Warsztat

Niezbędnik do zgrzewania i lutowania

Często się zdarza, że musimy przerwać pilną pracę, gdyż nagle brak nam jakiejś nieodzownej części. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek, firma Express proponuje dziś polskim fachowcom całkiem nowy, gotowy do użycia zestaw walizkowy Vulcane Express, nr. kat. 471.

W skład zestawu wchodzi palnik gazowy Vulcane Express, nr kat. 470, 2 zasobniki gazu propylen MAP//Pro™, nr kat. 2400, 3 lance przeznaczone do różnorodnych zastosowań, zapalnik piezoelektryczny oraz zapasowy wtryskiwacz. Zestaw walizkowy Vulcane Express zawiera wszystko, co potrzebne do skutecznej pracy, jest przy tym niezwykle lekki i zajmuje bardzo mało miejsca!

Praktyczny i poręczny zestaw walizkowy z palnikiem gazowym Vulcane Express szybko stanie się prawdziwym «niezbędnikiem» dla hydraulików oraz monterów instalacji ogrzewczych i klimatyzacyjnych, zapewniając im kompletny sprzęt niezbędny do normalnej pracy.

Uproszczona obsługa, regulowany płomień, możliwość natychmiastowego odwracania, zdejmowany podnóżek, lekkość i ergonomia to podstawowe walory palnika Vulcane Express, nr kat. 470, który wyróżnia się na rynku swoimi innowacyjnymi parametrami technicznymi.

Wszystko, co potrzebne, zawarte jest w zestawie! Zmiana lancy, zapalnika piezoelektrycznego lub wtryskiwacza palnika Vulcane Express nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi i trwa kilka sekund. Ci, którzy kiedykolwiek próbowali wymienić te części w palniku, z pewnością to docenią…

Każdy z poszczególnych elementów gotowego do użycia zestawu walizkowego Vulcane Express charakteryzuje się najwyższą jakością, dzięki czemu jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych dostępnych na rynku zestawów tego typu.

PALNIK VULCANE EXPRESS

WYDAJNOŚĆ I JAKOŚĆ

Bez względu na średnicę rury, turbo płomień palnika Vulcane Express pozwala na jednolite zgrzewanie i lutowanie w dowolnym punkcie. Płomień obejmuje równomiernie całą powierzchnię łączenia i zapewnia tym samym optymalny rezultat.

Niezbędnik do zgrzewania i lutowania

WIELOFUNKCYJNOŚĆ I PROSTOTA OBSŁUGI

Uproszczony system obsługi palnika Vulcane Express znacznie ułatwia jego użycie. Na czym polegają te uproszczenia? To po prostu możliwość kontroli przycisków start/stop oraz praca przerywana/ciągła przy pomocy palca jednej ręki.
W ten sposób druga ręka może być cały czas wolna!

Palnik gazowy Vulcane Express został zaprojektowany w taki sposób, aby można go było używać w różnych konfiguracjach i okolicznościach: prace przy instalacjach klimatyzacyjnych, grzewczych oraz sanitarnych, statycznie na wsporniku lub w sposób klasyczny. Lance są wymienne, przy czym nie wymaga to użycia jakichkolwiek narzędzi.

Można więc w bardzo prosty sposób wymienić jedną lancę na drugą i błyskawicznie dostosować się do wymogów kolejnej interwencji!

REGULOWANY PŁOMIEŃ

Nie potrzeba zmieniać palnika przy każdej nowej interwencji. Wystarczy odpowiednio ustawić płomień palnika Vulcane Express w jednej z trzech dostępnych pozycji, i mamy narzędzie na miarę potrzeb!

Palnik może pracować w trybie ciągłym lub przerywanym. Wystarczy nacisnąć palcem na spust, żeby wybrać odpowiednie położenie, w zależności od potrzeb zgrzewania lub lutowania.
Vulcane Express wyposażony jest w zapalnik synchroniczny, który ułatwia szybkie otrzymanie płomienia w każdej sytuacji!

MAKSYMALNE BEZPIECZEŃSTWO

Właściciel zestawu walizkowego Vulcane Express może być spokojny!

Gdy palnik znajduje się w walizce, spust ustawia się w pozycji blokującej, co wyklucza ryzyko przypadkowego włączenia!

Dla większego bezpieczeństwa, ten sam spust ryglujący można ustawić w pozycji blokującej także w trakcie pracy palnika, na wypadek konieczności awaryjnego wyłączenia.

Niezbędnik do zgrzewania i lutowania

KOMFORT W KAŻDYCH OKOLICZNOŚCIACH

Zaprojektowany tak, aby ułatwić użytkownikowi pracę w każdych okolicznościach, palnik gazowy Vulcane Express jest bardzo lekki, waży mniej niż 400 gram! Możliwa dzięki tej niewielkiej wadze precyzja gestów gwarantuje jeszcze lepsze rezultaty.

Projektanci palnika szczególnie zadbali o jego ergonomię, zapewniając użytkownikom wyjątkowy komfort pracy. Palnik jest bardzo dobrze wyważony, a wykonana z dwojakiego rodzaju materiałów, przyjemna w dotyku i antypoślizgowa rękojeść gwarantuje pewny chwyt.

Dla palnika Vulcane Express nie ma niedostępnych miejsc! Dzięki opcji szybkiego odwracania, można wygodnie zgrzewać wewnętrzne powierzchnie bez obawy, że palnik wyłączy «do góry nogami»!

Zdejmowany podnóżek palnika Vulcane Express to także cenne ułatwienie dla użytkowników. Nie muszą już troszczyć się o utrzymanie palnika w jednej pozycji i mogą skoncentrować się wyłącznie na przcy.

TRZY LANCE DO PALNIKA GAZOWEGO VULCANE EXPRESS

Zestaw walizkowy Vulcane Express gotowy do użycia, nr kat. 471, zawiera trzy lance do palnika gazowego Vulcane Express.

Lanca «specjalna do instalacji klimatyzacyjnych» o mocy 2,1 kW (nr kat. 4714). Przeznaczona jest do lutowania rur miedzianych o średnicy 14 mm. Instalatorzy systemów chłodniczych nie będą chcieli się z nią rozstać! Wytwarza płomień o średnicy 12 mm i długości 85 mm.

Niezbędnik do zgrzewania i lutowania

Lanca o mocy 2,7 kW (nr kat. 4722), przeznaczona do lutowania rur miedzianych o średnicy 22 mm. Ta lanca do palnika Vulcane Express sprawdzi się w pracach przy instalacjach klimatyzacyjnych, ogrzewczych i sanitarnych. Wytwarza płomień o średnicy 18 mm i długości 90 mm.

Lanca o mocy 3,5 kW (nr kat. 4728), przeznaczona do rur o średnicy 28 mm. Nadaje się zwłaszcza do prac przy systemach grzewczych. Wytwarza płomień o średnicy 22 mm i długości 100 mm!

DWA ZASOBNIKI Z GAZEM PROPYLEN

Gaz propylen MAP//Pro™ znajduje się w stalowym pojemniku o pojemności 1 litra, wyposażonym w zawór bezpieczeństwa.
Wkłady posiadają zawór śrubowy w standardzie amerykańskim.

Są dostosowane do temperatur od – 20° do + 49°, dzięki czemu można z nimi pracować niezależnie od pogody! Zasobniki podlegają pełnemu recyklingowi i są przez to przyjazne dla środowiska.

ZAPALNIK PIEZOELEKTRYCZNY, SPUST I WTRYSKIWACZ

Aby użytkownik sam mógł zapewnić konserwację palnika gazowego Vulcane Express, zestaw walizkowy jest wyposażony w zapalnik piezoelektryczny i spust. Dzięki wtryskiwaczowi zamiennemu przeznaczonemu do śr. 22 mm, użytkownik zestawu walizkowego Vulcane Express jest zawsze gotowy do pracy.


Data publikacji: 20 maja, 2013

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły