Rolety, żaluzje i markizy

Nowa generacja markiz do okien dachowych AMZ Solar i AMZ Z-Wave

Okna dachowe już na dobre zagościły w naszej architekturze. Montowane są zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas adaptacji poddasza. Usytuowanie okien w skośnym dachu powoduje, że dostarczają one dużą ilość światła dziennego. Odpowiednia kontrola ilości światła i ciepła napływającego do pomieszczenia pozwala przekształcić poddasze w miejsce, w którym możemy komfortowo wypoczywać i pracować. Firma FAKRO rozszerzyła ofertę akcesoriów zewnętrznych służących do ochrony przed ciepłem słonecznym i wprowadziła na rynek nową generację markiz do okien dachowych. Sterowane elektrycznie markizy to skuteczna ochrona przed nagrzewaniem oraz wyjątkowo komfortowa obsługa.

Latem, podczas gorących dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować podwyższenie temperatury na poddaszu. Aby temu zapobiec zaleca się stosowanie akcesoriów zewnętrznych – markiz lub rolet zewnętrznych.

Firma FAKRO przetestowała skuteczność ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed słonecznym promieniowaniem cieplnym, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła. Szczególnie ważne jest stosowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej.

nowa-generacja-markiz-do-okien-dachowych-amz-solar-i-amz-z-wave_1

Przepuszczalność energii słonecznej przez okno dachowe

Optymalnym rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna, która absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni przed uciążliwym upałem. Markiza skutecznie zacienia wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Co więcej, markiza powoduje równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem, Markiza chroni również przed szkodliwym promieniowaniem UV, a zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Te wszystkie zalety markiz są już powszechnie znane i doceniane. Nowa generacja markiz firmy FAKRO charakteryzuje się dodatkowo wysokim komfortem obsługi. Markizy elektryczne oferowane są w dwóch wersjach sterowania:
AMZ Solar – całkowicie samoczynna, automatyczna obsługa, która sprawia, że z wyjątkową łatwością możemy chronić poddasze przed nagrzaniem. Markiza wyposażona jest w panel solarny oraz wewnętrzny akumulator.
Panel fotowoltaiczny w markizie Solar ładuje wewnętrzny akumulator i pełni dodatkowo rolę czujnika, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie automatycznie się zwija zwiększając napływ naturalnego światła. Markiza posiada również tryb, w którym sterowana jest za pomocą pilota.
AMZ Z-Wave – zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

Markizy zamontowane na oknach dachowych umożliwiają znaczne ograniczenie nagrzewania pomieszczeń podczas upalnych dni. W wersji elektrycznej markizy są wyjątkowo łatwe w obsłudze co zapewnia najwyższy komfort korzystania z poddasza zarówno podczas pracy jak i wypoczynku.

4.8/5 - (15 votes)

Data publikacji: 5 sierpnia, 2015

Autor:

4.8/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. wicio
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Markizy umożliwiają znaczne ograniczenie nagrzewania się pokoi z panelem solarnym i akumulatorem oraz pełną automatyką regulują dopływ promieni słonecznych do pomieszczenia

 2. markiz
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  W zakresie zabezpieczeń przeciwsłonecznych naprawdę wkroczyliśmy w XXI wiek. Markizy zewnętrzne, chroniące nas o 50% lepiej niż rolety wewnętrzne, zwłaszcza te ze sterowaniem solarnym pozwalają na uzyskanie komfortu praktycznie bez naszego udziału. Godne polecenia, choć przypuszczam, że jest to najwyższa półka cenowa w tej dziedzinie.

 3. Krzysztof Kozak
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Dobre okno w domu to bardzo istotna rzecz. Jednak równie ważne jak nie najwazniejsze, zwłaszcza w gorące, letnie dni jest możliwość ograniczenia ilości promieni słonecznych z zewnątrz. Można to osiągnąć za pomocą sprawdzonych markiz lub rolet zewnętrznych. Które doskonale chronią przed słońcem ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV. Markizy mogą być automatyczne lub sterowane za pomocą pilota.

 4. Tomek K
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Nie wiedziałem że Fakro posiada takie markizy w swojej ofercie. W takie upalne dni jak teraz to idealne rozwiązanie na sypialnie na poddaszu. Radykalne zmniejszenie nagrzewania, wygoda obsługi i wyciszenie odgłosów to argumenty nie do odrzucenia. Muszę poważnie się zastanowić nad tym rozwiązaniem tym bardziej iż mam już okna dachowe Fakro.

 5. Stefan
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Markizy zewnętrzne to takie rolety wewnętrzne na zewnątrz, które nie zasłaniają nam dostępu światła i przepływu powietrza ale przede wszystkim ograniczają dostęp słońca, ale też ograniczają dostęp owadom trochę jak moskitiera. Fajne jest też to z wewnątrz widzimy wszystko, ale z zewnątrz już nie. Rozwiązanie firmy Fakro czyli AMZ Solar i AMZ Z-Wave to przede wszystkim wygoda obsługi i komfort dzięki zastosowanej automatyce i technice. Samo się zasuwa lub rozsuwa, jak sobie zaprogramujemy.

Podobne artykuły