Na rynku

Najlepsi Superdekarze 2019

Najlepsi na dachach i w dachowym biznesie odebrali w miniony piątek statuetki przyznane w ramach największego programu branży dekarskiej – SuperDEKARZ. Podczas 11 edycji Gali SuperDEKARZ, która miała miejsce 21 lutego br. w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie, w obecności 100 wybranych dekarzy z całej Polski oraz mediów branżowych, tytuł i statuetkę SuperDEKARZA ROKU 2019 otrzymał Rafał Szczepański.

Rafał Szczepański, właściciel firmy Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański z Poddębic (woj. Łódzkie) jest osobą znaną w branży dekarskiej i wielokrotnie nagradzaną. Tytuł SuperDEKARZA ROKU wywalczył po raz trzeci, a dodatkowo został uznany za Mistrza Dachówek Cisar.  Tuż za nim na podium stanął Marcin Kaczmarek (Dachy Kaczmarek, Kazimierz Biskupi, pow. koniński), a na miejscu trzecim uplasował się wielokrotny finalista Jerzy Orłowski (Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce). Statuetkę SuperDEKARZ REGIONU odebrało dodatkowo 12 dekarzy najbardziej aktywnych w różnych częściach kraju. Galę SuperDEKARZ 2019 poprowadził Piotr Kraśko, zaś muzycznym zwieńczeniem wieczoru był koncert Grzegorza Hyżego.

Tradycją programu są wyróżnienia wspecjalnych kategoriach: najwięcej oryginalnych akcesoriów dachowych Braas wykorzystał Jerzy Łączyński (Domino Dach, Mińsk Mazowiecki), z kolei najwięcej dachów objętych Gwarancją Systemową Braas ułożył Piotr Pasternok (PPHU Pasternok, Raszowa, woj. Opolskie), zaś najbardziej aktywnym debiutantem w programie SuperDEKARZ okazał się Stanisław Palczewski (Tom Dek Stanisław Palczewski, Pruszyn).

W minionym roku uczestnicy programu SuperDEKARZ zgłosili ponad 5,5 tys. obiektów, na których położyli prawie 1,7 mln m2 dachówek – w tym 1 mln dachówek betonowych i 700 000 ceramicznych. Zgłosili ponad 5,5 000 dachów, przy czym średnia wielkość dachu posiada 300 m2. Rynek budowlany ma się dobrze, bo 90% zgłoszeń stanowiły nowe dachy, a ponad 80% stanowiły dachy domów jednorodzinnych. Znakomicie rozwija się produkt Gwarancja Systemowa Braas, którą mogą oferować zweryfikowani przez producenta marki Braas dekarze. W minionym roku udzielono ponad 400 Gwarancji. Jest to pierwsza i jedyna na rynku Gwarancja, która obejmuje nie tylko poszczególne produkty, ale cały system dachowy.

–  Jesteśmy dumni, że program SuperDEKARZ ma ugruntowaną pozycję na rynku i wzrastał wraz z biznesami wielu jego uczestników. Marka Braas, która od 11 lat jest patronem programu, zgromadziła znakomitych specjalistów z branży budowlanej – to oni stali się naturalnymi jej ambasadorami. Nasza filozofia rozumienia dachu jako kompletnego systemu, na który składają się nie tylko produkty, ale także uzupełniające je akcesoria, a przede wszystkim wyszkolony, rzetelny wykonawca, znajduje swoje spełnienie właśnie w programie SuperDEKARZ, który pielęgnujemy od ponad dekady – mówi Grzegorz Barycki, Dyrektor Handlowy BMI Braas.

Chociaż Braas kojarzy się głównie z wysokiej jakości dachówkami ceramicznymi i betonowymi, to za sprawą integracji marki Braas z amerykańską grupą BMI oferta marki powiększyła się w ciągu kilkunastu miesięcy o wysokiej jakości blachodachówki panelowe, stanowiące uzupełnienie dotychczasowej palety produktów do budowy dachów. Warto dodać, że BMI jest wiodącym producentem systemów dachowych dedykowanych na dachy płaskie i skośne. Do marek grupy w Polsce, poza BMI Braas, należą BMI Icopal i BMI Awak.

O PROGRAMIE

Program SUPERDEKARZ powstał w 2008 roku z inicjatywy marki Braas. Jego ideą była integracja środowiska dekarskiego i podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych na coraz bardziej wymagającym rynku. Ten największy w Polsce program (niemal 1000 zarejestrowanych dekarzy) łączy w sobie rywalizację m.in. o położenie największej ilości dachów, a także system szkoleń – od wykonawstwa po techniki sprzedaży i marketingu. Od kilku lat prowadzony jest program SUPERKOBIETA, skierowany do partnerek dekarzy, które bardzo często pomagają prowadzić rodzinny biznes, angażują się w program SUPERDEKARZ. 

Kolejna, XII edycja programu rusza już wiosną. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych przystąpieniem do programu dekarzy. Więcej informacji na stronie www.superdekarz.pl.

WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2019

Zwycięzcy krajowi:

I miejsce – Rafał Szczepański – Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice (woj.łódzke).

II miejsce – Marcin Kaczmarek – Dachy Kaczmarek, Kazimierz Biskupi (pow.koniński)

III miejsce – Jerzy Orłowski – Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce

Zwycięzcy regionalni:

Łukasz Budzyński – Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe

Roman Dyduch F.U.H. Dachbud, Orzesze

Krzysztof Ferenc – Trans Ferbud s.c., Krasne Malawa (woj. podkarpackie)

Wojciech Gruszczyński – Wojtpol, Ostrowiec Świętokrzyski

Paweł Kowalski – Power-Dach, Lublin

Henryk Labisz – DACHER, Chrząstowice

Jerzy Łączyński – Domino Dach, Mińsk Mazowiecki

Tomasz Malcharek – Dachy Malcharek, Suszec (woj. śląskie)

Dariusz Marzec – Marzec-Dach, Nowa Korzeniówka (pow.płocki)

Damian Rolla – DACH-SYSTEM, Głogów

Tomasz Sokołowski – Systemdach, Białystok

Paweł Wilk – Usługowy Zakład Dekarstwo – Blacharsko – Ciesielski, Krosnowo (woj. pomorskie)

Adrian Woźniak – U.R.B Adrian Woźniak, Gorenice

Wyróżnienia specjalne:

1. Piotr Pasternok – Mistrz Gwarancji Systemowych 2019, PPHU Pasternok, Raszowa (woj.opolskie)

2. Stanisław Palczewski – Debiut 2019 roku, Tom Dek Stanisław Palczewski, Pruszyn (woj. mazowieckie)

2. Jerzy Łączyński – Mistrz Akcesoriów 2019, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki (woj. mazowieckie)

4. Rafał Szczepański – Mistrz Dachówek Cisar 2019, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice (woj. łódzkie)

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 24 lutego, 2020

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Andrzej
    poniedziałek, 24 lutego, 2020

    fajna impreza, która docenia najlepszych z najlepszych. ilości wykonanych realizacji robi wrażenie, nagrody należą się, tak trzymać. program Superdekarz ma swój potencjał.

  2. praktyk
    wtorek, 25 lutego, 2020

    Mogę pogratulować laureatom programu superdekarz 2019 ponieważ są to fachowcy wyróżniający się w branży.Trzeba nagradzać najlepszych i oby współzawodnictwo dawało równie dużo satysfakcji co dobrze wykonany dach z pożytkiem dla klienta.

Podobne artykuły