Elektronarzędzia

Nowość: pierwsza pilarka tarczowa firmy Bosch do cięć wgłębnych

Oferowana przez firmę Bosch pilarka tarczowa do cięć wgłębnych pozwala użytkownikowi na regulację głębokości cięcia z dokładnością do 1 mm. Najważniejsze elementy nowego urządzenia ułatwiające pracę profesjonalnym użytkownikom to precyzyjna tarcza pilarska, dopasowany system szyn prowadzących i wydajny silnik z systemem Constant Electric o mocy 1400 W.

Pilarka tarczowa GKT 55 GCE Professional firmy Bosch sprawi, że wykonywanie precyzyjnych cięć wgłębnych niebawem stanie się standardem. Wysoką precyzję zapewnia urządzeniu zastosowanie dokładnej skali głębokości cięcia, regulacji kąta cięcia oraz 48-zębowej tarczy Top Precision Best for Wood. Urządzenie przyda się nie tylko stolarzom i specjalistom zajmującym się obróbką drewna, ale także wykonawcom suchej zabudowy, ekspozycji sklepowych i stoisk targowych. Głębokość cięcia pilarki wynosi maksymalnie 57 mm, zaś maksymalny kąt nachylenia tarczy to 47 stopni.

Systemem szyn prowadzących FSN Professional

Pilarka GKT 55 GCE posiada podstawę z dwoma frezowanymi rowkami, które zapewniają kompatybilność z systemem szyn prowadzących FSN Professional Bosch, a także systemami szyn innych producentów. Zastosowanie szyn prowadzących zwiększa dokładność, szybkość i wygodę prostoliniowego cięcia płyt, przycinanie ościeżnic drzwiowych oraz wycinania otworów w blatach kuchennych.

Komfort pracy

Cicha praca tarczy pilarskiej i efektywny system odsysania pyłu, uzyskane w wyniku pełnego osłonięcia tarczy, sprawiają, że praca pilarką GKT 55 GCE jest możliwa nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ponadto pilarka jest wyposażona w miękką okładzinę oraz dodatkowy uchwyt zwiększający wygodę użytkowania i pozwalający na kontrolowanie urządzenia podczas pracy.

Prosta obsługa

Pilarka GKT 55 GCE posiada szybki system wymiany tarczy pilarskiej, pozwalający na jej wymianę bez sięgania po dodatkowe narzędzia. Ponadto za pomocą przestawnego wskaźnika na podziałce piły urządzenie precyzyjnie wskazuje głębokość cięcia w materiale, zarówno przy wykorzystaniu szyny prowadzącej lub bez niej, co pozwala w obu przypadkach uniknąć zmian wysokości położenia piły względem powierzchni materiału podczas cięcia. Dodatkowym ułatwieniem pracy jest to, iż – zarówno przy cięciu z szyną prowadzącą jak i bez niej – pochylenie piły pod kątem nie wpływa na przesunięcie się miejsca wejścia piły w materiał, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych adapterów. Wymienione zalety pilarki Bosch z pewnością docenią profesjonalni użytkownicy, zwracający uwagę na szybkość i precyzję wykonywanych cięć.

Wydajny silnik

Pilarka GKT 55 GCE wyposażona jest w silnik o mocy 1400 W z systemem Constant Electronic, zapewniającym stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia, co pozwala na utrzymanie równomiernego i szybkiego tempa pracy. Dzięki regulacji prędkości obrotowej możliwe jest dopasowanie parametrów pracy do wymagań różnych materiałów, takich jak drewno, szkło akrylowe czy aluminium.

Dane techniczne GKT 55 GCE Prof
Moc nominalna 1400 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia 3600 – 6250 min-1
Średnica otworu tarczy 20 mm
Średnica tarczy 165 mm
Głębokość cięcia (90°) 57 mm
Głębokość cięcia (45°) 42 mm
Ciężar 4,7 kg

Sugerowane ceny detaliczne dwóch wariantów sprzedaży pilarki GKT 55 GCE Professional (październik 2011):

  • w walizce systemowej L-BOXX z tarczą pilarską Top Precision Best for Wood: 1967 zł
  • w walizce systemowej L-BOXX z takim samym wyposażeniem oraz szyną prowadzącą FSN 1600 Professional: 2151 zł.

Program osprzętu Bosch obejmuje pięć różnych tarcz pilarskich do pilarek tarczowych do cięć wgłębnych.

Więcej na: www.bosch.pl

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 13 lutego, 2012

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły