Niezbędne obróbki blacharskie w jednym miejscu
Obróbki blacharskie mogą dotyczyć bardzo różnej gamy materiałów. Wyróżniamy zarówno elementy gotowe, jak i wykonywane ręcznie. Pierwsze z nich stanowią nowoczesny manifest dekarski, dlatego firma Blachy Pruszyński cały czas rozwija technologię związaną ze standardowymi obróbkami.
Firma Blachy Pruszyński przygotowała ofertę, w której znajdziemy wszystko, co jest nam niezbędne do stworzenia idealnego pokrycia dachowego. W katalogu nie brakuje również obróbek blacharskich, bez których nie powstałby kompletny system dachowy. Oferta obejmuje m.in. okna dachowe, stalowe rynny czy systemy komunikacji dachowej. Wielość propozycji sprawia, że każdy powinien dobrać elementy, które będą gwarancją spełnionych oczekiwań.
Rekomendujemy zakup wszystkich elementów w jednym miejscu, ponieważ taka strategia pozwoli na stworzenie spójnego projektu. Pakiet obróbek pochodzących od jednego producenta stanowi źródło satysfakcji inwestorów.
Kalenica
Kalenice, zwane również gąsiorami, są materiałami, które można uznać za zróżnicowane. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy aż 6 rodzajów gąsiorów. Czynnikami różnicującymi każdy z modeli są wygięcie oraz przetłoczenie. Główną misją kalenic jest osłanianie szczeliny, która powstaje przy zbiegu dwóch połaci. Można zatem określić gąsiory jako jeden z istotnych elementów w procesie wentylacji. Pamiętajmy również o tym, by pod kalenicą zastosować wentylacyjną taśmę.
Niektóre pokrycia dachowe posiadają uzupełnienie w postaci listwy podkalenicowej. Jest ona odpowiedzialna za wytworzenie, niezbędnej do właściwego funkcjonowania dachu, pustki powietrznej. Z opisywaną listwą spotkamy się w przypadku dachów stworzonych przy pomocy paneli dachowych NA RĄBEK, blachodachówek PŁASKICH czy paneli dachowych REGLE.
Szczyt dachu
Na szczycie każdego dachu umiejscowiona zostaje wiatrownica, która chroni pokrycie przed dewastującą działalnością wiatru. Jest ona nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również źródłem estetycznego wykończenia dachu. Firma Blachy Pruszyński posiada kilka bardzo ciekawych rozwiązań w kwestii wiatrownic.
Godne uwagi są wiatrownice panelowe, które stanowią symbol rozwoju technologii tych elementów. Tłoczone maszynowo wiatrownice są znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne odpowiedniki. Dzięki faktowi, że powstają one na najnowszych liniach produkcyjnych, możemy mówić o gwarancji jednolitego kształtu oraz o ogromnej precyzji wykonania wiatrownic. Kupując wiatrownicę, koniecznie zaopatrzmy się również w rynienkę odpływową. Wspomniane elementy stworzą zgrany duet. Czy wiatrownica może być stosowana przy tzw. pokryciach ciężkich? Nie ma ku temu żadnych przeciwskazań!
Nadeszła pora, by nieco bliżej przedstawić specyfikację wiatrownic od firmy Blachy Pruszyński. Są one wykonywane z blachy o strukturze matowej (kolory 7016 oraz R033). Są pakowane na paletach, co gwarantuje idealne zabezpieczenie na czas transportu. Wiatrownice można wytworzyć na długo przed rozpoczęciem prac na placu budowy, co eliminuje zjawisko długiego oczekiwania na realizację zamówienia.
Na koniec zostawiliśmy sobie kwestię wiatrownicy bocznej. Jest to element równie istotny, co opisywane wyżej wiatrownice górne. Dzięki niej, uzyskujemy kolejną ścieżkę którą odprowadzana będzie woda poopadowa.
Szeroki temat obróbek przy okapie
Segment obróbek blacharskich ulokowanych przy okapie otworzymy omówieniem łat okapowych wentylacyjnych. Są one stosowane zarówno w przypadku blachodachówek panelowych, jak i tych ciętych na wymiar. Dzięki łacie okapowej uda nam się zapewnić cyrkulację powietrza pod pokryciem oraz odpowiednio zabezpieczyć dach przed obecnością niechcianych gości, takich jak dzikie zwierzęta czy natarczywe owady.
Kluczowe dla właściwego funkcjonowania dachu są pasy rynnowe. Pas nadrynnowy dostępny jest w 5 wersjach. Każda z nich różni się rodzajem profilowania, które zostaje dostosowane do danej blachodachówki. Zobrazujemy to przy pomocy konkretnego przykładu. Blachodachówka REN potrzebuje pasa nadrynnowego typu pierwszego, zaś panel na rąbek daje nieco większą dowolność, ponieważ dopuszcza użycie pasa typu drugiego lub trzeciego.
W przypadku pasa podrynnowego mówimy nie o pięciu, ale o dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to reprezentant dekarskiej klasyki, drugi to opcja podążająca szlakiem wyznaczonym przez nowoczesność. Zadaniem pasa podrynnowego jest ochrona ściany okapowej przed deszczówką.
Typowe obróbki dachowe proponowane przez firmę Blachy Pruszyński to doskonały wybór, jeśli klient poszukuje szerokiej oferty i wysokiej jakości produktów.
Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę: pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/
Komentarze