Samochód fachowca

Nowy pickup Chevroleta

Chevrolet zaprezentował dziś swojego nowego pickupa, dedykowanego na rynek światowy. Samochód ma być oferowany w ponad 60 miejscach świata. Czy z nowym modelem Chevrolet zawojuje w segmencie pickupów?

Na wstępie wyjaśnijmy, że samochód o nazwie Colorado jest już produkowany przez koncern GM i to od 2004 roku. Skonstruowany został jednak przede wszystkim na potrzeby amerykańskiego rynku. Obecnie oferowany jest w wersji dwu- i czterodrzwiowej, a także z krótkim i przedłużonym rozstawem osi.

Nowy Colorado będzie samochodem obecnym na pięciu kontynentach i ponad 60 rynkach świata. Głównie będzie więc oferowany na eksport, choć na rodzimym rynku zostanie z pewnością ciepło przyjęty. Samochód zaprezentowany został dzisiaj w Tajlandii, gdzie będzie także produkowany.

Colorado oferowane będzie w wielu wersjach. Do wyboru będą różne rozstawy osi, różne typy kabin, w końcu różne konfiguracje zawieszenia. W sumie to aż 26 różnych kombinacji. Pod maską za to znajdzie się zupełnie nowa, czterocylindrowa jednostka w dwóch wariantach: 2,5-litrowa o mocy 150 KM oraz 2,8-litrowa o mocy 180 KM. Mocniejsza jednostką będzie dostępna z 5- lub 6-biegową skrzynią biegów.

W podstawowej wersji samochód będą napędzały tylne koła, będzie istniała jednak możliwość zakupu napędu na cztery koła. Ciekawe, kiedy Colorado pojawi się w Polsce.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 5 października, 2011

Autor:

5/5 - (2 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły