Elektronarzędzia

Nowa generacja pilarek tarczowych stworzona przez profesjonalistów dla profesjonalistów

Firma MAFELL od lat oferuje profesjonalne i kompleksowe rozwiązania dla cieśli i stolarzy. Tym razem stworzyła nową generację niezwykle silnych i wygodnych w użyciu pilarek tarczowych o wielkości i ciężarze 55-tek, ale z głębokością cięcia do 67 mm i mocnym 1800 W silnikiem. Dodatkowo, kombinacja ręcznej pilarki tarczowej z pilarką ukośną oraz z zasilaniem na akumulator, to niespotykane połączenie w tej klasie maszyn.


Nowe pilarki tarczowe firmy MAFELL nie tylko przekonują głębokością cięcia i przykładnym działaniem, ale również szerokim zakresem zastosowania. Czy to cięcie pod kątem, wgłębne czy ukośne – zawsze zapewnia idealne prostopadłe cięcie materiałów poczynając od KVH do drewnianych materiałów izolacyjnych.

Cięcie pod kątem

Unikatowy system nachylenia pilarki umożliwia cięcie pod kątem do 45° i głębokości 53 mm i pozwala na idealne wykonywanie cięcia pod kątem niezbędnego przykładowo przy szalunkach elewacji. Dodatkowo wskaźnik krawędzi cięcia automatycznie dostosowuje się do kąta nachylenia pilarki pozwalając ciąć na tzw. „rysę”. Natomiast w pracy pilarki przy szynie punkt obrotu znajduje się na dolnej krawędzi szyny. Urządzenie tnie dokładnie wzdłuż gumowej krawędzi, zapewniając wysokiej jakości cięcie bez wyrw.

Cięcie zanurzeniowe

Głębokość cięcia można szybko i płynnie regulować według skali od 0 do 67 mm, a samochowający się klin FLIPPKEIL pozwala na łatwe i bezpieczne wykonywanie cięć zanurzeniowych – bez konieczności demontażu klina. Dodatkowo pilarki wyposażone są w specjalny powtarzalny ogranicznik głębokości cięcia, który pozwala nastawić głębokość w zakresie od 8 do 67 mm (model K 65 cc) i od 2 do 61 mm (KSS 60 cc, KSS 60 36B Akku).

ot. 2. Akumulatorowa pilarka ukośna KSS 60 36B Akku.

fot. 2. Akumulatorowa pilarka ukośna KSS 60 36B Akku.

Cięcie ukośne

Ręczna pilarka tarczowa łącząc się z dolną prowadnicą tworzą razem system do cięcia ukośnego i poprzecznego. Nieruchomy zderzak i regulowany ogranicznik znajdujące się na spodzie dolnej prowadnicy pozwalają na wykonanie cięcia ukośnego od -60° do +60°. Ta zintegrowana prowadnica pozwala również na wykonywanie cięć wzdłużnych – jak po normalnej szynie prowadzącej. Po wykonaniu cięcia pilarka automatycznie powraca na pozycję wyjściową. Maksymalna długość cięcia przy prowadnicy wynosi 408 mm.

Cięcie wzdłużne

Przy pomocy szyn prowadzących firmy MAFELL czy też prowadnicy równoległej z podziałką milimetrową (dostarczanej na wyposażeniu) można przykładowo docinać deski tarasowe z idealną precyzją. Szyny dostępne są w długościach od 0,8 do 3,1 m w jednym kawałku. Wszystkie pilarki tarczowe charakteryzują się precyzją, wygodą i prostotą obsługi.

Szybka wymiana tarczy

Dzięki zwalniającemu przyciskowi i dźwigni tarcza zostaje automatycznie zablokowana pozwalając na bezproblemową i szybką jej wymianę przy pomocy klucza imbusowego, który można znaleźć na obudowie pilarki. Potem wystarczy zwolnić dźwignię i pilarka jest gotowa do pracy.

Fot. 3. Ręczna pilarka tarczowa - K 65 cc.

Fot. 3. Ręczna pilarka tarczowa – K 65 cc.

Zdalna obsługa osłony wahadłowej

Wahadłową osłonę tarczy można zdalnie odciągnąć przed rozpoczęciem pracy. To zapewnia komfort i bezpieczeństwo przy wykonywaniu cięć pod kątem i wgłębnych.

Nowy wyrzutnik wiórów

Wyrzutnik wiórów został na nowo zaprojektowany i zoptymalizowany. Nawet w trakcie cięcia wgłębnego wzdłuż włókien wyrzutników wiórów zapewnia znaczące korzyści. Trwałe, mocne, wydajne – w razie potrzeby również bez przewodu. Z zasilaniem akumulatorowym pilarka KSS 60 36B umożliwia niezwykłą mobilność i niezależność, zwłaszcza przy pracach wykonywanych na dachu. Potężna technologia akumulatorów (36 V, 5,2 Ah, Li-Ion) zapewnia niespotykaną moc dla wielu zadań. Akumulator wyświetla aktualny poziom naładowania, który można odczytać w każdej chwili po naciśnięciu przycisku na akumulatorze.
Nowe pilarki dostępne są w 3 wersjach:
– ręczna pilarka tarczowa – K 65 cc
– pilarka ukośna KSS 60 cc
– akumulatorowa pilarka ukośna KSS 60 36B Akku

Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją.

Dane techniczne

K 65 cc KSS 60 cc KSS 60 36EB Akku
Pobór mocy 1800 W 1800 W
Prędkość obrotowa 2700 – 4700 1/min 2700 – 4700 1/min 3300 1/min
Głębokość cięcia przy kącie 0°:
– z szyną
– bez szyny

0 – 67 mm
0 – 61 mm
0 – 67 mm
0 – 61 mm
0 – 67 mm
Głębokość cięcia przy kącie 45°:
– z szyną
– bez szyny

– 0 – 53 mm
0 – 47 mm
0 – 53 mm
0 – 47 mm
0 – 53 mm
Długość cięcia (przy prowadnicy dolnej) 408 mm 408 mm
Zakres kątów cięcia 0 – 45° 0 – 45° 0 – 45°
Cięcie ukośne poziome – 60° do + 60° – 60° do + 60°
Napięcie znamionowe 230 V 230 V 36 V
Ciężar 4,7 kg 6,1 kg (z prowadnicą) 6,6 kg (z prowadnicą i akumulatorem)
Akumulator 36 V, 94 Wh (5,2 Ah), Li-Ion
Opakowanie Karton Karton Metalowa walizka

Więcej na www.mafell.pl

5/5 - (3 głosów)

Data publikacji: 7 lutego, 2016

Autor:

5/5 - (3 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły