Rynny

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich – nowość od Galeco

Podczas targów BUDMA 2018 firma Galeco przedstawiła kompleksowe rozwiązanie do odwadniania dachów płaskich. System polskiego producenta obejmuje aż 12 gotowych zestawów złożonych z trzech głównych elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz specjalnego adaptera, który zapewnia pionierskość kompletów, umożliwiając ich łączenie ze znanymi już systemami Galeco STAL2 i Galeco BEZOKAPOWY.

Dotychczas odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni dachów płaskich, a także tarasów, przysparzało dekarzom wielu trudności. Zestawy Galeco przeznaczone do tego typu powierzchni całkowicie rozwiązują problem doboru odpowiednich elementów oraz ich szczelnego łączenia. Zestawy składają się z wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz przejścia przez attykę-adaptera i występują w różnych konfiguracjach, dzięki czemu zapewniają możliwość wyboru najlepszego sposobu odwodnienia grawitacyjnego na wszystkich typach dachów płaskich. Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Najbardziej innowacyjny element kompletu, adapter, został przygotowany w dwóch wersjach.  W pierwszej z nich po złączeniu z rurą spustową pvc o wymiarach 70×80 cm staje się częścią systemu BEZOKAPOWEGO, w drugiej łączony jest z rurą stalową 80×80 cm i uzupełnia system STAL2.

Modułowa innowacja

Szeroki wybór elementów składowych zestawu odwodnienia gwarantuje precyzyjne i łatwe dopasowanie go do specyfiki dachu. W kompletach Galeco znajdują się wpusty dachowe z koszem żwirowym oraz wpusty attykowe, umożliwiające zamontowanie kosza, dzięki czemu zapewniona zostaje drożność spływu przy wybranej metodzie montażu. Producent oferuje również możliwość wyboru wpustu podgrzewanego, który zapobiega zamarzaniu wody przy ujemnych temperaturach i pomaga w należytym utrzymaniu powierzchni dachu w okresie  zimowym. Wpusty dachowe, występujące w formie prostej lub skośnej mogą być łatwo montowane na dachach z niedużą warstwą termoizolacyjną, a uniwersalność zastosowania i możliwość montażu na wszystkich typach pokryć dachowych gwarantują wpusty z kołnierzem zaciskowym.

Do produkcji elementów zestawu Galeco DACHY PŁASKIE wykorzystywane są odpowiednio dobrane materiały. Wybór poliuretanu i pvc najwyższej klasy oraz doskonała jakość wykonania zapewniają wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Zestawy nie poddają się korozji i są odporne na promieniowanie UV, co czyni je rozwiązaniem na lata.

Firma Galeco jest liderem na rynku kompleksowych systemów odprowadzania wody deszczowej – oferowane przez nią nowe zestawy można łączyć z cieszącymi się popularnością kwadratowymi rurami spustowymi Galeco STAL2 montowanymi na zewnątrz elewacji lub z rurami pvc z systemu Galeco BEZOKAPOWY przeznaczonymi do montowania w ociepleniu budynku.

Więcej informacji o nowym systemie Galeco DACHY PŁASKIE dostępnych jest na stronie www.galeco.pl.

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich Galeco

5/5 - (34 votes)

Data publikacji: 11 marca, 2018

Autor:

5/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły