Na rynku

Największe polskie e-sklepy

Polska to jeden z tych krajów, które w ciągu ostatnich lat odnotowały największy wzrost zainteresowania e-zakupami. Co czwarty Polak kupuje online i deklaruje, że robi to przynajmniej raz w miesiącu. Wobec takiego zainteresowania, coraz więcej poważnych firm otwiera swoje sklepy internetowe dla polskich e-konsumentów. Natomiast na drugim biegunie znajdują się polskie firmy, które usiłują zaistnieć na rynku e-commerce, często z bardzo dobrym skutkiem.

Największe polskie e-sklepy

Polska to jeden z tych krajów, które w ciągu ostatnich lat odnotowały największy wzrost zainteresowania e-zakupami. Co czwarty Polak kupuje online i deklaruje, że robi to przynajmniej raz w miesiącu. Wobec takiego zainteresowania, coraz więcej poważnych firm otwiera swoje sklepy internetowe dla polskich e-konsumentów. Natomiast na drugim biegunie znajdują się polskie firmy, które usiłują zaistnieć na rynku e-commerce, często z bardzo dobrym skutkiem.

Saturn.pl

Jednym z największych polskich e-sklepów jest Saturn.pl. Firma ta powstała w Niemczech i dopiero po 43 latach trafiła do Polski, oferując przede wszystkim:

 • artykuły RTV i AGD,
 • sprzęt, oprogramowanie oraz gry komputerowe,
 • muzykę,
 • filmy,
 • telefony komórkowe,
 • sprzęt oraz akcesoria fotograficzne.

Pierwszy sklep został otwarty w Warszawie w 2004 roku. Dziś Saturn ma ponad 20 punktów w różnych, głównie największych, polskich miastach. Klienci cenią go przede wszystkich za bardzo szybką dostępność do nowinek technicznych, a także ogromny wybór najnowszej muzyki i filmów.

Poza sklepami stacjonarnymi, Saturn posiada również sklep internetowy — Saturn.pl. Jego strona jest przejrzysta, a proces zakupów bardzo uproszczony. Ponadto, każdy klient może oczekiwać pomocy od konsultanta online lub skorzystać z pomocy przez telefon. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest blog saturn.pl, na którym klienci znajdą liczne, stale aktualizowane recenzje, testy i informacje o nowościach. Choć publikowane na nim informacje nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z produktem, z pewnością będą dużym ułatwieniem dla podejmujących decyzję o zakupie.

Dodatkowo, Saturn.pl oferuje swoim klientom online liczne promocje w formie kodów rabatowych i promocyjnych, a także kuponów. Część z nich jest ogólnodostępna, inne otrzymują klienci po zalogowaniu w formie dodatkowej zniżki. Zdobyćie kody promocyjnego do saturn.pl, to nie tylko możliwość oszczędności, związana z niższą cena zakupu danego towaru, ale również oferty łączone, zakładające darmowa dostawę, czy montaż sprzętu w domu, u klienta.

eMAG.pl

Innym, cieszącym się dużą popularnością wśród polskich e-klientów sklepem jest eMAG.pl. Sklep ten powstał w 2001 roku w Rumunii i rozpoczął współpracę z polską firmą Agito.pl, która przez 15 lat działalności zdobyła sobie rzeszę polskich e-konsumentów, sprzedając online sprzęt komputerowy i fotograficzny. Obecnie sklep internetowy eMAG, prowadzony przez spółkę Agito sp. z o.o., to jeden z czołowych sprzedawców na polskim rynku. Oferuje swoim klientom nie tylko artykuły RTV i AGD, sprzęt, oprogramowanie oraz gry komputerowe, muzykę, filmy, telefony komórkowe i sprzęt oraz akcesoria fotograficzne, ale też artykuły dziecięce związane ze zdrowiem i urodą, a także meble, sprzęt ogrodowy, czy karmy dla zwierząt.

Tym, co z całą pewnością zachęca klientów do robienia zakupów w eMAG.pl jest stale powiększająca się grupa producentów, którzy współpracują ze sklepem. Dzięki temu asortyment oferowany polskim e-konsumentom jest nie tylko nowoczesny i aktualny, ale też coraz szerszy. Ponadto eMAG.pl przygotowuje dla klientów liczne promocje okolicznościowe, wśród których znajdują się również takie, które zostały ustanowione wydarzeniami cyklicznymi, kiedy to klienci zawsze mogą oczekiwać obniżonych cen i ciekawych ofert. Zaliczają się do nich:

 • Szalone Dni,
 • Rewolucja Cenowa,
 • Wietrzenie Magazynów,
 • Black Friday.

Poza tymi flagowymi wydarzeniami, eMAG daje też swoim klientom możliwość korzystania z kodów oraz kuponów promocyjnych lub rabatowych, takich jak kod promocyjny eMag, który pozwala na naliczenie dodatkowego rabatu. Podobnie jak w wiele innych sklepów internetowych, eMAG promuje kuponami rabatowymi stałych klientów. Kody rabatowe można otrzymać też zapisując się do ich newslettera.

Kupony rabatowe dla łowców zniżek

Jak wskazują badania opinii publicznej, cena — obok jakości sprzedawanych towarów i usług — jest dla polskiego e-konsumenta najważniejszym wyznacznikiem. Jak zatem robić zakupy tak, by na nich oszczędzić? Na pewno warto poszukiwać ogólnodostępnych rabatów i promocji. Niestety, nie gwarantują one tego, że klientowi uda się dostać w obniżonej cenie właśnie to czego szuka, ponieważ ze zniżki korzystają wszyscy zainteresowani e-konsumenci. Innym sposobem na zaoszczędzenie jest zapisanie się do newslettera sklepu, który nas zainteresował, jednak na kody promocyjne przesyłane ta drogą często trzeba poczekać.

W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług stron, które gromadzą w jednym miejscu kody rabatowe i kupony promocyjne do różnych firm. Doskonałym przykładem takiej działalności jest serwis PromoCodius.com. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na stronie nazwę poszukiwanej zniżki, np. kod promocyjny do saturn.pl lub kod rabatowy emag i już można cieszyć się dużymi zakupami za niewielką cenę.

Autorem tekstu jest Marek Zieliński, manager ds. marketingu międzynarodowego serwisu kuponowego PromoCodius.com

4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 25 maja, 2017

Autor:

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kos
  środa, 10 czerwca, 2020

  Zakupy online cieszą się coraz większym zainteresowaniem i bardzo dobrze,że mamy polskie e-sklepy ,które coraz lepiej sobie radzą na rynku.Miałem okazję kupować w polskim e-sklepie eMAG.pl i jestem zadowolony z tych zakupów i mogę polecić innym ten sklep jako wiarygodny i uczciwy.

Podobne artykuły