Gwoździarki

Nowa gwoździarka gazowa B.PRO ND 34/90 Woody Li-Ion

Praca dekarza to w dużej mierze praca ręczna, dlatego wygoda przenoszenia i ergonomia każdego narzędzia dekarskiego jest kwestią nie tylko komfortu, ale też warunkiem szybkości wykonywanych zadań. W tej branży każdy fachowiec pytany o listę kluczowych dla niego narzędzi ręcznych, od których wymaga poręczności i skuteczności, na jednym z czołowych miejsc wymienia gwoździarki.

Oferta rynkowa tych urządzeń jest dziś bardzo szeroka, wskutek czego użytkownicy mogą wręcz przebierać wśród producentów. Jednak na szczególną uwagę zasługują wyroby marki B.PRO, nie tylko zresztą dlatego, że są profesjonalne i spełniają wysokie oczekiwania zawodowych dekarzy. Na ich korzyść przemawia jeszcze jeden argument: stoi za nimi polska marka B.PRO i polska grupa kapitałowa BIZEA-BIZON-BPRO, działająca w Polsce od 1983 roku i posiadająca w swojej ofercie wiele unikalnych wyrobów. Ostatnio dołączyła do nich fenomenalna gwoździarka gazowa, wyposażona w baterię wykonaną w technologii Li-Ion.

Ten nowy model, oznaczony symbolem ND 34/90 Woody Li-Ion, to gwoździarka przeznaczona do prac typowo dekarskich, takich jak przybijanie łat, deskowanie, montaż konstrukcji domów szkieletowych czy zbijanie szalunków. Narzędzie przy wymiarach 376 x x 107 x 371 mm i wadze 3,6 kg jest wygodne w obsłudze dzięki rękojeści pokrytej gumą. Za sprawą wbudowanego haka możliwe jest zawieszenie gwoździarki na łacie czy rusztowaniu. Ergonomię urządzenia docenią zarówno osoby leworęczne jak i praworęczne.

Gwoździarka posiada zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem – gwóźdź zostaje wystrzelony tylko po przyciśnięciu gwoździarki do podłoża. Ważną cechą jest płynnie i precyzyjnie regulowana głębokość osadzania gwoździa, którą dostosowuje się pokrętłem wykonanym w całości z metalu. Warto też pamiętać, że na jednym pojemniku gazu można wykonać do 1200 strzałów w optymalnych warunkach, czyli przy temperaturze ~ 25°C.

Bateria obsługująca model ND 34/90 Woody Li-Ion to jednostka wykonana w technologii litowo-jonowej, pracująca na napięciu 7,2 V i cechująca się pojemnością 2,5 Ah, co daje około 8000 strzałów przy pełnym naładowaniu. Do jej najistotniejszych atrybutów należy zaliczyć wysoką żywotność, wysokie napięcie zapłonu – dla większej mocy i czystszego spalania gazu oraz szybkie ładowanie (2 minuty ładowania to już 200 strzałów!). Nie można też pominąć przydatnego wskaźnika LED – dzięki niemu użytkownik błyskawicznie rozpoznaje stan baterii i może lepiej planować pracę.

Nowa gwoździarka obsługuje gwoździe o średnicach w zakresie 2,8–3,4 mm oraz o długościach od 50 do 90 mm, łączone papierem i ustawione pod kątem 34 stopni, pierścieniowe lub gładkie ze ściętym łbem. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście stosowanie gwoździ od B.Pro, oferowanych w plastikowych opakowaniach, zabezpieczających przed zawilgotnieniem.

Gwoździarka ND 34/90 Woody Li-Ion dostarczana jest przez producenta z dwoma akumulatorami, szybką ładowarką, kompletem dokumentów (instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, dowód zakupu) oraz ergonomiczną walizką chroniącą to dopracowane narzędzie.

B.PRO FASTENING
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.9/5 - (14 votes)

Data publikacji: 11 grudnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Bartek
    czwartek, 12 grudnia, 2019

    w pracy dekarza są pewne narzędzia, które trzeba po prostu mieć. rozwój techniki pozwolił na ułatwienie i przyśpieszenie prac. nowa szybsza gwoździarka jeszcze lepiej usprawniła by mi jeszcze bardziej pracę, zamiast wbijać ręcznie gwoździe. chyba wybiorę coś z oferty B.PRO

  2. Jacek
    sobota, 14 grudnia, 2019

    Praca jest ciężką pracą ręczną ,a tak nowoczesna gwoździarka gazowa znacznie ułatwi pracę sprawnego dekarza.Mam nadzieję,że już wkrótce będę miał możliwość osobistej oceny zalet tej gwoździarki gazowej.

Podobne artykuły