Pokrycia bitumiczne

NOWOŚĆ OD BMI ICOPAL Top EXTRA PYE PV250 S53 Szybki Profil® SBS

Marka BMI Icopal wprowadza na rynek dwa, zupełnie nowe produkty dedykowane izolacji dachów: papę wierzchniego krycia o parametrach na najwyższym poziomie oraz podkładową papę bitumiczną.       

Zgrzewalna papa wierzchniego krycia Icopal Top EXTRA PYE PV250 S53 Szybki Profil® SBS, została wykonana na bazie włókniny poliestrowej. Przeznaczona jest do wykonywania warstwy wierzchniej w jedno- bądź wielowarstwowych pokryciach dachowych.

Stworzona na bazie asfaltu wysoce modyfikowanego elastomerem SBS, charakteryzującym się giętkością  w temperaturze do -25 stopni, dającym możliwość zmiany kształtu oraz rozmiaru pod wpływem naprężeń ściskających, ścinających i naprężających, które zaraz po ustąpieniu oddziaływania na nie, powracają do swoich pierwotnych wymiarów i kształtów. Podwyższona grubość 5,3 mm papy Icopal Top EXTRA PYE PV250 S53 Szybki Profil® SBS gwarantuje jej trwałość na dachu, żywotność materiału, bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość produktu.

Produkt objęty jest gwarancją produktową BMI Icopal na okres 15 lat.

Dane techniczne:

 • Grubość: 5,3 mm
 • Ilość: rolka (m2/kg) 5,0 / 36,2
 • Paleta: ilość (m2)/waga (kg)/ilość rolek (szt.) 120 / 895 / 24
Podkładowa papa bitumiczna GLASBIT G200 S40-15 Szybki Profil® SBS

Podkładowa papa bitumiczna GLASBIT G200 S40-15 Szybki Profil® SBS to produkt
o ulepszonej konstrukcji posiadający bardzo wytrzymałą wkładkę z tkaniny szklanej. Przeznaczona do wykonywania warstwy podkładowej w wielowarstwowych pokryciach dachowych, a także jako izolacja przeciwwodna Typu T w elementach podziemnych budynków.

Konstrukcja umożliwia jej układanie zarówno metodą zgrzewalną, jak i poprzez mocowanie mechaniczne. Została zbudowana w oparciu o asfalt modyfikowany SBS, a z wierzchniej i spodniej strony zabezpieczono ją folią adhezyjną, która zapobiega wsiąkaniu wody w strukturę papy oraz ułatwia jej usuwanie. Nowa budowa papy przekłada się na poprawę jej aplikacji, a dzięki zastosowaniu folii z wierzchniej strony stała się bardziej przyjazna dla wykonawcy.

Produkt objęty jest gwarancją produktową BMI Icopal na okres 10 lat.

Dane techniczne:

 • Grubość: 4,0 mm
 • Ilość: rolka (m2/kg) 7,5 / 49,1
 • Paleta: ilość (m2)/waga (kg)/ilość rolek (szt.) 150 / 1007 / 20

4.6/5 - (25 votes)

Data publikacji: 14 października, 2021

Autor:

4.6/5 - (25 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  czwartek, 14 października, 2021

  Ciekawe propozycje pokryć. Wbrew pozorom pokrycia bitumiczne nadal funkcjonują, a niektóre z nich jako prowizorka trwają latami. Zatem jest to dobre rozwiązanie m in dla takich przypadków. A firma BMI Icopal jest gwarantem jakości i dobrego użytkowania.

 2. Damian
  sobota, 16 października, 2021

  Czy można jeszcze zmienić w produkcji papy? Okazuje się, że można zrobić jeszcze bardziej ulepszone wersje. Papa jest wykorzystywana w mniej wymagalnych konstrukcjach dachów, na przykład do budynków gospodarczych lub rekreacyjnych.

Podobne artykuły