Membrana dachowa

Nowości z WABIS!

Na rynku membran dachowych w Polsce robi się naprawdę ciekawie. Do czołówki dołączył dotychczasowy producent akcesoriów dachowych – firma WABIS, ze swoimi membranami CLIMATEQ®.

WABIS to wieloletni wytwórca akcesoriów dachowych, który stawiając na systemowe rozwiązania, poszerzył swoją szeroką ofertę o kolejną grupę produktów – membrany wysokoparoprzepuszczalne CLIMATEQ®. Na podstawie dostarczonych materiałów i próbek, dla naszych czytelników, przeprowadziliśmy analizę głównych cech produktu o gramaturze 165 g.

Co to za produkt i czym się wyróżnia?

CLIMATEQ® PRO 165 należy do serii PROfessional i został wyprodukowany głównie w odpowiedzi na zgłaszane oczekiwania klientów. Cechuje go ekstremalnie wysoka odporność na rozerwanie na gwoździu, paroprzepuszczalność i wodoszczelność, wykonany jest w technologii termobondingu, która pozwala na jednorodne zachowanie wszystkich parametrów na całej powierzchni membrany. Cechą wyróżniającą jest doskonale widoczny na powierzchni plaster miodu, nawiązujący do wzoru najwytrzymalszego materiału na świecie: grafenu. Powierzchnia membrany CLIMATEQ® PRO 165 jest gładka i umożliwia bardzo swobodny spływ wody, pyłu, skrawków i ścinek, zachowując tym samym maksymalnie czystą powierzchnię, pozwalając na swobodne oddychanie produktu.

Z czego jest zbudowany?

CLIMATEQ® PRO 165 to trzywarstwowa membrana o łącznej masie 165 g/m2 zbudowana z dwóch zewnętrznych warstw włókniny PP typu spunbond oraz środkowej warstwy funkcyjnej odpowiadającej za wodoszczelność i paroprzepuszczalność. Stawiając na jakość firma WABIS współpracuje tylko z wąską, mocno wyselekcjonowaną grupą dostawców światowego formatu. Jeśli chodzi o jakość – „tutaj nie ma miejsca na kompromis” – to wypowiedź przedstawiciela firmy.

Jakie ma właściwości?

Obok podajemy parametry techniczne, jakimi cechuje się CLIMATEQ® PRO 165.
W naszej ocenie produkty z serii Climateq® z pewnością znajdą uznanie na rynku. Produkty tej marki wyróżniają się znacząco na tle innych nie tylko pod względem właściwości technicznych czy estetycznych, ale przede wszystkim użytkowych. Podsumowując – Climateq® Pro 165 to dobra propozycja dla profesjonalistów, którzy dbają o swój warsztat pracy i cenią wysoką jakość.

4.5/5 - (11 votes)

Data publikacji: 25 czerwca, 2013

Autor:

4.5/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły