Budownictwo tradycyjne

Nowoczesne nieruchomości – jaki dach będzie odpowiedni?

Nowoczesne nieruchomości – jaki dach będzie odpowiedni

Pokrycia dachowe występują w różnych rodzajach – wiele z nich różni się między sobą przede wszystkim kształtem, właściwościami oraz strukturą. Oczywiście wygląd zewnętrzny jest równie ważny, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne budownictwo. Chcesz dowiedzieć się, jakie pokrycie i kształt dachu powinny mieć nowe domy na sprzedaż? Sprawdź!

W Polsce najpopularniejsze są obecnie pokrycia dachowe wykonane z tzw. blachodachówki. To przede wszystkim wygodne, stosunkowo tanie i wytrzymałe rozwiązanie, które pozwala na użytkowanie nieruchomości przez wiele lat, bez konieczności jej remontu. Nowe domy budowane przez deweloperów najczęściej wyróżniają się dachami skośnymi.

Pokrycie dachowe nieruchomości – dlaczego tak ważne jest prawidłowe wykonanie?

Nieruchomości mieszkalne na całym świecie są mocno narażone na oddziaływanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. Głównie z tego względu, aby zapewnić komfort życia w domu, deweloperzy i osoby samodzielnie budujące nieruchomości, decydują się na inwestowanie w jak najlepsze materiały na pokrycia dachowe. Idealny dach, powinien być przede wszystkim:

  • dobrze zaplanowany – wbrew pozorom to właśnie plan budowy okazuje się kluczowym elementem,
  • stworzony z wytrzymałych materiałów – zarówno jeśli chodzi o więźbę, termoizolację, jak i pokrycie dachowe,
  • odporny na wodę, wilgoć, śnieg, mróz i inne szkodliwe warunki atmosferyczne – nawet ostre słońce, które powoduje blaknięcie materiałów budowlanych.

Nowe mieszkania deweloperskie są często budowane szybko, co wcale nie oznacza, że
z użyciem gorszej jakości materiałów budowlanych. Deweloperzy w Polsce najczęściej stosują dobrej klasy deski nośne na więźbę dachową, a także elementy konstrukcyjne, które są odporne na występowanie korozji. Jeśli widzisz nowe domy na sprzedaż, koniecznie sprawdź, jaki zastosowano rodzaj pokrycia dachowego – to podstawa do utrzymania odpowiedniego poziomu termoizolacji budynku, szczególnie zimą.

Jaki wybrać materiał na pokrycie dachu?

Na pokrycie dachu najlepiej wybrać materiał, który będzie jednocześnie tani, łatwy
w położeniu oraz pozwalający na długą eksploatację. Taka właśnie jest blachodachówka od najlepszych producentów na rynku. Nowe domy na sprzedaż pokryte tym materiałem są bardzo dobrym wyborem. Decydując się na taką nieruchomość, zyskasz naprawdę ogromny komfort życia bez zmartwień o prace remontowe przez najbliższych kilka lub nawet kilkanaście lat. Obecnie na rynku wyróżniamy też inne pokrycia dachowe, takie, jak:

  • dachówka ceramiczna – jest wysoce wytrzymała, odporna na promienie UV, a jej trwałość określa się nawet na 100 lat,
  • blachodachówka, blacha  trapezowa, panele dachowe z blachy,
  • dachówki bitumiczne,
  • dachówki betonowe,
  • papy i folie.

Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie w nowoczesnym budownictwie, warto zaznaczyć, że jednak najczęściej stosowanym materiałem na wykończenie dachu jest właśnie blachodachówka. Głównie ze względu na doskonałe właściwości eksploatacyjne oraz atrakcyjną cenę zakupu, która pozwala ograniczyć koszty inwestycji.

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 27 listopada, 2022

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły