Okna dachowe

Najnowsze rozwiązania na poddasze

Okna dachowe Velux Nowej Generacji – w tym pięć nowych typów – to innowacyjne rozwiązania i aż 19 zgłoszeń patentowych. Możliwość wyboru górnego lub dolnego otwierania oznacza zawsze wygodne okna na każde poddasze. Długa lista wprowadzonych ulepszeń i dodatkowych korzyści w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Okna dachowe Velux Nowej Generacji dostępne są w trzech liniach: Standard, Standard Plus oraz Premium. W roku 2014 Nowa Generacja została poszerzona o nowe produkowane z trwałego drewna laminowanego okna GZL i GZL B z linii Standard oraz okna GLL, GLL B, GLU obejmujące linię Standard Plus. Wraz z linią Premium tworzą one najszerszą na polskim rynku kompleksową ofertę okien dachowych. Posiadają doskonałą izolacyjność cieplną oraz – dzięki węższym profilom – nawet o 10% większą powierzchnię szyb. Wyposażenie okien w filtr zatrzymujący kurz i owady gwarantuje zawsze czyste powietrze. Model GZL wyróżnia niepowtarzalny system górnego otwierania. Aluminiowy uchwyt o ergonomicznym kształcie pozwala łatwo otworzyć i zamknąć okno jedną ręką. Mniejsza i prostsza w obsłudze jest także zintegrowana z uchwytem klapa wentylacyjna wbudowana w górną ramę okna.

Drewniane okna GZL B z dolnym systemem otwierania są idealne do montażu we wnętrzach z wysoką ścianką kolankową o wysokości na przykład 150 cm. Dolny system otwierania ma formę eleganckiej ocynkowanej klamki. Dwustopniowy system wentylacji zainstalowany w modelu GZL B zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie.

Najnowsze rozwiązania na poddasze

Wszystkie okna z linii Standard Plus mają profile i skrzydło okienne zbudowane w unikatowej konstrukcji ThermoTechnology™. Drewno połączono w niej z polistyrenem ekspandowanym EPS o izolacyjności trzy razy lepszej od drewna oraz wysoko izolacyjnym tworzywem PET. Okna GLL i GLU posiadają górny system otwierania w postaci uchwytu zintegrowanego z wentylacją. Dla wyżej lokalizowanych okien przewidziano charakterystyczny dla typu GLL B dolny system otwierania z dwustopniową wentylacją. Modele GLU posiadają wszystkie zalety okien Nowej Generacji z górnym otwieraniem z linii Standard Plus. Dodatkowo wyróżnia je wyjątkowa trwałość – ich profile wykonane są z drewna modyfikowanego termicznie, a pokrycie poliuretanem zapewnia trwałą warstwę wierzchnią odporną na wilgoć. Okna GLL, GLL B oraz GLU wyposażone są w bezpieczną szybę.

Najnowsze rozwiązania na poddasze

Innowacyjne akcesoria montażowe

Okna Nowej Generacji posiadają nie tylko ulepszone parametry techniczne oraz wzornictwo, ale także nowe elementy montażowe poprawiające ich właściwości izolacyjne i zapewniają możliwość łatwiejszego montażu. Nowy kołnierz EDJ przeznaczony do falistych materiałów pokryciowych i umożliwiający osadzenie okien na obniżonym poziomie, dostępny jest już od 354 zł.

Perfekcyjne wykończenie wnęki okiennej umożliwia stelaż wnęki okna LSG. Innowacyjna, prefabrykowana stalowa konstrukcja w postaci teleskopowych profili, służąca do zamontowania płyt kartonowo-gipsowych, przyspiesza montaż okna nawet o dwie godziny.

Więcej informacji na www.velux.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 8 maja, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły