Okna dachowe

Nowe, cieplejsze okna

Energooszczędność okien to obecnie jedna z najważniejszych ich funkcji. Firma VELUX w maju wprowadziła na rynek Nową Generację okien o zmienionej właśnie pod tym kątem konstrukcji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii nowe okna lepiej doświetlą wnętrza, a także są bardziej energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu.

Ulepszona konstrukcja okien drewnianych

Poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ nowe standardowe okna połaciowe Nowej Generacji VELUX będą lepiej chronić przed stratami ciepła. We wszystkich typach okien w skrzydło i ościeżnicę wbudowano ciemnoszary polistyren ekspandowany EPS, co istotnie wpłynęło na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m2K, czyli o 14% w stosunku do obecnie oferowanych modeli. Nowy komponent składa się w 92% z powietrza, ma izolacyjność trzy razy lepszą niż drewno, jest całkowicie odporny na wilgoć i podwyższoną temperaturę oraz w 100% nadaje się do recyclingu. Jest on doskonałą alternatywą dla drewna, gdyż jest odporny na deszcz, wiatr, nie wchłania wody, nie kruszy się i nie starzeje się.

Nowy komponent w oknach drewniano-poliuretanowych

Kolejnym elementem nowej konstrukcji ThermoTechnology™ jest zastosowanie drewna modyfikowanego termicznie w skrzydle i ościeżnicy okien drewniano-poliueretanowych. Drewno sosnowe jest poddawane obróbce w wysokiej temperaturze powyżej 175°C. Dzięki temu jego wilgotność spada nawet o 50%. Po tym procesie jest w nim więcej powietrza, a ono jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż woda, dlatego okna z takiego drewna mają lepsze właściwości izolacyjne. Proces ten zastępuje chemiczną impregnację, co sprawia, że takie drewno jest bardziej odporne na procesy starzenia. Drewno sosnowe po obróbce wysoko temperaturowej jest bardzo stabilnym i trwałym komponentem, zyskuje właściwości podobne do drewna cedrowego. Rdzeń drewniany pokryty jest nawet półcentymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu.

Fot. 2. Okna uchylno-obrotowe Nowej Generacji GPL.Fot. 2. Okna uchylno-obrotowe Nowej Generacji GPL.

Inne zalety okien Nowej Generacji VELUX

Dzięki zastosowaniu ThermoTechnology™ możliwa była zmiana konstrukcji klapy wentylacyjnej na dużo węższą, a także zastosowanie smuklejszych profili skrzydła i ościeżnicy. Powierzchnia szyby została zwiększona nawet o 10% przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych okna, a także wydajności wentylacji. Dla użytkowników, zwiększona powierzchnia przeszklenia to więcej światła i lepszy komfort życia na poddaszu oraz niższe rachunki.

Nowa Generacja okien VELUX jest dostępna w szerokiej gamie modeli o różnych funkcjach i sposobach otwierania: okna obrotowe, uchylno-obrotowe, wyłazowe. Dostępna jest również pełna gama rolet, żaluzji, markiz idealnie pasujących do nowych profili okna i przeznaczonych do samodzielnego montażu w zaledwie kilka minut. Okna Nowej Generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej. O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi.

Fot. 3. Okna drewniano-poliuretanowe Nowej Generacji z zastosowaniem drewna modyfikowanego termicznie.Fot. 3. Okna drewniano-poliuretanowe Nowej Generacji z zastosowaniem drewna modyfikowanego termicznie. Fot. 4. Profil okna drewnianego Nowej Generacjiz wbudowanym szarym EPS.Fot. 4. Profil okna drewnianego Nowej Generacji z wbudowanym szarym EPS. Fot. 5. Okna obrotowe Nowej Generacji GGL.Fot. 5. Okna obrotowe Nowej Generacji GGL. Fot. 6. Wygodne otwieranie okien Nowej Generacji VELUX.Fot. 6. Wygodne otwieranie okien Nowej Generacji VELUX.
5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 25 października, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły