Dachy płaskie

Nexler Stick papa podkładowa

Izohan, producent m.in. profesjonalnych systemów izolacji, poleca wykonanie ocieplenia dachu w układzie klejono-zgrzewanym z wykorzystaniem najnowszej papy podkładowej Nexler Stick.

Nexler Stick to samoprzylepna papa modyfikowana SBS polecana do stosowania wszędzie tam, gdzie niewskazane lub zabronione jest użycie otwartego ognia, na przykład na podłożach drewnianych, blachach i izolacjach styropianowych. Produkt wykorzystywany jest jako dolna warstwa systemów wielowarstwowych, izolacja ścian i fundamentów oraz izolacja przeciwwilgociowa.

Przed przeprowadzeniem prawidłowej izolacji powinniśmy oczyścić podłoże i zagruntować produktem Nexler Grunt AJ008, a następnie ułożyć na nim warstwy paroizolacyjnej z papy Nexler Standard 30. Produkt stanowi zabezpieczenie przed przenikaniem pary wodnej z wnętrza budynku do pokrycia dachowego. W kolejnym kroku układana jest warstwa termoizolacji ze styropianu, który przymocowuje się do paroizolacji klejem Izohan Izobud WK.

Efektywna izolacja złożona jest z dwóch warstw papy modyfikowanej SBS: podkładowej samoprzylepnej Nexler Stick i nawierzchniowej Nexler Premium 53H. Dzięki specjalnej samoklejącej warstwie bitumicznej samoprzylepna papa podkładowa nie wymaga zgrzewania, dzięki czemu bez trudu można ją mocować na różnego rodzaju podłożach. Tymczasem warstwę nawierzchniową należy zgrzać palnikiem do warstwy podkładowej. W ten sposób powstaje skuteczna bariera izolacyjna, zapewniająca ochronę domu przed działaniem czynników atmosferycznych, zmianami temperatury, promieniami UV, wodą i wiatrem, wnikaniem wilgoci i utratą ciepła.

Papa Nexler Stick dostępna jest w rozmiarze 10 m x 1 m x 2,5 mm, osnowę stanowi welon szklany o gramaturze 60g/m2, a temperatura giętkości wynosi -20°C.

4.9/5 - (14 votes)

Data publikacji: 31 maja, 2014

Autor:

4.9/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Monika
    piątek, 10 lipca, 2020

    Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie papy samoprzylepnej, nie wymagającej użycia otwartego ognia. Prawidłowe zastosowanie wszystkich warstw izolacyjnych dachu zaoszczędzi nam w późniejszym czasie nerwów i kosztów związanych z przeciekaniem dachu.

Podobne artykuły