Samochód fachowca

Nowy Mitsubishi Outlander

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie Mitsubishi zaprezentuje nowe wcielenie crossovera o nazwie Outlander. Zaprezentowany po raz pierwszy jedenaście lat temu model zyskał sobie przez ten czas wielu sympatyków. Trzecia generacja Outlandera ma być jeszcze bardziej przestronna i jeszcze bardziej komfortowa.

Pierwsza generacja Outlandera zaprezentowana została jedenaście lat temu. To wraz z debiutem tego właśnie modelu w obiegu znalazł się termin ‘crossover’. Pierwszy raz Outlander zaprezentowany został w 2001 roku na targach w Detroit.

Outlander trzeciej generacji będzie dysponował niemal takimi samymi wymiarami jak poprzednik. Nowy model został stworzony z jasnymi wytycznymi co do wyglądu, które zawierają się w haśle „mocny – bezpieczny – prosty” (ang.: „Solid – Safe – Simple). Potężny kształt auta harmonizuje z prostymi powierzchniami wolnymi od zbędnych upiększeń.

We wnętrzu zastosowano m.in. tapicerowane powierzchnie, miękkie materiały i plastiki, srebrne akcenty, a także lśniące czarne aplikacje. Wszystkie przełączniki zostały rozmieszczone ergonomicznie, pojawić się ma też wysokiej rozdzielczości wyświetlacz. Ponadto we wnętrzu pojawi się m.in. dwustrefowa klimatyzacja, zaś o funkcjonalność zadba m.in. elektrycznie otwierana tylna klapa, pełny trzeci rząd siedzeń oraz płaska powierzchnia załadunkowa.

Na pokładzie nowego modelu znajdą się liczne systemy bezpieczeństwa, m.in. Forward Collision Mitigation, system Lane Departure Warning i Active Cruise Control. Wśród dodatkowych udogodnień warto wymienić wysuwaną i umożliwiająca regulację kąta nachylenia kolumnę kierownicy, a także ksenonowe reflektory Super-HiD “Wide Vision”. Europejska oferta Outlandera obejmować będzie dwie wersje silnikowe: 2-litrowy benzynowy MIVEC oraz wysokoprężny MIVEC Clean Diesel o pojemności 2,2 litra.

W wyposażeniu dodatkowym znajdzie się m.in. system Stop&Go a także sześciostopniowa przekładnia automatyczna. Outlander będzie też dysponował systemem informującym kierowcę, w jaki sposób jeździć, by jeździć w sposób oszczędny.

W pierwszej kolejności nowy Outlander wprowadzony zostanie na rynek rosyjski (lato). Później zaś pojawi się w Europie (późne lato), Japonii, a także w Chinach, Oceanii i Ameryce Północnej.

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 10 lutego, 2012

Autor:

5/5 - (6 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły