Narzędzia ręczne

Nowe produkty Sorex Technic – z myślą o obróbkach niestandardowych

Ugruntowana pozycja firmy Sorex Technic pozwoliła na stałą współpracę z najlepszymi fachowcami branży. Owocem kooperacji są nowe narzędzia do wykonywania niestandardowych obróbek.

Firma Sorex Technic od wielu lat specjalizuje się w produkcji maszyn oraz narzędzi do kompleksowej obróbki blach. W ofercie posiadamy Żłobiarki serii CW oraz CWM, Bendery, wiele rodzajów Rysików traserskich, Mufownice oraz najbardziej popularne, Zaginarki dekarskie serii ZRS. Nasze maszyny zdobyły już znaczącą popularność w branży, dzięki czemu mogliśmy nawiązać współpracę z najlepszymi oraz najbardziej wymagającymi blacharzami i dekarzami. Współpraca zaowocowała zwróceniem naszej uwagi na potrzebę wykonywania obróbek niestandardowych, co finalnie poskutkowało zaprojektowaniem oraz wdrożeniem do produkcji Walcarki do wulstwy oraz Fałdownika rolkowego.

Gotowy narożnik, wykonany bez nacinania blachy. Fot. i wyk. Pro.Dach Paweł Bojzan

Gotowy narożnik, wykonany bez nacinania blachy. Fot. i wyk. Pro.Dach Paweł Bojzan

Walcarka do wulstwy służy do wykonywania ozdobnych i użytkowych elementów armatury blacharskiej. Za jej pomocą możliwe jest wyprofilowanie wulstwy w dowolny łuk, zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny. Specjalna konstrukcja giętarki pozwala na szybką zmianę trybu pracy. Obróbki takie mogą znaleźć zastosowanie jako zakończenia tarasów, gzymsów, parapetów, okien łukowatych itp. Narzędzie to jest bardzo przydatne w pracy przy rekonstrukcji zabytkowych budynków lub wykonywaniu ambitnych projektów architektonicznych. Walcarka do wulstwy jest jednym z niewielu urządzeń, które blacharz budowlany może używać do upiększania naszej szarej rzeczywistości oraz wydatnie przyczyni się do osiągnięcia prawdziwego kunsztu w swojej pracy.

FR-200 - wykonanie narożnika bez nacinania blachy. Fot. i wyk. Pro.Dach Paweł Bojzan

FR-200 – wykonanie narożnika bez nacinania blachy. Fot. i wyk. Pro.Dach Paweł Bojzan

Fałdowniki rolkowe z serii FR, znane są również pod tradycyjną nazwą „Bociana” rolkowego. Narzędzie stworzone zostało specjalnie dla blacharzy budowlanych, przy ich wydatnym współudziale w procesie projektowania. Obecnie w produkcji są dwie wersje urządzenia, FR-200 o głębokości roboczej 200 mm oraz FR-350 posiadający możliwość pracy aż do 350 mm. Służą one do znaczenia linii gięcia w wielu rodzajach obróbek, m.in. obróbkach komina, obróbkach przysiennych, narożnikach, czapkach, brytfankach, koszach za lukarnami. Głównym założeniem projektowym było ułatwienie zaginania blachy w sposób pozwalający na uniknięcie jej nacinania. Narzędzie znacząco ułatwia oraz udoskonala proces wykonywania obróbek oraz elementów architektonicznych blacharki budowlanej. Takie podejście do pracy z blachą, pozwala na wzrost żywotności wykonywanych elementów, zwiększenie stopnia szczelności obróbek, większej wytrzymałości oraz wyższej estetyki wykonania. Detale takie zwracają na siebie uwagę i są doceniane przez zadowolonego klienta.

Walcarka do wylstwy Sorex Technic

Walcarka do wulstwy Sorex Technic

Sorex Technic ze swoimi produktami stara się sprostać oczekiwaniom jak najszerszej rzeszy klientów. Wsłuchiwanie się w głos specjalistów mających bogate doświadczenie w pracy z blachą oraz styczność z wieloma problematycznymi sytuacjami pozwala na konstruowanie narzędzi, które spełniają najwyższe wymagania w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Więcej informacji na: www.sorex-technic.pl

4.9/5 - (49 votes)

Data publikacji: 3 marca, 2019

Autor:

4.9/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 4 marca, 2019

    Dachy są coraz bardziej wymyślone i aby sprostać oczekiwaniom inwestorów dekarze muszą używać coraz bardziej specjalistycznych narzędzi.Firma Sorex Technic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku i tworzy specjalistyczne narzędzia do wykonywania niestandardowych obróbek,tylko firmy z bogatym zapleczem technicznym mogą sobie pozwolić na takie działania.

  2. profilaktyk
    wtorek, 9 kwietnia, 2019

    Podstawowe narzędzia dekarskie powinny stanowić wyposażenie każdej firmy wykonawczej zajmującej się układaniem dachów. Niewątpliwie dużym ułatwieniem pracy dekarzy będą specjalistyczne narzędzia pozwalające w sposób precyzyjny i dokładny wykonać obróbki nietypowych elementów dachu. Dzięki nim ułatwi się pracę dekarzowi i zwiększy trwałość oraz szczelność połaci dachowej. Oczywiście najnowocześniejsze precyzyjne narzędzia stanowią duży wydatek i nie każda firma może sobie na nie pozwolić.

Podobne artykuły