Dachówka ceramiczna

Nowatorska marsylka… Granat 13V

Granat 13V – dachówka łącząca klasyczną formę z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi – została laureatem „Produkt Design Award 2011”. Jury nagrodę motywowało najwyższą jakością wzornictwa i funkcjonalności oraz innowacyjnym designem dachówki

Jury International Forum Design przyznało dachówce Granat 13V tytuł “Product Design Award 2011”. Międzynarodowi eksperci w swej decyzji kierowali się kryteriami takimi jak jakość wzornictwa, innowacyjności dachówki, bezpieczeństwo jej stosowania oraz wpływ na środowisko. Jurorzy docenili również zmianę modelu Granat 13 na 13V, które uczyniło z niego dachówkę przesuwną. Uwadze sędziów nie uszła także ciekawa kolorystyka, w której dachówka jest produkowana oraz dostępność szerokiej gamy akcesoriów, które jej towarzyszą. Dachówka Granat 13V jest nowatorską wersją niezwykle popularnej na rynku „marsylki”. Model ten łączy w sobie tradycyjny wygląd z nowoczesną technologią. Dekarze doceniają przede wszystkim sięgającą 30 mm swobodę przesuwu oraz niewielką wagę – 3,6 kg – tych dachówek. Dodatkowo dachówka Granat 13V posiada podwójne zamki gwarantujące szczelność pokrycia i można ją stosować już przy 22° nachylenia połaci dachu. Granat 13V dostępny jest w kolorze naturalnym oraz w opcjach pokrytych angobą w kolorze miedzianym lub antracytowym, a także angobą błyszczącą w kolorze kasztanowym. Granat 13V jest dostępny wraz z dużym wyborem dachówek kształtowych oraz elementów systemu dachowego optymalnie dostosowanych pod kątem funkcjonalności, formy, kształtu i materiału. Dzięki temu wybór tej dachówki umożliwia nabycie kompletnego dachu od jednego producenta. Dachówka pasuje zarówno do budynków historycznych, jak i nowych, mających na celu reinterpretację architektury ukierunkowanej na tradycję.

DANE TECHNICZNE:

Wymiary 258 x 430 mm
Długości krycia (łatowanie) 330- 360 mm
Zapotrzebowanie na 1m² ok 13,0 – 14,2 szt.
Waga jednej sztuki ok. 3,6 kg
Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu 22°
4.7/5 - (9 votes)

Data publikacji: 4 stycznia, 2013

Autor:

4.7/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obywatel
    czwartek, 2 stycznia, 2020

    Bardzo dobrze, że powstała taka nowatorska dachówka łącząca tradycję z nowoczesnością.Przyznanie nagrody jest zasłużone i twórcom daje motywacje aby iść w tym innowacyjnym kierunku jeśli chodzi o dachówki.Chciałbym dachówkę Granat 13V widzieć kiedyś na swym dachu i oby tak się już wkrótce stało.

Podobne artykuły