Obróbki dekarskie

Obróbki blacharskie

Prawidłowy montaż obróbek blacharskich wymaga nie tylko precyzji, dokładności i staranności, ale również dużej wiedzy i doświadczenia. Kojarzony jest zwykle z czasochłonnym i trudnym etapem wykańczania połaci dachu. Czy istnieje zatem sposób, aby prace przebiegały łatwo, sprawnie i szybko?

Tak! Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości gotowych obróbek blacharskich znacznie skracamy czas montażu, zachowując przy tym najwyższą jakość, szczelność i estetykę wykończenia. Praca na szczycie dachu ograniczona jest do minimum, co jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim uzasadnione ekonomicznie. Tylko jak dokonać wyboru spośród produktów dostępnych na rynku? Zdecydowanie najważniejsza jest sprawdzona i rzetelna firma z doświadczeniem, wykorzystująca najwyższej jakości materiały, które nie tylko gwarantują wytrzymałość i trwałość produktów, ale również nie wymagają zabiegów konserwacyjnych do zachowania swoich właściwości.

Wiedza zrodzona z doświadczenia

Jedną z najbardziej cenionych i najczęściej wybieranych firm, zajmujących się produkcją gotowych obróbek blacharskich attyk, kominów, pasów podrynnowych, parapetów, wiatrownic, podbitek i balkonów, jest rodzinna firma PIASTEK z siedzibą w Rudnikach koło Częstochowy. W tym przypadku, stwierdzenie rodzinna firma, nie oznacza jedynie więzów krwi i synonimu małego przedsiębiorstwa. Wręcz przeciwnie. Firma PIASTEK, to jakość, rzetelność i specjalistyczna wiedza zrodzona z wieloletniego doświadczenia. Obecnie właścicielem firmy jest Tomasz Piestrzyński, który od najmłodszych lat pomagał i nabywał cenne doświadczenie od swojego ojca dekarza. Zapytany o to, co właściwie skłoniło go do rozpoczęcia produkcji gotowych obróbek blacharskich, odpowiedział: – Ojciec wpajał mi zawsze, że na dachu jest źle albo bardzo źle – bo albo jest za gorąco, albo pada, w związku z czym trzeba sobie umieć na warsztacie tak przygotować obróbki, żeby je potem szybko poskładać na dachu. Bo na warsztacie praca jest wygodna. Dzięki gotowym obróbkom blacharskim nawet skomplikowaną inwestycję zrealizować może nie 10 a zaledwie 3 dekarzy. I to w znacznie krótszym czasie – dodaje i wyjaśnia: – Nie tracą czasu na obmyślenie sposobu montażu. Dostają gotowy element wraz ze schematem montażu i ich zadaniem jest jedynie poskładanie dachu zgodnie z tym, co znajduje się na rysunku.

Kompleksowa usługa

Doświadczenie firmy PIASTEK umożliwia świadczenie kompleksowych usług na najwyższym poziomie. Wszystkie oferowane przez producenta elementy obróbki blacharskiej wykonane są z wysokiej jakości blachy płaskiej tytanowocynkowej, aluminiowej lub stalowej w bogatej palecie kolorystycznej RAL, przy użyciu profesjonalnych maszyn CNC. Do realizacji zamówienia, wystarczy podać jedynie surowe wymiary elementów, które mają zostać obrobione. Nawet przy najbardziej skomplikowanych projektach, wykwalifikowani pracownicy, dostosują kształt, wymiary oraz ilość obróbek niezbędnych do konstrukcji konkretnego dachu.

Samodzielny montaż

Powszechnie wiadomo, że tylko poprawne wykonanie i właściwe zamocowanie elementów gwarantuje jakość, trwałość i szczelność pokrycia dachowego. Biorąc pod uwagę coraz częstsze problemy z dostępnością wykonawców, nasuwa się pytanie, czy inwestor może zamontować gotowe obróbki blacharskie we własnym zakresie. – Nasze elementy blacharskie wyróżnia przede wszystkim jakość, wynikająca wprost z naszego doświadczenia. Obróbki przygotowywane są w taki sposób, aby poszczególne elementy wkładały się jeden w drugi, tak, żeby nawet laik, który nie wie, jak rozgiąć blachę i wklepać jedną w drugą, poradził sobie z montażem. Obróbka przygotowana jest przez dekarza tak, żeby maksymalnie ułatwić i przyspieszyć montaż. […] Na przestrzeni 4 lat, odkąd wykonujemy gotowe obróbki blacharskie, jeszcze nie zdarzył się klient, który nie poradziłby sobie z montażem – zapewnia właściciel firmy PIASTEK, Tomasz Piestrzyński. Oprócz gotowych obróbek blacharskich firma oferuje również pomoc w zakresie technicznym oraz pełną gamę specjalistycznych narzędzi blacharskich marki Stubai.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykonywanych przez firmę PIASTEK obróbkach blacharskich i związanych z nimi usługach, wejdź na stronę www.piastek.pl lub skontaktuj się bezpośrednio z producentem:

PIASTEK TOMASZ PIESTRZYŃSKI
ul. Grzybowska 22, 42-240 RudnikI
+48 609 789 090
Mail kontaktowy: biuro@piastek.pl

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 27 marca, 2023

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły