Realizacje

Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu

Ten nowoczesny dom jednorodzinny położony  jest na terenie mało zurbanizowanym.  Otoczają go łąki i lasy. Ciężko jednak wydobyć z otoczenia wyraźny kontekst.

Zapisy planu miejscowego, zakładającego realizację domów z dachem dwuspadowym, mającym konkretny kąt nachylenia, w dużej mierze zdeterminowały formę budynku i narzuciły tradycyjne rozwiązania bryły. Podział budynku na dwie części sprawił jednak, że uzyskano współczesną, niebanalną interpretację domowego archetypu.

Układ domu

Dolna część ma układ horyzontalnej, powycinanej kostki i wyraźnie odcina się od góry. Wygodne tarasy, które umieszczone są w podcieniach domu, pozwalają na odpoczynek i zachwyt nad otaczającą przyrodą. Część wejściową osłaniają zadaszenia i zabezpieczają przed przegrzewaniem w okresie letnim mocno przeszklone miejsca.

Stworzenie dwukondygnacyjnych przestrzeni nad schodami i częścią salonu sprawiło, że dom zyskał przestronne wnętrza.

 

Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu

Nowoczesny dom jednorodzinny w Sosnowcu

Rzut parter

Powierzchnia domu: 180 m2 + garaż
Realizacja: 2016
Zdjęcia: Jagiełlo Krysiak Architekci
Źródło: Jagiełlo Krysiak Architekci ww.jk-a.pl / ideadomu.pl

 

5/5 - (46 votes)

Data publikacji: 10 czerwca, 2019

Autor:

5/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    wtorek, 11 czerwca, 2019

    Domek nie za duży i nie za mały. Idealny na jedną rodzinę. Parter z garażem i poddasze powinno zaspokoić potrzeby mieszkańców. Wygląda całkiem fajnie, to co rzuca się w oczy to dach i garaż.

  2. praktyk
    środa, 12 czerwca, 2019

    Podoba mi się ten dom ponieważ nie jest zbyt przesadnie wymyślony,a skromny projekt jest bardzo praktyczny.180m2 powierzchni mieszkalnej +garaż daje możliwości dla zamieszkania nawet liczniejszej rodzinie,a wprowadzenie tak dobrych rozwiązał wewnątrz budynku jest jego dodatkową zaletą.Chciałbym tylko dowiedzieć się jakiego typu zastosowano ogrzewanie budynku?

Podobne artykuły