Okna dachowe

Nowe okno Ultima Dakea – wygoda dla dekarzy, komfort dla inwestorów

Okno dachowe. Czego od niego oczekiwać? Inne wymagania pod tym względem mają użytkownicy domu, dla których ważne jest, by okno dachowe zapewniało dobrą izolacyjność, ochronę przed przenikaniem hałasu czy bezpieczeństwo i wygodę w korzystaniu. Z kolei dla dekarza montującego okno istotne są takie aspekty jak łatwy i szybki montaż. Wszystkie te wymagania spełnia nowy model okna Dakea Ultima.


Co decyduje o wartości okna dachowego dla dekarza? Przede wszystkim prosty montaż. Im lepiej dopasowane są do siebie wszystkie elementy okna, tym szybciej można je zamontować. Solidna rama będzie wpływać na mocne umiejscowienie okna między krokwiami i łatwy montaż skrzydła okiennego. Już na etapie wstawiania okna powinno się je docieplić.
Nie stanowi to żadnego problemu dla dekarza, gdy ma do dyspozycji elementy dopasowane do konkretnego modelu okna, a takie są dodane gratis do okien Ultima z asortymentu Dakea – kołnierz izolacyjny ze spienionego polietylenu (IFC), zapewniający lepszą izolację termiczną ramy, oraz kołnierz z folii paroprzepuszczalnej (RUC), który umożliwia szybki montaż i zapewnia lepszą szczelność. Ich montaż nie sprawia najmniejszych trudności nawet tym, którzy montują okno Dakea po raz pierwszy. – Zawsze staram się przekonywać inwestorów, by wybierali sprawdzone materiały. Dotyczy to zarówno pokryć dachowych, jak również okien dachowych, których montujemy bardzo dużo. Do wyboru Ultimy skłonił mnie mały test wykonany na szkoleniu. Przy postukaniu w okno hałas był mniej słyszalny przez okno Ultima niż przez konkurencyjny produkt w podobnej klasie. – mówi Sławomir Pałubicki (fot. 1), właściciel firmy Dachy Pałubicki.

Szybki i sprawny montaż

Pana Sławomira odwiedziliśmy w Łomiankach, gdzie właśnie przygotowuje się do montażu pierwszego okna Ultima.
Na poddaszu trwa przygotowanie okna do montażu. Najpierw rama i montaż kątowników 10 cm od krawędzi, bo – jak podkreśla pan Sławomir – tam rama jest najmocniejsza. Zanim rama zostanie obsadzona, doklejana jest izolacja. Jest dołączona do zestawu – kołnierz termoizolacyjny ze spienionego polietylenu, łatwo montowany na taśmę samoklejącą. Tak przygotowana rama trafia na dach. Szybko i sprawnie zostaje obsadzana między krokwiami. Wszystko pasuje jak ulał. Dodatkowo zakładany jest kołnierz z folii paroprzepuszczalnej i rynienka odwadniająca. Choć ekipa pana Sławomira montuje okno Ultima po raz pierwszy, nikt nie musi zastanawiać się co ma zrobić – wszystko jest wykonywane intuicyjnie. I już okno jest zamontowane. Wystarczy włożyć skrzydło i korzystać z wygód, jakie zapewnia nowe okno Dakea Ultima.
Łatwo jest przekonać inwestora do okien Ultima, bo korzyści dla użytkownika jest sporo. Mają wszystko, co powinno zapewniać dobrej klasy okno dachowe – solidną ramę, dobre właściwości izolacyjne i akustyczne (ochrona przed przenikaniem hałasu) oraz bezpieczeństwo. To zasługa hartowanej szyby zewnętrznej o grubości 6 mm i laminowanej szyby wewnętrznej. Ten pakiet szybowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w sytuacji, gdyby doszło do stłuczenia szyby (jej kawałki pozostaną przytwierdzone do warstw folii). A trzeba pamiętać, że poddasze to często miejsce odpoczynku czy pokoje dla dzieci. Bezpieczne szyby – zewnętrzna i wewnętrzna – w oknach Ultima to zatem komfort przyszłych mieszkańców budowanego domu. Jest jeszcze zewnętrzna powłoka tytanowa Titan Glass, która zapewnia, że brud osiadający na szybie jest łatwo zmywany przez deszcz. Gdy ma się takie argumenty, nie trzeba długo przekonywać inwestorów do okien Ultima. No i na dodatek 20 lat gwarancji…
Montaż zakończony. Okno Ultima jest na swoim miejscu. Był to pierwszy montaż okna Ultima w wykonaniu ekipy Sławomira Pałubickiego, okazał się jednak niezwykle prosty i szybki.

Fot. 2. Mariusz Kurowski docenia kompletne rozwiązanie jakim jest okno Dakea Ultima.

Fot. 2. Mariusz Kurowski docenia kompletne rozwiązanie jakim jest okno Dakea Ultima.

Okno dobrze zamontowane

Do okien Ultima bardzo szybko przekonał się również Mariusz Kurowski ze Zgierza (fot. 2), dekarz z blisko 20-letnim doświadczeniem. Odwiedzamy go, gdy kończy właśnie realizację dachu na budynku jednorodzinnym w Pabianicach. Na dachu pokrytym ciemną, ceramiczną dachówką doskonale prezentują się okna Dakea Ultima. Większość została już zamontowana. – Jako dekarz preferuję okna, które się szybko i łatwo montuje. Takie są okna Dakea Ultima, których wyjątkową cechą jest fakt, że są to produkty kompletne – podkreśla pan Mariusz.
Docieplenie okien dachowych podczas ich montażu to często element pomijany przez inwestorów. Dlaczego? Bo dodatkowe elementy docieplające, w przypadku większości okien dachowych, to ekstra koszt. To, co gdzie indziej jest dodatkowym wyposażeniem, w oknach Dakea Ultima jest standardem – kołnierz izolacyjny ze spienionego polietylenu oraz kołnierz z folii paroprzepuszczalnej, doskonale dopasowane do wymiarów konkretnego okna. Okna Ultima są kompletnym rozwiązaniem.
– Ja nie jestem zwolennikiem tanich rozwiązań, które zazwyczaj są obciążone pewnymi wadami. Dotyczy to zarówno folii, pokryć dachowych, jak i okien. Dlatego stawiam na okna Ultima – podkreśla Mariusz Kurowski. – To rozwiązanie, którego przez lata brakowało na rynku – wysokiej klasy okno dachowe w pełni przygotowane do montażu – dodaje. Montaż w praktyce jest taki sam jak innych okien, wszystkie elementy świetnie do siebie pasują, w tym też te zapewniające prawidłowy montaż okien i ich szczelność. – Inwestorzy zazwyczaj pomijają dodatkowe elementy doszczelniające okno dachowe na etapie jego montażu, unikając dodatkowych kosztów inwestycji. Później pojawiają się jednak straty w postaci uciekającego ciepła. To sprawia, że okno nawet najwyższej klasy, ale nieprawidłowo zamontowane nie spełnia do końca swojego zadania. Ultima pozwala uniknąć tego problemu, bo jest to produkt kompletny – podkreśla dekarz. Bez dopłaty, bez dodatkowych kosztów, bez konieczności przekonywania inwestora, że trzeba ekstra zapłacić za dobre doszczelnienie okna. Pan Mariusz zwraca też uwagę na elastyczny kołnierz, który bardzo łatwo się profiluje, a dzięki temu dobrze przylega do powierzchni dachu – jakby szyty na miarę. Z takiego okna zadowolony jest zarówno dekarz, jak i inwestor. – Ultima, w moim przekonaniu, należy do grupy najlepszych okien na rynku, a przy tym jest produktem kompletnym – podkreśla Mariusz Kurowski. Szybki i prosty montaż, bogate wyposażenie to argumenty, którym trudno jest się oprzeć, gdy porównuje się okna Ultima z innymi produktami na rynku. Za to właśnie docenił je dekarz ze Zgierza i bez obawy poleca okna Ultima swoim klientom.

Więcej na www.ultima.dakea.pl

4.9/5 - (15 votes)

Data publikacji: 20 września, 2016

Autor:

4.9/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. ikowalska24
  czwartek, 1 marca, 2018

  Warto zainwestować w dobre okno,to wydatek na długie lata.Dakea Ultima-trzeba zapamiętać.

 2. Ania Mal
  czwartek, 1 marca, 2018

  Jakość idąca w parze z ceną. Warto inwestować w takie rozwiązania.

 3. Marek
  czwartek, 1 marca, 2018

  Tak naprawdę ważne jest, by okno dachowe zapewniało dobrą izolację, chroniło przed hałasem oraz by okno było bezpieczne i wygodne w użytkowaniu na co dzień. Dla osoby montującej okno na pewno ważnym aspektem będzie łatwy i szybki montaż okien. Dodatkowym dla mnie czynnikiem przy wyborze okien jest rozmiar okna i jego funkcjonalność np połączenie okna z roletami, uniwersalność otwierania i zamykania okien i rolet, automatyka, solarna możliwość połączenia itd.

 4. Jacek
  czwartek, 1 marca, 2018

  Osobiście co do okna dachowego mam duże oczekiwania i chciałbym aby spełniało kilka ważnych zadań.Okno dachowe Ultima Dakea według mnie spełnia bardzo dobrze wymagania stawiane oknom dachowym i to takie właśnie okna dachowe będę chciał zamontować w swym domu aby moje poddasze było bezpieczne oraz dobrze naświetlone.

 5. karol
  czwartek, 1 marca, 2018

  Okna dachowe wymagają większej precyzji i wiedzy przy montażu niż okna ścienne. To od tego zależy czy będą nam służyć latami i staną się jednym z ulubionych elementów domu, czy naszą zmorą. Ultima ma okna gotowe do montażu, co ułatwi sprawę monterowi.

 6. Staszek
  czwartek, 1 marca, 2018

  Istotą okna dachowego dla mojego domu jest dobra izolacja ,wygoda z jego korzystania ,czy dobre wyciszenie przed hałasem.
  Warto zainwestować w okna Ultima Dakea ponieważ jest to produkt kompletny którego montaz dla dekarza jest duzym ułatwieniem

 7. AdamS
  czwartek, 1 marca, 2018

  Nowe okna Ultima Dakea będą dobrze pasować do budowy domów przez firmy budowalne na dużą skalę. Zastosowanie takich okien to dobra jakość i szybki montaż. Dekarze docenią łatwość instalacji, a przyszli właściciele solidność okien.

 8. irwan
  piątek, 2 marca, 2018

  Jestem tak samo ZA jak i fachowcy, którzy są cytowani w artykule, lubię gdy okno jest ‘kompletne”, gotowe do montażu, czyli w komplecie wszelkiego rodzaju izolacje, termoizolacje, folie, itp. po prostu jest wszystko co do montażu jest potrzebne. Wygoda, czas a co za tym idzie i oszczędność.

 9. Mario
  sobota, 3 marca, 2018

  Artykuł wyczerpuje wszelki wątpliwości tych co jeszcze się wahają zamontować okna Ultima Dakea . Szybki, łatwy montaż powoduje że są idealne praktycznie do każdego budynku. Dobrze się użytkują w doskonale spełniają swoją role.

 10. Tadeusz
  poniedziałek, 5 marca, 2018

  Okna Ultima to okna najwyższej jakości. Potwierdzają to opinie dekarzy przedstawionych w tym artykule. Szczególną zaletą tych okien jest to, iż są one kompletnym produktem. Dekarz, który otrzymuję takie okno do montażu nie musi się już martwić, iż jakiś elementów zabraknie i nie będzie miał możliwości jego montażu. I tu pochwała należy się producentowi, który wraz z oknem dostarcza klientowi wszystkie niezbędne dodatki potrzebne do montażu, a później do pełnego i komfortowego użytkowania okna.

 11. Monter
  wtorek, 6 marca, 2018

  Bardzo innowacyjnym rozwiązaniem wydają się być okna Dakea Ultima. Niezwykle prosty i szybki jest ich montaż zapewniający odpowiednie docieplenie i tłumiący hałas. Wysokiej klasy produkt, który zdecydowanie podwyższa standardy i zapewnia komfort użytkowania.

Podobne artykuły