Fotowoltaika

Nowe ogniwo fotowoltaiczne Vitovolt 200

Stworzony przez firmę Viessmann Vitovolt 200 jest modułem o wysokiej mocy, dostępnym z mono- i polikrystalicznymi ogniwami krzemowymi. Wykonany z materiałów doskonałej jakości, spełnia najwyższe standardy w zakresie ogniw krzemowych.

Moduły fotowoltaiczne są obudowane szklanym laminatem, a pojedyncze cele znajdują się pomiędzy dwiema foliami z tworzywa sztucznego. Szklane pokrycie i folia znajdująca się na tylnej ścianie są razem laminowane, co gwarantuje ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Vitovolt 200, dzięki swojej niewielkiej masie, jest łatwy w montażu na dachu za pomocą standardowych zestawów mocujących marki Viessmann. Może być umieszczony zarówno poziomo, jak i pionowo.

Wszystkie komponenty modułu, czyli przewody łączące i inwerter przetwarzający napięcie zostały do siebie fabrycznie dopasowane, co dodatkowo ułatwia montaż.

Dużą zaletą ogniw jest przykrycie ze szkła o niewielkiej zawartości tlenków żelaza, co zapewnia wysoką przepuszczalność promieniowania słonecznego, a tym samym zwiększa wydajność pracy. Natomiast zintegrowane diody bypass zapobiegają przegrzewaniu pojedynczych cel modułu, eliminując “tzw. efekt Hot-Spot”.

Dane techniczne:
Typ: Vitovolt M195SA
Wymiary – wys. x szer. x głęb.: 1580 x 808 x 35 mm
Ciężar: 15,5 kg
Moc maksymalna modułu: 195 Wp
Sprawność modułu: 15,3 %
Natężenie prądu przy mocy maksymalnej (MPP): 5,33 A
Napięcie przy mocy maksymalnej (MPP): 36,60 V
Maksymalne napięcie pracy: 1000 V

4.6/5 - (18 votes)

Data publikacji: 10 sierpnia, 2012

Autor:

4.6/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Kowalowa
    czwartek, 24 stycznia, 2019

    Jestem ciekawa jaki jest koszt takiego modułu oraz ile takich potrzeba zamontować na dachu,zeby ilość uzyskanej energii wystarczyła.Ciekawi mnie tez po ilu latach zwraca się taka inwestycja,czy dla zwykłego gospodarstwa domowego jest to opłacalne.

  2. Robert S.
    niedziela, 27 stycznia, 2019

    W obliczu drożejącego prądu i rozwoju działań proekologicznych interesuję się fotowoltaiką. Propozycja f-my Viessmann zaciekawiła mnie. Ogniwo Vitovolt 200 jak czytam w artykule to nowoczesne rozwiązanie, o dużej sprawności, lekkie, łatwo mocowalne do dachu. Poproszę zatem projektanta o ofertę i wycenę, jak również prognozę zwrotu inwestycji oraz sprawdzenie czy jest szansa na dofinansowanie.

Podobne artykuły