Samochód fachowca

Nowości Volkswagena

18 września 2015 startuje największy europejski salon samochodów użytkowych. W ofercie targowej Volkswagena najważniejszymi punktami będą kwestie związane z BlueMotion Technology, samochody z napędem na wszystkie koła oraz różnorodne rozwiązania specjalnych zabudów na bazie wszystkich czterech modeli.

Na 10 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej Volkswagen zaprezentuje niemal 120 samochodów. Na stoisku targowym w hali 12 wystawionych zostanie 31 samochodów przeznaczonych do różnych zadań. Oprócz modeli do jazd próbnych, zlokalizowanych w pobliżu pawilonu 35, pod estetycznym, drewnianym dachem zaprezentowane zostaną 63 samochody z różnymi rozwiązaniami zabudowy.

Szczególną uwagę niemiecka marka poświęci najoszczędniejszym wariantom ze wszystkich serii modeli, które wystawi w specjalnej strefie. Można tam będzie poznać wszystkie zalety pakietów z serii BlueMotion Technology. Ponadto zaprezentowany zostanie prototyp samochodu elektrycznego – eT! Ta przeznaczona głównie dla firm kurierskich wersja pokazuje, jak może wyglądać przyszłość lekkich samochodów dostawczych. eT prezentuje maksymalny, osiągalny obecnie poziom technologiczny dla samochodów elektrycznych, wykorzystywanych do celów firmowych. Interesująca jest zwłaszcza możliwość samodzielnego, półautomatycznego poruszania się samochodu w mieście.
nowosci-volkswagena_2
Volkswagen Samochody Użytkowe, jako jedyny producent lekkich pojazdów dostawczych, wszystkie modele – od Caddy do Craftera – oferuje, z napędem na wszystkie koła 4MOTION. O ich popularności świadczy fakt, że co piąty sprzedany samochód użytkowy z logo VW posiada napęd na wszystkie koła. W swojej ofercie marka posiada pojazdy odpowiadające zróżnicowanym potrzebom: samochody dostawcze, podwożące narciarzy z hotelu do wyciągu, pojazdy rodzinne na wyprawy poza utartymi szlakami, pickupy dla osób pracujących z dala od głównych dróg, czy Craftera do ciężkiej pracy w ekstremalnych warunkach terenowych.
nowosci-volkswagena_1
Największą część powierzchni wystawienniczej zajmą w tym roku samochody z rozmaitymi rodzajami zabudów wykonanych przez współpracujących z Volkswagenem specjalistów – zaprezentowane zostaną 63 zabudowy i modyfikacje nadwozia, w tym historyczny T1, Crafter w wersji 7,5t, Amarok z podnośnikiem koszowym, Transporter w wersji do przewozu chorych oraz samochód z chłodnią zasilaną bateriami słonecznymi.

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 10 września, 2012

Autor:

5/5 - (5 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły