Podbitka

Nowoczesna alternatywa dla drewna

Wykańczając dom warto pamiętać o aranżacji jego otoczenia. Ważne, aby całość była spójna nie tylko z projektem i naszą wizją, ale również z otoczeniem domu, który jest uzupełnieniem krajobrazu. Aby wykończyć dom w naturalny sposób, często stosuje się rozwiązania z drewna. A czym można zastąpić ten materiał w otoczeniu inwestycji?

Galeco_decor_realizacjaNaturalne drewno bardzo często wykorzystuje się obecnie przy wykańczaniu domów jednorodzinnych. Na rynku dostępne są systemy, pozwalające na dobranie drzwi, okien i bramy garażowej w tym samym stylu i z tego samego materiału, a wszystkie te elementy można dopasować pod indywidualne potrzeby klienta i jego projektu. Dobór orynnowania dyktowany jest względami ekonomicznymi i estetycznymi.

Dotychczas rynny dopasowywano do kolorystyki dachu, tymczasem dzisiejsza architektura pozwala na dowolne połączenia barw i struktur, a wszystko po to, aby zindywidualizować swój projekt. Na walory estetyczne wykończenia domu w bardzo dużej mierze wpływa zabudowa okapu dachu na zewnątrz budynku. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest system do zabudowy okapu Galeco DECOR – rodzaj podbitki dachowej wykonanej z PVC, której zastosowanie pozwala w szybki i prosty sposób poprawić estetykę budynku. Lekka waga systemu umożliwia montaż nawet na delikatnych konstrukcjach, a odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że spełnia swoje funkcje przez wiele lat. Zaletą produktu z PVC jest również swoista bezproblemowość. Elementy imitującej drewno podbitki nie wymagają konserwacji.

decor_koloryNiebywałym atutem produktu od Galeco jest jego struktura: każdy element oddaje bowiem charakter drewna. O zbliżeniu podsufitki do tego surowca w dużym stopniu świadczą nierówności w  strukturze jej powierzchni. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest konkurencyjna, w stosunku do drewna, cena elementów systemu.

Podbitka dachowa jest wykończeniem spodu wystającej części dachu, czyli tak zwanego okapu. Poza ochroną domu przed warunkami atmosferycznymi oraz niechcianymi gośćmi w postaci gnieżdżących się ptaków, jest to rozwiązanie podnoszące walory estetyczne budynku. Kolorystycznie podsufitkę można dopasować do koloru drzwi, okien lub drewnianych wykończeń. Bardzo łatwo montuje się w niej również oświetlenie zewnętrze domu   dodaje Magdalena Gardyła  z firmy Galeco.

Pamiętając o tych podstawowych elementach wykończenia zyskujemy pewność, że nasz dom będzie cieszył oko przez długie lata, a zastosowany materiał – będzie alternatywą dla drewnianych rozwiązań stosowanych w otoczeniu domu.

 

 

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 13 kwietnia, 2016

Autor:

4.9/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. indywidualista
    środa, 13 lutego, 2019

    Dobór elementów wykończenia domu w obecnych czasach nie powinien sprawiać żadnych problemów. Co więcej może doprowadzić nas o zawrót głowy z powodu niesamowitego wyboru materiałów, dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalną budowlę. O wyborze materiału wykończeniowego decydują względy ekonomiczne oraz wyobraźnia inwestora. To dobrze, że na rynku pojawiły się materiały z tworzyw sztucznych, trwałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz w szerokiej palecie barw. Daje to duże możliwości wyboru.

  2. Jacek Kkilka lat
    wtorek, 19 lutego, 2019

    Przy budowie naszego domu walorami estetycznymi zajmowała się moja żona,ja w pełni polegam na jej wyczuciu i dobrym guście.W moim domu jako materiał wykończeniowy zostały użyte panele w kolorze białym i jak na razie już są kilka lat,a wymagały jedynie mycia co świadczy,że to jest dobry wybór.

Podobne artykuły