Porady

Niestandardowe wymiary materacy — co oferują producenci?

Współcześnie producenci wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i podejmują się produkcji materacy o różnorodnych wymiarach. Z tego powodu w ofertach sklepów z materacami znaleźć można nie tylko standardowe rozmiary, ale również te rzadziej wykorzystywane. Sprawdź, o jakie materace chodzi oraz jakimi zaletami charakteryzują się materace niestandardowe!

Bardzo często w obecnych czasach wyposażenie domu wykonywane jest na wymiar, co do centymetra. Z tego też powodu klienci coraz częściej szukają indywidualnych rozwiązań pasujących do ich domu. Materace 180×190 to doskonały przykład zmieniających się czasów. Na szczęście fachowcy nie boją się tworzyć niestandardowych rozmiarowo materacy na większą skalę.

Korzyści wynikające z wyboru materaca 180×190 cm

Decyzja dotycząca wyboru materaca 180×190 cm jest w stanie przynieść wiele korzyści użytkownikom. Rozmiar ten jest zaledwie 10 cm mniejszy niż materac standardowy, czyli 180×200. W aranżacji wnętrz każdy centymetr ma ogromne znaczenie. Materac w tych wymiarach zapewnia komfortowy sen jednej, dwóm, a czasem nawet i trzema osobom. Choć wymiary wydają się być nie do końca standardowe, materace 180×190 są stosunkowo łatwo dostępne.

Czasem konkretny wybór jest kwestią ceny. Nie ulega wątpliwości, że im mniej zużytego materiału, tym niższa cena. Z tego powodu wiele małżeństw decyduje się na nieco mniejsze łóżko, do którego potrzebują mniejszego materaca. Rozmiar 180×190 okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Jakie typy materacy 180×190 można zakupić?

Rynek obfituje różnorodne materace pod względem materiałowym. Bardzo popularne stają się materace piankowe, inaczej materace termoelastyczne. Dopasowują się idealnie się do krzywizny ciała oraz są doskonałym wsparciem dla kręgosłupa. Materace piankowe są fantastycznym wyborem dla alergików, gdyż wykazują się właściwościami hipoalergicznymi, a przy okazji są łatwe w czyszczeniu. 

Materace sprężynowe kojarzą się z tradycyjnymi podłożami do spania, jednak współcześnie produkowane są w nieco inny sposób. Każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszonce materiałowej, co sprawia, że działają one indywidualnie i samodzielnie przenoszą nacisk ciała.

Materace lateksowe produkowane są z syntetycznego bądź naturalnego lateksu. Jest to materiał odporny na odkształcenia i bardzo elastyczny. Lateks charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi, a przy okazji jest łatwy w utrzymaniu czystości, podobnie jak materace piankowe. 

Twardość materacy 180×190

Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów, materace 180×190 mają kilka stopni twardości do wyboru:

  • materace H1 – miękkie, dla osób o niewielkiej masie ciała, najczęściej budowane z pianki Visco Memory;
  • materace H2 – średnio twarde, dla osób ważących od 60 do 100 kg, w budowie takiego materaca znajdziemy materiały takie, jak lateks, pianka profilowana, pianka Visco Memory czy pianka poliuretanowa;
  • materace H3 – twarde, idealne dla osób o wyższej masie ciała, zwykle znajdziemy w nich warstwę kokosu;
  • materace H4 – bardzo twarde, dla osób ważących ponad 120 kg.

Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni materac, zarówno w kwestii rozmiaru, materiałów, jak i twardości.


Data publikacji: 19 stycznia, 2024

Autor:


Tagi:


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły