Elektronarzędzia

Najpopularniejsze elektronarzędzia na budowę

Plac budowy jest miejscem niezwykle wymagającym, jeżeli chodzi o użyty sprzęt. Bardzo często pozbawiony jest stałego dostępu do prądu, w związku z czym właściwie dobrane elektronarzędzia są niezbędne, aby praca przebiegała szybko, sprawnie oraz bezawaryjne. Poznaj najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane na budowie.

Narzędzia akumulatorowe

Narzędzia akumulatorowe to nic innego jak różnego rodzaju produkty, które używamy bezprzewodowo. Należą do nich latarki, wiertarko-wkrętarki, pilarki czy klucze udarowe. Każdy z tych produktów znajduje swoje zastosowanie na placu budowy. Wykorzystywane są one w dużej mierze już przy pracach wykończeniowych, czyli wewnątrz budynku. Główną zaletą narzędzi akumulatorowych jest to, że mogą one pracować bez stałego dostępu do źródła zasilania. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu należy jednak wziąć pod uwagę czas pracy oraz czas potrzebny na ich naładowanie. Te dwa czynniki określają bowiem, jak długo urządzenie może działać oraz jakie mogą wystąpić przerwy w ich użytkowaniu. Przez samych pracowników doceniane są za lekkość konstrukcji, wygodę i ergonomię pracy.

Frezarki ręczne

Frezarki ręczne na placu budowy stosowane są głównie do zadań wykończeniowych. Te niewielkie urządzenia znajdują swoje zastosowanie najczęściej w domowych warsztatach, natomiast w przemyśle spełniają one funkcję wygodnych przedmiotów, które można zabrać ze sobą wszędzie. Sprawdź ofertę frezarek ręcznych, które są przeznaczone do drewna i metalu. Profesjonalne urządzenia wyposażone są w szereg końcówek, które ułatwiają wykonanie nawet najbardziej precyzyjnych zadań. Do wyboru mamy zarówno frezarki krawędziowe, jak i górnowrzecionowe czy lamelownicowe. W zależności od oczekiwanych rezultatów oraz skomplikowania pracy dobieramy produkt, który posiada wszystkie niezbędne funkcje.

Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze są niemal niezbędne na każdym placu budowy. Doskonale sprawdzą się zarówno tam, gdzie nie mamy dostępu do stałego źródła zasilania, jak i wtedy kiedy chcemy zabezpieczyć ciągłość pracy na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej. Agregaty stacjonarne wykorzystywane są na placu budowy do zasilania urządzeń wrażliwych na skoki napięcia. Nawet jeżeli mamy dostęp do stałego źródła zasilania dobrze jest zadbać o posiadany sprzęt, zabezpieczając go przed uszkodzeniami wynikającymi z niewłaściwego poboru prądu. Agregaty prądotwórcze są niezastąpione również w pracy w trudnych warunkach. Doskonale sprawdzają się nawet podczas ulewnego deszczu, gwarantując bezawaryjną pracę. Sprawdź ofertę agregatów prądotwórczych już dziś i wybierz produkt spełniający twoje oczekiwania.

Wyrzynarki

Wyrzynarka to produkt, który również jest niezastąpiony na placu budowy. Pozwala na wykonanie precyzyjnych wyciąć zarówno w drewnie, jak i metalu. Doskonale sprawdza się do wykonywania nacięcie prostych a także cięć łukowych czy otworów umieszczonych w środku materiału. Sprawdź ofertę wyrzynarek i przekonaj się, jak wiele zyskasz, wybierając ten produkt. Przy doborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę jego moc nominalną, liczbę ruchów brzeszczotu na minutę, możliwą głębokość cięcia oraz długość skoku brzeszczotu.

 

4.9/5 - (27 votes)

Data publikacji: 24 maja, 2018

4.9/5 - (27 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Bartek
    czwartek, 28 lutego, 2019

    Narzędzia przyśpieszają naszą pracę, a zwłaszcza elektronarzędzia pozwalają wielokrotnie przyśpieszyć prace manualne wykonywane przez człowieka. Warto wybierać takie narzędzia, które będą dobrej jakości, pozwolą na ciągłą i komfortową pracę. Odpowiedni warsztat i robota sama idzie do przodu.

  2. racjonalizator
    czwartek, 27 sierpnia, 2020

    Bez wątpienia narzędzia są niezbędnym sprzętem na każdej budowie. Począwszy od narzędzi ręcznych poprzez bezprzewodowe, kończąc na zasilanych prądem czy pneumatycznych winny one spełniać bezproblemowo swoje zadania. Powinny być niezawodne, wytrzymałe i poręczne. Tylko taki sprzęt zapewni szybką i efektywną pracę.

Podobne artykuły