Złącza ciesielskie

Nowości firmy Eurotec

Do tego, że firma Eurotec stawia na ciągły rozwój swoich produktów nikogo nie trzeba przekonywać. W ofercie pojawiają się więc nowe rozwiązania, które zaskakują funkcjonalnością przy zachowaniu najwyższego poziomu jakości. Z bogatej gamy nowości firmy Eurotec przyjrzyjmy się kilku produktom – paskom naprężającym, narożnikom ścinającym, płytom ścinającym i drążkom naprężającym.

Paski naprężające HH60 i HH70

Zadanie pasków naprężających to absorbowanie sił ścinających. Paski mogą być montowane zarówno w drewnie, jak i w betonie. Ważna jest tutaj bardzo wysoka wytrzymałość na rozciąganie, uzyskana dzięki nowej koncepcji mocowania. Ze względu na specjalne otwory dla kotwienia w drewnie pod kątem 45° montaż jest bardzo wydajny.

Eurotec HH 60
Eurotec HH 60

Pasek HH60 o szerokości 60 mm jest idealny do konwencjonalnej konstrukcji szkieletu drewnianego, podczas gdy pasek HH70 o szerokości 70 mm powstał z myślą o konstrukcjach z litego drewna (CLT, drewno krzyżowane warstwowo).

Eurotec HH 70
Eurotec HH 70

Narożnik ścinający i płyta ścinająca

Narożnik ścinający absorbuje siły ścinające i jest ważnym elementem w nowoczesnych konstrukcjach drewnianych. Element ma różne otwory pozwalające na kotwienie w drewnie i w betonie. Zastosowanie obejmuje więc lite drewno oraz drewniane konstrukcje szkieletowe. Jednak w połączeniu z płytą dociskową siły rozciągające mogą również zostać absorbowane podczas mocowania w betonie. Podobnym rozwiązaniem jest płyta ścinająca, która bardzo wysoki poziom wytrzymałości zapewnia nowej koncepcji mocowania. Istotną rolę odgrywa 6 skośnych otworów połączeniowych i 41 otworów, które są opcjonalnie przeznaczone do śrub kątowych lub gwoździ kotwiących, z każdej strony do zakotwiczenia w drewnie. W zależności od zastosowania przewidziano dwa dodatkowe otwory do częściowego mocowania, które są również dostępne jako obliczenia statyczne.

Narożnik ścinający Eurotec
Narożnik ścinający Eurotec
Płyta ścinająca Eurotec
Płyta ścinająca Eurotec

Kotwy naprężające 340/440

Kotwy naprężające to uformowane arkusze stali przeznaczone głównie do ramowych konstrukcji drewnianych w celu przenoszenia sił rozciągających. Zapewniają one szybki i łatwy punkt bazowy pozwalający na zakotwienie drewnianych elementów w drewnie, stali i betonie. Kotwy naprężające umieszczane są na odeskowaniu w obszarze podłogi i przymocowane do słupka drewnianego, a jeśli jest to konieczne, do podwaliny za pomocą śrub lub gwoździ kotwiących. W związku z tym połączenie może bezpiecznie przenosić siły rozciągające, ssące i ścinające na kotwę naprężającą za pomocą śrub i ostatecznie do płyty podstawy za pomocą kołka.

Eurotec 340 i 440
Eurotec 340 i 440

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5, 58099 Hagen
tel. +49 2331 – 6245-0

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

4.9/5 - (48 votes)

Data publikacji: 13 maja, 2019

Autor:

4.9/5 - (48 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obywatel
    poniedziałek, 13 maja, 2019

    Takie innowacyjne rozwiązania jakie wprowadza firma Eurotec znajdą szeroką rzeszę odbiorców ponieważ obecnie coraz częściej widzi się nowe budynki drewniane,które nie tylko fantastycznie się prezentują ale są bardzo zdrowe dla nas mieszkańców.Mnie osobiście szczególnie zainteresowały narożnik ścinający oraz kotwy naprężające i jeśli będę miał użyć tego typu produktów,to wybiorę produkty firmy Eurotec.

  2. łącznik
    poniedziałek, 13 maja, 2019

    Powszechnie wiadomo jak dużą rolę spełniają łączniki i inne elementy mocowań konstrukcji dla jej trwałości i stabilności. Dlatego pojawienie się na rynku nowych elementów łączących, mających szereg innowacyjnych właściwości jest niezwykle cenne. Przenoszenie sił konstrukcji przez elementy łączące rozwiązuje wiele problemów konstrukcyjnych.

Podobne artykuły