Maszyny dekarskie

Nowe zaginarki do blach firmy Prod-Masz

Z szeregu nowości rynkowych, jakie zaprezentowano na tegorocznej edycji targów Budma, na szczególną uwagę zasługują dwa urządzenia przeznaczone do obróbki blach firmy Prod-Masz. Chodzi o zaginarkę Red Plus oraz mobilną giętarkę do blach Red 2200.

Bogata oferta

Firma Prod-Masz specjalizuje się w produkcji maszyn blacharskich. Bogata oferta obejmuje nie tylko zaginarki ale również nożyce krążkowe, zwijarki, a także żłobiarki i dogniatarki. Na etapie wyboru odpowiedniej maszyny warto skorzystać z fachowego doradztwa specjalistów firmy Prod-Masz. Oprócz tego istotną rolę odgrywa profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz dostępność materiałów i części eksploatacyjnych.

Model Red Plus

Należy zwrócić uwagę na maksymalną długość roboczą wynoszącą 2200 mm i zdolność gnącą, która w przypadku blachy stalowej wynosi 0,8 mm. Na uwagę zasługuje również kąt zaginania 140°, przy maksymalnym prześwicie między belkami osiągającym 130 mm. Przydatne rozwiązanie stanowi mechanizm nożny przeznaczony do otwierania i zamykania belki górnej. Zaginarka Red-Plus firmy Prod-Masz waży około 270 kg.

Giętarka do blach Red 2200

Jako zalety mobilnej giętarki do blach Red 2200 należy wymienić przede wszystkim trzy mechanizmy zawiasowe, które dodatkowo podpierają i usztywniają środek belki zaginającej. Tym sposobem zapewniona jest praca bez odkształceń belki. Z kolei budowa belki dolnej umożliwia swobodne umieszczenie skomplikowanej obróbki wewnątrz zaginarki. Na uwagę zasługuje możliwość wykonania gięcia tzw. „zetki”. Jest przy tym możliwe przesunięcie obróbki poza maksymalny zakres długości roboczej 2200 mm. Budowa maszyny zapewnia swobodne zagięcie z czterech strony np. szuflady na wysokość 25 mm.

W mobilnej giętarce do blach Red 2200 z oferty firmy Prod-Masz wprowadzono zamykanie i otwieranie górne. W efekcie obsługę belki górnej można wykonywać z każdej strony maszyny. Oprócz tego istotna pozostaje prowadnica do noża krążkowego, która umożliwia operowanie cięciem i gięciem bez konieczności odkładania nożyc. Z kolei transport wewnętrzny ułatwiają 4 kółka. Zaginarkę standardowo
wyposażono w ogranicznik kątowy. Listwa opadowa połączona jest ze zderzakami przednimi. Ważne są obustronne dociski i belka górna zapewniająca docisk o maksymalnym kącie 145°.

Kluczową rolę odgrywa wąska belka gnąca o grubości 15 mm z możliwością regulowania. Komfort pracy zapewniają siłowniki pneumatyczne. Prześwit jest regulowany w trzech płaszczyznach. Na wyposażenie giętarki składają się nożyce krążkowe, przymiary przednie oraz stół tylny i kątomierz. Zaginarkę Red Plus nabyć można w kwocie 6000 zł, natomiast giętarkę do blach Red 2200 w cenie 5000 zł.

Podsumowanie

Z tym, że efekt końcowy dachu nadaje właściwie wykonana obróbka blacharska zgodzi się każdy dekarz. Jednak podczas prac związanych z obróbką blacharską oprócz umiejętności, doświadczenia i wiedzy wykonawcy dachu ważne są odpowiednie narzędzia. Stąd też zaginarki do blach stanowią nieodzowny element wyposażenia niemal każdej firmy dekarskiej.

nowe-zaginarki-do-blach-firmy-prod-masz_1

Fot. 2. Mobilna giętarka do blach Red 2200

nowe-zaginarki-do-blach-firmy-prod-masz_2

Fot. 3. Budowa belki dolnej.

nowe-zaginarki-do-blach-firmy-prod-masz_3

Fot. 4. Mechanizmy zawiasowe.

nowe-zaginarki-do-blach-firmy-prod-masz_4

Fot. 5. Nóż krążkowy na listwie.

nowe-zaginarki-do-blach-firmy-prod-masz_5

Fot. 6. Wysunięta obróbka poza zakresem.

nowe-zaginarki-do-blach-firmy-prod-masz_6

Fot. 7. „Zetka”.

4.9/5 - (11 votes)

Data publikacji: 30 maja, 2015

Autor:

4.9/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły