Elektronarzędzia

Narzędzia Bosch GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional – kompaktowe i wielofunkcyjne

Nasi praprzodkowie bez narzędzi, nie mieliby żadnych szans przeżycia. Mało kto wie, że pierwszym narzędziem, jakie pojawiło się przed pięcioma milionami lat, stał się zwykły kamień. Jego zalety odkrył Australopitek, który postanowił go ulepszyć i dostosować do swoich potrzeb. Wkrótce, kamień stał się niezbędnym elementem życia pierwszych ludzi służącym do obróbki innych kamieni i drewna, do zdobycia pożywienia oraz obrony. Od tego czasu ludzkość zdecydowanie poszła naprzód, a obecne firmy produkujące narzędzia doskonale wiedzą, że współczesny człowiek, a zwłaszcza mężczyzna, zawsze będzie pożądał nowego, bardziej wypasionego, modelu. Firma Bosch wychodząc naprzeciw tym potrzebom wprowadziła na rynek dwa nowe narzędzia wielofunkcyjne, GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional.

Zalety:

– Efektywność i szybkość działania

Największą i bezdyskusyjną zaletą tych narzędzi jest nowoczesny silnik bezszczotkowy EC i nowe akumulatory CoolPack 4,0 Ah. Dzięki tym rozwiązaniom, sprzęt działa przez długi czas, a efekty pracy są godne pozazdroszczenia. Oprócz wysokiej wydajności, dużym plusem jest błyskawiczna i beznarzędziowa wymiana osprzętu, która nie byłaby możliwa bez systemu SDS.

– Wydajność

Narzędzia wielofunkcyjne GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional firmy Bosch są pierwszymi na rynku akumulatorowymi narzędziami tego typu z bezszczotkowymi silnikami EC, których sprawność dosięga niemal ideału, czyli przekracza 80%, co w porównaniu z tradycyjnymi silnikami szczotkowymi, które zapewniały poziom sprawności 60% jest dużym postępem.

– Uniwersalne i kompaktowe

Poręczne narzędzia GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional sprawdzą się przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac adaptacyjnych i napraw. Dzięki temu, że są dobrze wyważone i doskonale leżą w dłoni można je stosować wszędzie, nawet w pomieszczeniach bez dostępu do energii elektrycznej. Niezawodne zasilanie akumulatorowe będzie tu naszym sprzymierzeńcem.

Fot. 3. Narzędzia GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional są  dobrze wyważone i doskonaleleżą w dłoni. Dużą zaletą dla użytkownika jest także niski poziom drgań powstającychpodczas pracy narzędziem.Fot. 3. Narzędzia GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional są  dobrze wyważone i doskonale leżą w dłoni. Dużą zaletą dla użytkownika jest także niski poziom drgań powstających podczas pracy narzędziem.

-Przyjazne dla organizmu

Dużą zaletą dla użytkownika jest niski poziom drgań który powstaje podczas pracy narzędziem.

Czy wiesz, że

Drgania mechaniczne mają negatywny wpływ na organizm człowieka i oddziałują bezpośrednio na poszczególne tkanki i naczynia krwionośne. A chroniczne narażenie na drgania może być przyczyną poważnych zaburzeń w organizmie, doprowadzając do nieodwracalnych zmian chorobowych. U osób, których praca polega na używaniu narzędzi wytwarzających wibracje, może spowodować zmiany w układzie krążenia krwi, nerwowym i kostno-stawowym.

– Otwórz, zamontuj, zamknij czyli beznarzędziowa wymiana osprzętu

W nowych narzędziach Bosch nie potrzebne są ci żadne dodatkowe kluczenie – wystarczy otworzyć uchwyt, zamontować osprzęt i zamknąć uchwyt.

– Nowy system oznakowania i ogólny system montażu

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć pracę fachowców, firma Bosch wprowadziła innowacyjny system oznakowania kolorystycznego, który upraszcza wybór odpowiedniego osprzętu do obróbki danego materiału. Uniwersalny system montażu oraz kody kolorystyczne będą sukcesywnie aplikowane w kolejnych akcesoriach marki Bosch do narzędzi wielofunkcyjnych.

Zastosowanie GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional

– sprawne wykonanie cięć wgłębnych w miękkim lub twardym drewnie,
– dopasowanie długość ościeżnicy,
– oszlifowanie trudno dostępnych elementów mebli,
– przycięcie wystających gwoździ,
– przydatne przy wykonywaniu prac wykończeniowych. Kolorystycznych i remontowych.

Co niezwykle istotne, narzędzia GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional marki Bosch z uniwersalnym systemem montażu OIS (ang. Oscillating Interface System) są kompatybilne z narzędziami innych producentów.

Jeśli zaś mowa o klasycznym osprzęcie, w ofercie można znaleźć np. ogranicznik głębokości do brzeszczotów segmentowych i brzeszczotów do cięcia wgłębnego oraz adapter do odkurzacza, ułatwiający wykonanie prac szlifierskich.

Tab. 1 Dane techniczne
Parametr GOP 14,4 V-EC Professional GOP 18 V-EC Professional
Napięcie akumulatora 14,4 V 18 V
Pojemność akumulatora 4,0 Ah 4,0 Ah
Prędkość obrotowa bez obciążenia 8 000 – 20 000 min-1 8 000 – 20 000 min-1
Kąt oscylacji prawy/lewy 1,4° 1,4°
Obwód rękojeści 193 mm 193 mm
Długość narzędzia (bez akumulatora) 320 mm 320 mm
Waga (z akumulatorem CoolPack 4,0 Ah) 1,86 kg 1,95 kg
Sugerowana cena detaliczna brutto (w opakowaniu kartonowym, bez akumulatora i ładowarki) 1229 zł 1229 zł
Sugerowana cena detaliczna brutto (w walizce systemowej L-BOXX, z 2 akumulatorami 4,0 Ah i ładowarką) 2336 zł 2459 zł

Dbaj o komfort pracy i ułatwiaj ją sobie z niezawodnymi narzędziami GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional. Zyskasz wymierne i szybkie efekty i więcej czasu dla siebie.

ASZ

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 24 listopada, 2013

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły