Elektronarzędzia

Nowość od B.PRO – akumulatorowa zakrętarka udarowa B.PRO CID 20-180BM ECO LINE

Zakrętarka B.PRO CID 20-180BM ECO LINE to kolejne narzędzie rozbudowujące nietuzinkową linię narzędzi ECO LINE. Jak wszystkie poprzednie łączy w sobie zasilanie akumulatorowe i bezszczotkowy napęd, czyli dwa kluczowe rozwiązania odpowiedzialne w ostatnim dziesięcioleciu za przełamanie stagnacji na światowym rynku wytwórców elektronarzędzi.

Pierwsze, co w przypadku tego narzędzia rzuca się w oczy, to zasilanie bardzo mocnym akumulatorem 20-woltowym, co eliminuje oczywiście kwestię kabla zasilającego, ale też redukuje konieczność doprowadzania prądu na dach, szczególnie gdy zastosuje się akumulator o pojemności 4.0 Ah. Warto bowiem zauważyć, że akumulatory zastosowane w całej serii narzędzi ECO LINE, to baterie o pojemności 4.0 Ah i 1.5 Ah, oraz wysokiej gęstości „upakowania” energii. Mając tak duży zapas energii często można darować sobie podłączanie ładowarki na dachu – która przecież wymaga doprowadzenia prądu – gdyż całą pracę da się wykonać na jednym ładowaniu, przy ewentualnym wsparciu drugą dodatkową baterią. Oczywiście zarówno akumulator 4.0 Ah, jak i 1.5 Ah, to technologia litowo-jonowa, zapewniająca bardzo szybkie ładowanie (akumulator 4.0 Ah po zaledwie 30 minutach osiąga 80% poziomu naładowania). Akumulatory stosowane w zakrętarce CID 20-180BM ECO LINE to źródła zasilania kompatybilne w obrębie całej linii narzędzi, które producent wyposażył w przydatny diodowy wskaźnik naładowania, uruchamiany poprzez naciśnięcie przycisku PRESS. Ta kompatybilność to kolejna zaleta dla każdego, kto planuje zaopatrzenie się w minimum dwa narzędzia bezprzewodowe wytworzone przez B.PRO.

Zastosowany silnik BM (Brushless Motor), to jeden z najważniejszych atrybutów tego narzędzia, gdyż nie posiadając szczotek węglowych, czyli przyczynę najczęstszych awarii w klasycznych napędach, pracuje bezawaryjnie, cicho i sprawnie. Na uwagę zasługuje też fakt, iż silnik ten jest mniejszy i lżejszy od swych szczotkowych odpowiedników, a ponadto pozwala kontrolować obroty niezależnie od momentu (położenia) silnika. Obroty zarówno w prawo jak i w lewo, to sprawa oczywista. Zakrętarka CID 20- 180BM ECO LINE jest narzędziem uniwersalnym, wyposażonym w uchwyt roboczy 6,35 mm, czyli dokładnie 1/4”. Zapewnia wygodną i sprawną pracę na dachu, nie tylko z uwagi na parametry silnika i zastosowanych w niej akumulatorów, ale też dzięki obrotom osiągającym poziom 2200/min i przede wszystkim wysokiej liczbie udarów – do 3300 na minutę. Oczywiście ilość udarów pod wysokim obciążeniem musi nieco spaść, lecz nie tak bardzo, jak ma to miejsce w przypadku zakrętarek napędzanych klasycznym szczotkowym silnikiem. To kolejny benefit dla użytkowników narzędzi z serii ECO LINE. Osiągany przez narzędzie moment obrotowy na poziomie 180 Nm zapewnia siłę wystarczającą do wykonania zdecydowanej większości prac, plasując zakrętarkę w gronie solidnych narzędzi udarowych klasy średniej.

Bardzo przyjemnym i pomocnym dodatkiem jest stalowy klips do paska – rzecz właściwie nieodzowna dla fachowców pracujących na dachach – oraz oświetlenie LED umieszczone nad włącznikiem i ustawione w ten sposób, że precyzyjnie doświetla obszar roboczy, gdy prace dokonywane są w warunkach niewystarczającego oświetlenia zewnętrznego. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt wiążący się z zakrętarką CID 20-180BM ECO LINE – aspekt o charakterze nietechnicznym, jakim jest ubezpieczenie narzędzia w ramach programu FULL SERVICE, który firma B.PRO wdrożyła dla całej linii narzędzi ECO LINE. Program FULL SERVICE to odważne posunięcie i ukłon producenta w stronę rynku profesjonalnych dekarzy, cieśli i innych specjalistów, gdyż niesie ze sobą roczne i bezpłatne ubezpieczenie narzędzia od kradzieży, upadku, zalania wodą, przepięcia silnika i wszelkich niepożądanych zdarzeń, związanych na przykład z udziałem osób trzecich w obsłudze narzędzia. Do tego dochodzi jeszcze 2-letnia gwarancja na narzędzie i 3-miesięczna gwarancja na akumulatory, co stanowi niebagatelny argument za skierowaniem uwagi ku tej serii narzędzi.

B.PRO Polska
05-530 Tomice, ul. Europejska 4
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 24 stycznia, 2019

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jarosław
    czwartek, 24 stycznia, 2019

    Wreszcie producenci elektronarzędzi takich wkrętarki czy zakrętarki zmienili coś w swoich rozwiązaniach w zakresie zasilania i napędów. Większa moc baterii i nowy silnik to dłuższa praca oraz bezawaryjność na lata. Rozwiązania akumulatorowe są super bo nie ma tego uwiązania kablem, można swobodnie przemieszczać się z narzędziem.

  2. obywatel
    sobota, 26 stycznia, 2019

    Od dawna szukałem zakrętarki akumulatorowej o dużej mocy i teraz będę miał okazję taką mocną zakrętarkę kpić.Parametry zakrętarki B.PRO CID 20-180BM ECO LINE w pełni odpowiadają moim potrzebom,a większa moc baterii i nowy silnik mam nadzieję pozwolą mi cieszyć się bezawaryjną pracą tej zakrętarki.

Podobne artykuły