Okna dachowe

Nowe okna VELUX GZL

Zaprezentowana szerokiej publiczności pełna gama okien dachowych Nowej Generacji zastąpi wcześniejszą ofertę firmy VELUX. Wśród okien Nowej Generacji znajdziemy m.in. znacznie ulepszoną wersję jednego z najpopularniejszych modeli GZL w wyjątkowo korzystnej cenie. Nowe okno zapewnia więcej światła dziennego i większy komfort użytkowania.

Dołączony do gamy okien Nowej Generacji nowy ulepszony GZL jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, oczekujących wysokiej jakości w dobrej cenie. Wykonane z dbałością o każdy detal okno z drewna laminowanego wyposażone jest w energooszczędną szybę hartowaną z powłoką niskoemisyjną. Zwężenie profili okiennych i zmieniona konstrukcja uchwytu sprawiły, że powierzchnia szyby zwiększyła się nawet o 10 %, a okna wyglądają nowocześnie i elegancko. Tym samym do wnętrza wpada więcej światła słonecznego, zapewniając nie tylko oświetlenie, lecz także ogrzanie pomieszczenie. Okna łączą dobre właściwości izolacyjne ze zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej, zapewniając korzystny bilans energetyczny. Istotny jest także fakt, że lepsze doświetlenie budynku korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkających lub pracujących w nim osób, co można docenić zwłaszcza podczas krótkich dni zimowych.

Nowe okna VELUX GZL

Okno obrotowe VELUX GZL jest dostępne w dwóch wersjach otwierania: z uchwytem w górnej części skrzydła bądź klamką w dolnej części (typ B), co pozwala na jego zastosowanie niemal przy każdej konstrukcji poddasza z dachem skośnym i w każdym pomieszczeniu. Wersja z górnym otwieraniem jest rekomendowane w przypadku, gdy dolna krawędź okna znajduje się około 90-130 cm od podłogi, podczas gdy wersja z dolnym otwieraniem będzie wygodniejsza w przypadku okna zainstalowanego wyżej.

Nowe okna VELUX GZL

Równie istotny wpływ na klimat pomieszczeń ma prawidłowa wentylacja. W oknach GZL Nowej Generacji w górnej części skrzydła umieszczony jest nowy ergonomiczny uchwyt otwierający zintegrowany z klapą wentylacyjną, a okna otwierane klamką na dole wyposażone są w nowoczesny dwustopniowy nawiewnik usytuowany na górze, co umożliwia kontrolę ilości wpadającego powietrza oraz wietrzenie, nawet podczas deszczu, gdy okno jest zamknięte. Wbudowany wymienny filtr stanowi ochronę domu przed niechcianymi owadami i kurzem.

Nowe okna VELUX GZL

Nowością jest możliwość późniejszego zainstalowania elektrycznego systemu sterowania z dotykowym panelem o wielu innowacyjnych funkcjach, w tym z programowaniem okna. Rozwiązanie to wyraźnie podnosi komfort użytkowania, zwłaszcza w przypadku okien umieszczonych wysoko i pełniących funkcję doświetlającą. Na nowych oknach GZL, podobnie jak na wcześniejszych modelach, można w kilka minut samodzielnie zainstalować rolety lub żaluzje.

Nowe okna VELUX GZL

Montaż samego okna jest łatwiejszy i szybszy niż do tej pory. Nowe kątowniki montażowe i kołnierze uszczelniające umożliwiają zainstalowanie okna w dachu na dwóch wysokościach: standardowej oraz obniżonej o 4 cm z kołnierzem typu EDJ. Obniżony montaż i zastosowanie ramy izolacyjnej BDX wpływa na poprawę współczynnika izolacyjności termicznej okna do wartości Uw = 1,3 W/m2K. Montaż okna dachowego VELUX z ramą izolacyjną BDX przedłuża gwarancję na okno o kolejne 10 lat.

Nowe okna VELUX GZL

W aluminiowym oblachowaniu zewnętrznym większość wkrętów zastąpionych zostało zatrzaskami, przez co okno jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne, a montaż przebiega sprawniej. Zaokrąglone krawędzie okładzin aluminiowych zapewniają swobodny odpływ wody.

Nowe okna VELUX GZL

Najpopularniejsze okna typu GZL, o wymiarach 78x 118 cm, kosztują jedynie 1083 zł (cena katalogowa) niezależnie od sposobu otwierania. W sprzedaży od 31 marca 2014.

4.9/5 - (15 votes)

Data publikacji: 10 marca, 2014

Autor:

4.9/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Ania Mal
  środa, 28 lutego, 2018

  Okna typu GLZ nie dość, że są bardzo ładne to jeszcze funkcjonalne. Dobrze, że te cechy idą w parze.

 2. ikowalska24
  środa, 28 lutego, 2018

  Dobra marka,fantastyczne okna nowej generacji.Energooszczędne,wyciszone i bardzo starannie wykonane.Warto zainwestować w takie okna.

 3. gosia
  środa, 28 lutego, 2018

  Bardzo podoba mi się rozwiązanie Velux z klapą wentylacyjną. Nie wymaga mikrouchyłu, dzięki czemu nie naraża nas na przeciekanie okna przy zmiennej pogodzie. Do tego cena jest zachęcająca.

 4. Darek
  środa, 28 lutego, 2018

  To dobre wieści a wydawało by się, że już nic nowego nie da się wymyślić w oknach. Okna musza być praktyczne, bezpieczne, funkcjonalne i oczywiście estetyczne, ładne. Wspaniale jeśli wszystkie cechy posiada okno, które chcemy zamontować i cieszyć się takimi oknami przez długie lata.

 5. Aneta
  środa, 28 lutego, 2018

  Nie słyszałam o nowej wersji okien Velux GZL. Dobrze, że producent unowocześnia swoje obecne modele okien bo nie zostaje w tyle przy konkurencji. W nowym modelu Velux GZL otrzymujemy nowoczesną konstrukcję w rozsądnej cenie dodatkowo z możliwością modyfikacji okna w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba.

 6. Jacek
  środa, 28 lutego, 2018

  Okna nowej generacji Velux GZL bardzo mi zaimponowały i jeśli będę montował okna dachowe,to będą okna nowej generacji.Tylko te okna mnie usatysfakcjonują i mam nadzieję,że spełnią wspaniale swe zadanie.

 7. Juryj
  środa, 28 lutego, 2018

  Co raz to ciekawsze i nowocześniejsze propozycje w temacie okien dachowych. Bardzo interesująca jest oferta okien Nowej Generacji. Ze względu na energooszczędność , doskonałe wykonanie no i cena ,są kuszące do zainstalowania ich.

 8. Staś
  czwartek, 1 marca, 2018

  Firma Velux jak zwykle zaskoczyła niesamowitymi rozwiązaniami w swoich produktach. Bardzo dobrym pomysłem jest zwiększenie powierzchni szyby, co pozwala dłużej cieszyć się światłem słonecznym oraz zastosowanie wbudowanego wymiennego filtru, który stanowi ochronę domu przed niechcianymi owadami i kurzem. Uproszczony montaż i długa gwarancja jest kolejnym powodem, dla którego warto taki okno kupić.

 9. irbol
  czwartek, 1 marca, 2018

  Dobra izolacyjność, dobra wentylacja, + 10% więcej światła, powłoka niskoemisyjna, cóż trzeba więcej. Jednak to prawda VELUX jest liderem na rynku w technice okiennej.

 10. Mariusz
  sobota, 3 marca, 2018

  Piękne okna mające w sobie elegancję połączona z nowoczesnością. Doskonale sprawdzają się w pokojach zarówno dziennych, sypialniach czy gabinetach. Szybki i łatwy montaż powoduje że są one dostępne praktycznie dla każdego. Użytkowanie ich także nie powinno stanowić żadnego problemu

 11. Oczko
  poniedziałek, 5 marca, 2018

  Bardzo trudno znaleźć na rynku produkt, który będzie łączył ze sobą wysoką jakość i dobrą cenę, a okna Velux GZL niewątpliwie do tej grupy należą. Ich montaż nie jest specjalnie skomplikowany, więc człowiek może dodatkowo zaoszczędzić samodzielnie podejmując się tego zadania.

Podobne artykuły