Rynny

Niezawodne systemy rynnowe Budmat

Jest kwestią oczywistą, że skuteczne odprowadzanie wody z dachu gwarantuje bezpieczeństwo całej konstrukcji oraz ochronę przed zawilgoceniem ścian, elewacji i stropu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że odprowadzanie wody deszczowej jest regulowanym prawnie obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości. Jaki zatem system rynnowy wybrać?

Wybór systemu rynnowego

Do skutecznego i efektywnego odprowadzenia wody z połaci dachu niezbędny jest montaż dobrego systemu rynnowego. Wydawać by się mogło to oczywiste, jednak co tak naprawdę oznacza dobry system rynnowy? Który z dostępnych na rynku zapewni właściwą ochronę budynku od dachu aż po fundamenty przed zawilgoceniem?
By móc powiedzieć, że system jest dobry, musi być trwały, niezawodny i dobrze dobrany do powierzchni dachu. Powinien stanowić gotowy system, wyróżniający się komplementarnością poszczególnych elementów, m.in. rynien, rur spustowych, a także elementów łączących i mocujących. Ich idealne dopasowanie, ułatwi montaż oraz zapewni prawidłową i efektywną pracę zastosowanego orynnowania, a jednolita kolorystka pozwoli na estetyczne i spójnie wykończenie połaci dachu. Ze względu na narażenie systemu na liczne niekorzystne warunki atmosferyczne, ważne jest również, by system pochodził od jednego, renomowanego producenta, którego najwyższa jakość produktów, potwierdzona jest długoletnią gwarancją. Najlepszym przykładem są systemy rynnowe firmy Budmat, które od lat cieszą się doskonałą opinią. Zarówno profesjonalni wykonawcy, jak i inwestorzy doceniają je przede wszystkim za wysokiej jakości, odporne materiały oraz techniczne zaawansowanie poszczególnych elementów i wszystkich detali.

Niezawodne systemy rynnowe Budmat

Stalowy system rynnowy Flamingo

Stal należy do najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych materiałów. Jest odporna na korozję, uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz działanie nawet najbardziej ekstremalnych warunków atmosferycznych. System Flamingo marki Budmat wykonany jest z najlepszej jakości stali GreenCoat RWS Pro BT, pochodzącej ze szwedzkiej huty SSAB. Zastosowana obustronna powłoka lakiernicza zabezpiecza elementy przed korozją i zużyciem mechanicznym, dzięki czemu system wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością i w bardzo dobrym stanie służy przez wiele dziesiątek lat. Bogata oferta kolorystyczna w dwóch wariantach wykończenia: w połysku lub macie, pozwala zrealizować wizje najbardziej wymagających klientów, a zakup zarówno orynnowania, jak i pokrycia dachowego Budmat, zagwarantuje idealne dopasowanie kolorystyczne obydwu elementów.

System rynnowy PVC Proaqua

Kolejnym rekomendowanym produktem, który od lat cieszy się zaufaniem i popularnością jest system rynnwy PVC Proaqua. Jego fenomen tkwi przede wszystkim w tym, że nie ulega korozji, jest wyjątkowej trwałości i odporności na wszelkie niekorzystne czynniki pogodowe. Ponadto, dzięki innowacyjnej trójwargowej uszczelce, zastosowanej w lejach spustowych, łącznikach rynien, narożnikach i denku, system gwarantuje niezawodną szczelność. Wykorzystane przy produkcji tworzywo jest mocne, niepodatne na zarysowania i podlegać może w 100% recyklingowi. Niewątpliwą zaletą orynnowania Proaqa jest jego wszechstronność. System dostępny jest w czterech rozmiarach, dzięki czemu można go zastosować nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również przemysłowych i obiektach wielkogabarytowych. Co więcej, przy użyciu regulowanego narożnika zewnętrznego (od 120 do 145 stopni), można go również zamontować na budynkach o nietypowych kształtach.

Nasza rekomendacja

Nie ulega wątpliwości, że oba systemy, dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów, gwarantują skuteczne odprowadzanie wody z dachu i bezpieczeństwo przez długie lata. Choć wykonane z dwóch różnych materiałów, przy zastosowaniu oryginalnych, idealnie dopasowanych do siebie elementów, są tak samo efektywne, wytrzymałe i trwałe, stanowiąc jednocześnie tak zwaną „wisienkę na torcie” każdej inwestycji.

Więcej na www.BUDMAT.com

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 22 października, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły