Rynny metalowe

Nowy system rynnowy Q Stalyo MIX-PRO

Marka Q Stalyo pojawiła się na rynku latem ubiegłego roku. Jak dotąd w ofercie producenta można było znaleźć stalowy prostokątny system rynnowy PRO. Produkty Q Stalyo wyróżniają się na tle konkurencji nowoczesną stylistyką, innowacyjnym bezłącznikowym rozwiązaniem Qnnect, a także dobrą jakością idącą w parze z korzystną ceną. Nie trzeba było długo czekać, aby marka wprowadziła nową linię produktów – Q Stalyo MIX-PRO, która powstała przy współpracy z czołowym dostawcą systemów rynnowych na rynku – marką Galeco.

Q Stalyo MIX-PRO to nowatorski system rynnowy, który składa się z połączenia stalowego prostokątnego poziomu rynnowego Q Stalyo PRO o przekroju 125 mm, z pionami PVC o przekroju prostokątnym 70 x 80 mm. Ponieważ to poziom w głównej mierze odpowiada za nośność i szczelność systemu, jako bazę do produkcji zastosowano stal powlekaną. Przy pionach, które pełnią jedynie funkcję odprowadzania wody i nie są praktycznie w żaden sposób narażone na działanie jakichkolwiek obciążeń postawiono na tworzywo PVC. Połączenie tych dwóch materiałów w wersji MIX, pozwoliło stworzyć korzystny cenowo system, przy równoczesnym zachowaniu nowoczesnej stylistyki.
System powstał z myślą o inwestycjach deweloperskich, na których nie można sobie pozwolić na kosztowne materiały. Ze względu na swoją nowoczesną stylistykę i optymalne skalkulowanie kosztów, Q Stalyo MIX-PRO będzie idealnym rozwiązaniem dla deweloperów, którzy cenią sobie nowoczesne, estetyczne i ekonomiczne rozwiązania. Co więcej, system znajdzie swoje zastosowanie również na domach inwestorów indywidualnych, którzy poszukują niskokosztowych rozwiązań.

Nowy system rynnowy Q Stalyo MIX-PRO

Prostota tkwiąca w symetrii

Na etapie projektowania Q Stalyo MIX-PRO zrezygnowano z klasycznych rozwiązań, stawiając na nowoczesność, minimalizm, praktykę i ekonomię. Symetryczny kształt rynny (dwa kapinosy skierowane do wnętrza) pozwala na kilka modyfikacji, których nie można uzyskać przy klasycznych systemach.

 • Obrócenie rynny tył na przód – taka potrzeba może się pojawić, jeśli nasz system rynnowy zostanie uszkodzony podczas transportu lub montażu.
 • Charakterystyczne skierowanie kapinosów do wnętrza rynny – zapobiega nadmiernemu wychlapywaniu wody z koryta rynny.
 • Innowacyjny montaż łączenia rynny na zakładkę (rozwiązanie Qnnect) – przy użyciu kleju uszczelniającego, bez potrzeby użycia łączników, co równocześnie obniża koszty całego systemu.
 • Zastosowanie odpływu ukrytego klejonego (Qnnect) – po montażu odpływ wygląda jak krótki odcinek rynny, a zatem nie przecina linii systemu rynnowego.
 • Ustawienie klasycznego haka doczołowego lub nakrokwiowego w miejscu łączenia rynien – dzięki temu miejsce łączenia rynien jest niewidoczne i jest centralnie zabezpieczone przed ich opadaniem.
 • Użycie haka ukrytego doczołowego – to nowe innowacyjne rozwiązanie objęte patentem. Hak został zaprojektowany tak, aby po montażu na nim rynny, system wyglądał tak, jakby został ukryty za maskownicą.
 • Zastosowanie narożników uniwersalnych – jest to jeden model narożnika, który równocześnie pełni funkcję zewnętrznego jak i wewnętrznego. Nie wymaga on używania łączników, ze względu na łączenie na zakładkę (Qnnect).
 • Zastosowanie zaślepki uniwersalnej – jedna zaślepka równocześnie pełni funkcję prawej i lewej, do wyboru dostępna wersja ze stali lub z tworzywa PVC.
 • Pochylenie systemu rynnowego w kierunku przedniego kapinosa – uzyskano dzięki specjalnie zaprojektowanym profilowanym hakom.
Bezłącznikowy montaż – Qnnect.
Bezłącznikowy montaż – Qnnect.
Hak ukryty doczołowy – NOWOŚĆ!
Hak ukryty doczołowy – NOWOŚĆ!

Bez łączników – bez problemu

Q STALYO PRO i MIX-PRO to jedyne systemy na rynku, które są montowane za pomocą listka montażowego na zakład, przy użyciu kleju uszczelniającego, bez użycia łączników. To nowoczesne opatentowane rozwiązanie – Qnnect – przyczynia się do zmniejszenia ilości elementów, a w konsekwencji do obniżenia kosztów systemu oraz przyspieszenia i uproszczenia procesu montażu.

Produkty dostępne są w gamie kolorystycznej, która wpisuje się w najnowsze trendy architektoniczne. Klienci otrzymują do wyboru grafitowy RAL 7016 oraz czarny RAL 9005. System jest objęty gwarancją do 25 lat.

5/5 - (14 votes)

Data publikacji: 1 listopada, 2021

Autor:

5/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Damian
  wtorek, 2 listopada, 2021

  Ładnie prezentujący się i działający system na który raczej każdy może sobie pozwolić na zastosowanie. Od pewnego czasu kwadratowe systemy rynien cieszą klientów, tak samo jak te tradycyjne. Wykonanie z plastiku jest raczej bezawaryjnym rozwiązaniem.

Podobne artykuły