henryk Klóska – Mistrz Regionu Podkarpackiego, Klóska Henryk, Firma Remontowo-Budowlana, Rytro

Henryk Labisz – Mistrz Regionu Opolskiego, DACHER, Chrząstowice

Jerzy Łączyński – Mistrz Regionu Mazowieckiego, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki

Damian Rolla – Mistrz Regionu Dolnośląskiego – Północnego, DACH-SYSTEM, Głogów

Michał Sieradzki – Mistrz Regionu, Mistrz Regionu Lubelskiego, FHU EURO-DACH, Kraśnik

Franciszek Tusk – Mistrz Regionu Pomorskiego, Zakład Dekarsko-Blacharski, Gowidlino

Arkadiusz Tyliński – Mistrz Regionu Lubuskiego, PHB Tyliński Tyliński Arkadiusz Jarosław Tyliński, Leszno

Adrian Woźniak – Mistrz Regionu Małopolskiego, Usługi Remontowo-Budowlane Adrian Woźniak, Gorenice

Wyróżnienia specjalne 

  1. Andrzej Bylski – Mistrz Gwarancji Systemowych 2017, Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin
  2. Marek Walaszkowski – Debiut 2017 roku, MBud Marek Walaszkowski, Kiełpino
  3. Michał Gac – Mistrz Systemów Dachowych 2017, M Dach, Lipnik
  4. Rafał Szczepański – Najlepszy wynik w dachówce CISAR w 2017 roku, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice
  5. Łukasz Meyer – Najlepszy wynik w dachówce płaskiej Teviva Cisar 2017, PPU Naj-Bud, Strzebielino

Superdekarze Regionalni Wschód, zwycięzcy 2017

Superdekarze Regionalni Zachód, zwycięzcy 2017

4.8/5 - (27 votes)

Data publikacji: 19 lutego, 2018

Autor:

4.8/5 - (27 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły