Budownictwo drewniane

Nowoczesne domy parterowe do 120m2

Dom parterowy o powierzchni użytkowej do 120 m2 zapewnia wystarczającą przestrzeń zarówno dla jednej czy dwóch osób, jak i całej rodziny. Odpowiedni projekt sprawia, że taka konstrukcja jest trwała, estetyczna i bardzo funkcjonalna. Jakie są inne zalety tego typu budynków?

Jak wyglądają domy parterowe do 120m2?

Nowoczesne domy parterowe do 120m2 to konstrukcje stworzone z myślą o ludziach, którym zależy na budynku o atrakcyjnym wyglądzie, a równocześnie prostocie, wysokiej funkcjonalności i swobodzie. Są to domy jednorodzinne, o bryłach tworzonych na planie litery “T” lub prostokąta. W zależności od kąta nachylenia dachu posiadają użytkowe lub nieużytkowe poddasze. Całość może uzupełniać jedno- lub dwustanowiskowy garaż.

Zalety domów parterowych

Domy parterowe mają wiele zalet. Są tańsze w budowie, niż budynki piętrowe dzięki temu, że nie mają stropu i schodów, które generują dodatkowe koszty. Wszystkie pomieszczenia są na jednej kondygnacji, co stanowi duże ułatwienie dla starszych osób, ale też rodziców obawiających się, że małe dziecko może spaść ze schodów. Łatwiej je ogrzewać oraz utrzymać odpowiednią temperaturę w całym domu. Prościej jest także zagwarantować takie samo nasłonecznienie we wszystkich pomieszczeniach, szczególnie w posesjach na planie prostokąta.

Jakie projekty domów parterowych do 120m2 wybrać?

Nowoczesne domy parterowe do 120m2 oferują bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązania. Strefa prywatna z sypialniami i łazienkami jest wyraźnie odseparowana od salonu z otwartą kuchnią i spiżarnią. Część prywatna jest najczęściej ulokowana w dalszej części budynku. Wyjście z pokoju dziennego prowadzi natomiast bezpośrednio na taras, często przy froncie budynku mieści się też eleganckie patio.

Małe domy parterowe dla jednej lub dwóch osób posiadają pokój dzienny z aneksem kuchennym, dwuosobową sypialnię oraz łączący wszystko hol. W tych większych dostępne są również pomieszczenia gospodarcze, jak kotłownia i pralnia, czy kolejne pokoje, które można przeznaczyć dla dzieci lub na gabinet. Najczęściej posesje parterowe lepiej sprawdzają się na odrobinę szerszych działkach (powyżej 17 m2). Nie brakuje jednak projektów budynków parterowych o mniejszej powierzchni użytkowej, które jednak z powodzeniem zmieszczą się na wąskiej parceli.

Nowoczesne domy parterowe do 120m2 – rozwiązanie na które warto postawić

Domy parterowe do 120m2 to różnorodny wybór pod względem powierzchni. Niewielkie, o powierzchni użytkowej do 60m2 charakteryzują się przytulnym wnętrzem i dobrze sprawdzają się dla jednej czy dwóch osób.   Większe mogą doskonale nadawać się dla rodziny z dziećmi.

Zanim jednak zdecydujesz się na budowę wybierz właściwy projekt. W Archeton przedstawimy Ci bogatą kolekcję projektową domów parterowych do 120 m2. Wśród nich znajdziesz projekty domów z dwu-, cztero- lub wielospadowymi dachami, murowanych z ceramiki, betonu komórkowego, czy silikatu albo o drewnianym szkielecie. Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Serdecznie zapraszamy do współpracy!


Data publikacji: 26 września, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły