Samochód fachowca

Nowy Opel Combo na bazie Fiata Doblo

Sektor samochodowy Grupy Fiat i Adam Opel GmbH podpisały kontrakt, na mocy którego od grudnia 2011 roku Fiat będzie dostarczał firmie Opel kilka wersji pojazdów. Nowy model zastąpi lekki samochód dostawczy Opel Combo, którego produkcja zakończy się w czwartym kwartale 2011 roku.

Nowe pojazdy, wykorzystujące płytę podłogową Fiata Doblo, produkowane będą w zakładach Tofas w tureckiej Bursie, gdzie wytwarzane jest Doblo. Będą one sprzedawane przez dealerów marek Vauxhall i Opel w Europie oraz na innych rynkach poza Ameryką Północną od stycznia 2012 roku.

Opel i Vauxhall zachowają nazwę Combo dla tego modelu, który będzie obejmował kilka odmian, w tym vana towarowego, wersję pasażerską i wersję do zabudowy. Zespół konstruktorów firmy Opel/Vauxhall w Rüsselsheim w Niemczech jest mocno zaangażowany w opracowanie nowych wersji modelu i współpracuje z Grupą Techniczno-Konstrukcyjną Grupy Fiata w Turynie we Włoszech.

Projekt zakłada wstępną dostawę do 6 000 pojazdów w 2011 roku. Planuje się, że cały program obejmie dostawę co najmniej 250 000 pojazdów. Zwiększy to całkowitą produkcję pojazdów na tej płycie podłogowej w zakładach Tofas do 1,3 miliona samochodów.

Tofas to spółka joint venture Grupy Fiat Automobile i tureckiego Koc Holding, założona w 1968 roku.

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 1 grudnia, 2010

Autor:

5/5 - (6 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jarek G.
    środa, 15 maja, 2019

    Dosyć często jeżdżę autami z rodziny Opla stąd też kiedy nadażyła się okazja skorzystać z usług Opla Combo to skorzystałem z tej okazji. Auto kilkuletnie, często używane a mimo to nadal niezle wyglądające w środku, z niezłym wyposażeniem kabiny i dobrze jeżdzące w korkach stolicy. Przewiozłem nim potrzebne materiały – załadunek i wyładunek bezproblemowy. Combo w wersji Van pozostawiło mi po sobie bardzo pozytywne wrażenie.

Podobne artykuły