Elektronarzędzia

Nowa kołkarka MAFELL DDF 40. Prosta – wielozadaniowa, precyzyjna

Nowy wymiar wiercenia otworów pod kołki wprowadza producent kołkarki MAFELL DDF 40. Wydajność, dokładność i prostota. To cechuje produkt MAFELL DDF 40. Precyzja działania, ergonomiczny kształt oraz wielozadaniowość produktu wprowadza nową jakość w zakresie wiercenia.

Najwyższa jakość połączeń, uzyskiwane przy użyciu kołkarki MAFELL jest bezkonkurencyjna w porównaniu do innych dostępnych elektronarzędzi. Model DDF 40 charakteryzuje się smukłym kształtem z płaską płytą podstawową. Tworzy skuteczniejsze połączenia na drewniane kołki, zachowując prostotę obsługi tradycyjnych wiertarek. Dzięki osiowym układom ze sprężynowymi kołkami oporowymi zamontowanymi
w płycie podstawowej, uzyskano pełne dopasowanie do zestawu bocznych przykładnic SA 320.

To umożliwia precyzyjne nawiercanie otworów – gładko, sprawnie i bez konieczności znakowania powierzchni. Patent podwójnego kołkowania chroni przed skręcaniem się elementów po montażu. Dzięki temu nie musimy już wyrównywać przedmiotów po ich montowaniu. 32 milimetrowy rozstaw dzielący otwory to parametr stosowany przez specjalistów. W przeciwieństwie do innych systemów łączenia, produkt MAFELL nie wymaga dodatkowego oprzyrządowania. Model DDF 40 samodzielnie wykonuje rzędy otworów o rozstawie 32 mm. To umożliwia bezproblemowe składanie wszystkich mebli.

Kołkarka MAFELL DDF 40 przyda się m.in przy tworzeniu:

 • połączenia narożne;
 • przegrody/półki;
 • rząd otworów;
 • ramy;
 • stelaże;
 • szuflady.

Nowa kołkarka MAFELL DDF 40

Nowa kołkarka MAFELL DDF 40

Precyzja wykonania to nie jedyna zaleta, którą gwarantuje DDF 40. Możemy również spodziewać się znacznych oszczędności finansowych, biorąc pod uwagę standardowe drewniane kołki.

Metoda podwójnego kołkowania umożliwia uzyskanie stabilnej, trwałej konstrukcji  przy montażu. Narzędzie MAFELL usprawni każde montowanie, zapewniając
nie tylko profesjonalny efekt, ale przede wszystkim łatwość i wygodę obsługi.

Dane techniczne DDF40
Pobór mocy 900 W
Prędkość obrotowa 8.000 1/min
Rozstaw wierteł 32 mm
Głębokość wiercenia 0 – 40 mm
Zakres kątów 0 – 90 stopni
Max. średnica wiertła 12,2 mm
Min. średnica wiertła 3 mm
Średnica uchwytu narzędzia 8 mm
Ciężar 2,8 kg

Projektując kołkarkę MAFELL DDF 40 zadbano o każdy detal.

Wyłącznik umieszczono centralnie, co ułatwia jego korzystanie. Dla bezpieczeństwa użytkowania, podczas zmiany narzędzia wyłącznik jest blokowany. Uchylna stopa kołkarki jest regulowana przez pokrętło i skalę do wysokości 62 mm. Zderzak rewolwerowy ułatwia ustawianie płyt o standardowych wymiarach. Kołkarka umożliwia nawiercenia pod kątem od 0 do 90 stopni oraz ustawianie stałych kątów nachylenia 22,5, 45 i 67,5 stopni. Równie łatwo wywiercić otwory
o stałych odległościach 15,5 mm od krawędzi dzięki zastosowanym dwóm sprężynowym kołkom oporowym. Przykładnice boczne ZAG czy SA 320 i zderzaki mogą być stosowane dzięki specjalnym dodatkowym otworom w płycie podstawowej i uchylnej stopie. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość wiercenia otworów o stałej odległości 49 mm bez konieczności zaznaczania miar.

Model MAFELL umożliwia ustawienie dwóch głębokości wiercenia jednocześnie. Wygodne pokrętło umożliwia zmiany ustawień głębokości oraz wzbogacone jest
o opcję zmiany narzędzia, co powoduje automatyczne blokowanie włącznika dla bezpieczeństwa użytkownika.

Nowa kołkarka MAFELL DDF 40

Nowa kołkarka MAFELL DDF 40

MAFELL to gwarancja precyzji, jakości i doświadczenia na rynku elektronarzędzi.

Ponadto MAFELL zapewnia 3-letnią gwarancję na wszystkie produkty.

To daje nam pewność, że przez ten czas nie musimy się obawiać ewentualnymi kosztami napraw. Gwarancja ta jest bezpłatna. Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie zakupionego narzędzia na stronie producenta: www.mafell-garantie.de albo bezpośrednio podczas zakupu.

Zakres gwarancji obejmuje wszystkie części zamienne, czyli m.in akumulatory, pierścienie uszczelniające, łożyska, szczotki węglowe czy przełączniki.

Nowa kołkarka MAFELL DDF 40

Pełna lista dystrybutorów elektronarzędzi firmy MAFELL znajduje się na stronie www.mafell.pl.

MAFELL Service Center Polska – ANDREMA P.W.
ul. Głogowska 78, 60-741 Poznań
Tel. (61) 661-11-52
mafell@mafell.pl

4.9/5 - (45 votes)

Data publikacji: 11 stycznia, 2019

Autor:

4.9/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Patryk
  sobota, 12 stycznia, 2019

  Wiertarką nie uzyskamy tak dokładnie wywierconych otworów równo obok siebie co przy użyciu specjalistycznego narzędzia. Specjalistom od drewna na pewno spodoba się robienie dwóch idealnych otworów w prosty sposób przy użyciu narzędzia Mafell. Super, że wymyślono jak ten proces ułatwić i zautomatyzować.

Podobne artykuły