Elektronarzędzia

Nowa era cięcia! Pilarka mieczowa UNIVERS SSU 200 Festool

UNIVERS SSU 200 to wyjątkowe urządzenie, które umożliwia cięcie na głębokość 200 mm, waży tylko 6,5 kg, a przy współpracy z szyną prowadzącą zapewnia niezwykłą precyzję przekrojów. Zarówno podczas cięć poprzecznych, jak i przy wykonywaniu przekrojów pod kątem 60° w drewnie lub twardych materiałach izolacyjnych (np. płyty z włókna drzewnego), UNIVERS pozwala pracować szybko i dokładnie.


UNIVERS to prawdziwie innowacyjne cięcie. Pilarka mieczowa Festool łączy zalety piły łańcuchowej i ręcznej pilarki tarczowej z szyną prowadzącą w jednym, wyjątkowym systemie o uniwersalnym zastosowaniu. UNIVERS tnie zarówno drewno, jak i twarde materiały izolacyjne o grubościach do 200 mm, chociaż waży 6,5 kg – co stanowi zaledwie 30% wagi ręcznej pilarki tarczowej o porównywalnej głębokości cięcia. Niewielka UNIVERS wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty, co pozwala na bezpieczne prowadzenie urządzenia na budowie. Odpowiedni wybór łańcucha tnącego (łańcuch uniwersalny, do cięć wzdłużnych lub poprzecznych) zapewnia najwyższą jakość cięcia w każdej sytuacji roboczej. Jak sama nazwa wskazuje, pilarka mieczowa UNIVERS przygotowana jest do uniwersalnego stosowania w budownictwie drewnianym.

Lekka, dokładna, uniwersalna – perfekcyjna

Pilarka mieczowa UNIVERS SSU 200 Festool
Niewielki ciężar pilarki UNIVERS umożliwia cieślom różnorakie możliwości jej zastosowania. Przykładowo przy renowacji starych szkieletów drewnianych oraz zasadniczo wszędzie tam, gdzie duże ręczne pilarki tarczowe stanowią bardziej utrudnienie niż pomoc – np. przy pracach na dachu. Poza obróbką drewna, UNIVERS doskonale nadaje się do cięcia twardych materiałów izolacyjnych, np. coraz bardziej popularnych płyt z włókna drzewnego.
W kombinacji z szyną prowadzącą i przykładnicą kątową z precyzyjną skalą pilarka umożliwia wykonywanie dokładnych cięć poprzecznych o głębokości do 200 mm oraz cięć ukośnych do 60°. Maksymalna grubość materiału przy cięciu pod kątem 45° wynosi 140 mm, zaś przy cięciu pod kątem 60° – 100 mm. Szyna prowadząca pozwala wykonywać precyzyjne i wolne od wyrwań cięcia poprzeczne, ukośne lub wzdłużne. System szybkiego mocowania Rapid pozwala pewnie i dokładnie zamocować szynę prowadzącą w ciągu kilku sekund, zapewniając w ten sposób perfekcyjne cięcie.
Kolejną niezwykłą cechą nowej pilarki jest beznarzędziowa wymiana łańcuchów tnących. Wystarczy odkręcić nakrętkę FastFix, zdjąć osłonę miecza, wymienić łańcuch, zatrzasnąć nakrętkę i maszyna jest w pełni gotowa do pracy. Naciąg łańcucha ustawia się za pomocą pokrętła, bez użycia klucza. Prowadnicę łańcucha można odchylić o 10°. Cięcie pod skosem umożliwia szybką i pozbawioną szarpnięć pracę oraz uzyskanie gładkich powierzchni cięcia.
Pilarkę UNIVERS można przechylać dokładnie na krawędzi cięcia, bez przestawiania – nawet przy cięciach pod kątem do 60°. Ponadto maszyna dostosowana jest do współpracy z odkurzaczem. Dzięki temu wszelkie wióry i pyły powstające podczas pracy mogą być skutecznie odciągnięte. Profesjonaliści doceniają tą możliwość zwłaszcza podczas obróbki materiałów izolacyjnych takich jak płyty z włókna drzewnego.
Ergonomiczne uchwyty z osłoną ze specjalnej gumy zapewniają pewne trzymanie narzędzia. Dodatkowy uchwyt w tylnej części urządzenia sprawia, że prowadzenie pilarki jest niezwykle wygodne. Smarowanie łańcucha reguluje się za pomocą pokrętła, bez użycia narzędzi, co pozwala łatwo i sprawnie dostosować pilarkę do różnych prac. Bez względu na to, jak ambitne zadanie masz do wykonania – z pilarką UNIVERS osiągniesz każdy cel.

Dane techniczne – pilarka mieczowa UNIVERS SSU 200 EB
Pobór mocy 1600 W
Głębokość cięcia pod kątem 0°; 90°/45°/60° 200/140/100 mm
Cięcie ukośne 0-60°
Prędkość obrotowa 4600 rpm
Prędkość posuwu 10,6 m/s
Odchylenie prowadnicy łańcucha 0-10°
Długość przewodu 7,5 m
Waga 6,5 kg
Do materiałów drewno, materiały izolacyjne, płyty pliśniowe, PUR, polistyren
5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 3 kwietnia, 2016

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły