Dachówka ceramiczna

Nowoczesne dachówki firmy Bogen

Dachówki ceramiczne to produkt, który jest ciągle rozwijany. W efekcie pokrycia tego typu wyznaczają nowe kierunki trendów architektonicznych zarówno w budownictwie tradycyjnym jak i w nowoczesnym dopasowując się do gustów, potrzeb i oczekiwań inwestorów.


Dobrym przykładem ciągłego rozwijania swoich produktów jest marka Bogen, która oferuje m.in. ceramiczną dachówkę płaską (Plano 11) oraz ceramiczną dachówkę półpłaską (Reform 11).

Wiodący trend

Istotne jest, że wielu inwestorów oczekuje rozwiązań niepowtarzalnych i niebanalnych. W efekcie wygląd dachu powinien mieć unikatowy, indywidualny wygląd w zakresie brył, kształtów oraz całościowego efektu końcowego przy jednoczesnej odmienności architektonicznej. Trend ten jest zauważalny nie tylko u inwestorów indywidualnych ale i wśród architektów.
Nowoczesne dachówki firmy Bogen

Dachówka Plano 11– wielokrotnie nagradzana

Od 2014 r. z oferty firmy Bogen można wybrać płaską dachówkę Plano 11, która swoją premierę miała 4 września 2014 r. Jednak już wiosną 2014 r. za jakość i perfekcję dachówka otrzymała pierwszą nagrodę za najlepszy produkt targowy. Nagrodę przyznał Salon Dekarski podczas targów Interbud w Łodzi.
Jednak to nie wszystko. Bardzo szybko dachówce Plano 11 przyznano kolejną nagrodę w postaci „Grand Prix” dla najlepszego produktu na targach w Bielsku-Białej. Kształt dachówki Plano 11 to przede wszystkim wyraźne linie i całkowicie płaska powierzchnia, która nadaje pokryciu wrażenie subtelnego minimalizmu, będącego istotnym elementem obecnych trendów w zakresie oczekiwań inwestorów i architektów. Dachówka Plano 11 idealnie wpisuje się w wygląd nowoczesnych pokryć dachowych współczesnej architektury. Takie pokrycie bardzo często jest wykorzystywane w nietypowych, indywidualnych i niestandardowych projektach renowacyjnych.
Warto podkreślić, że obraz powierzchni uzyskanej po położeniu pokrycia jest tak skonturowany aby wizualnie podkreślał wykończenie okapu za pomocą prostej nowoczesnej krawędzi.

Nowoczesne dachówki firmy Bogen

W dachówkach Plano 11 ważna jest bardzo duża tolerancja zarówno w górnych, jak i w bocznych zakładkach, co umożliwia elastyczne rozstawienie łat w długości krycia. Oprócz tego dzięki wysokiej podwójnej zakładce bocznej przy wysokim ożebrowaniu produkt uzyskuje najlepsze wyniki w zakresie normatywnego kąta nachylenia szerokości krycia wśród dachówek płaskich. W przypadku ułożenia naprzemiennego z zabezpieczeniem przeciwdeszczowym może dojść do 10° kąta nachylenia.
Interesujące rozwiązanie, zastosowane w dachówce Plano 11, stanowi zintegrowany system mocowania „SturmFIX”. Zapewnia on bardzo dobre zabezpieczenie dachówki przed siłą ssącą wiatru.
Warte podkreślenia jest wyposażenie w kompletny system dodatków ceramicznych łącznie ze szczytowymi dachówkami połówkowymi, które układając naprzemiennie eliminuje się widoczną „ramę” szczytu na krawędziach dachu.
Dachówka Plano 11 cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów indywidualnych jak i wykonawców. Pierwsze realizacje utrwaliły producenta w przekonaniu, że zaprezentowany i wprowadzony na rynek produkt jest doskonały w swojej klasie.

Nowoczesne dachówki firmy Bogen Nowoczesne dachówki firmy Bogen Nowoczesne dachówki firmy Bogen

Dachówka Reform (C11)

W ostatnich latach dużym uznaniem cieszy się półpłaska dachówka Reform (C11). Dzięki doskonałym parametrom, zużyciu wynoszącym ok. 11 sztuk na 1 m², bardzo dobrym właściwościom technicznym oraz przystępnej cenie, produkt osiągnął wręcz doskonałe wyniki sprzedaży.
Do wyboru są kolory: czarna angoba, łupkowo-szara angoba, antracyt glazurowany, które bardzo dobrze prezentują się na dachach dwuspadowych oraz na dachach wielospadowych i kopertowych, będących istotnym elementem polskiej architektury.

Więcej na www.bogen.pl

Nowoczesne dachówki firmy Bogen Nowoczesne dachówki firmy Bogen Nowoczesne dachówki firmy Bogen

3.7/5 - (24 votes)

Data publikacji: 22 września, 2016

Autor:

3.7/5 - (24 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tytus
    wtorek, 12 maja, 2020

    Dachówki ceramiczne to pewniak jeśli chodzi o solidne pokrycia dachowe. Firma Bogen przygotowała kolejne oferty w szerokiej formie kształtu i kolorystyki. Wystarczy więc wraz z projektantem dobrać kształt i kolor a będziemy mieć spokój na długi czas, jeśli tylko ekipa je kładąca zrobi to poprawnie. Dach pokryty dachówką ceramiczną zawsze robi wrażenie.

Podobne artykuły