Rolety, żaluzje i markizy

Obrotowy system żaluzji Sunshield

Stosowane obecnie coraz nowocześniejsze formy architektoniczne wymagają odpowiednich rozwiązań wykończeniowych. W zgodzie z najnowszymi trendami Dormax Design, lider na polskim rynku w produkcji osłon okiennych i systemów zaciemnień, prezentuje innowacyjny system Sunshield – obrotowy system żaluzji, doskonale zaciemniający nawet najbardziej nieregularne powierzchnie.

Sunshield to jedyny system żaluzjowy, który można zainstalować pod dowolnym kątem, w pionie lub poziomie. Wybierając odpowiedni model można nim zaciemnić wnętrza pomieszczeń oraz zewnętrzne ściany budynków. Zamontowanie systemu np.: na suficie ogrodu zimowego czy na przeszklonej ścianie budynku umożliwi kontrolowanie i regulowanie natężenia przedostającego się tam światła.

W systemie Sunshield lamele – listwy żaluzji, mogą obrać dowolny kształt (elipsy, koła, trójkąta czy wszelkiego typu wieloboku) dopasowując się do charakterystycznych dla nowoczesnej architektury nieregularności. Żaluzje obracają się wokół własnej osi i sterowane są za pomocą korby lub napędu elektrycznego. Podobnie jak w żaluzjach fasadowych, wypełnienie systemu tworzą lamele aluminiowe lub drewniane 50, 75 lub 80 mm.

System podąża za najnowszymi trendami w architekturze, dając nieograniczone możliwości zaciemnienia i ochrony przed nadmiarem światła nawet na nowoczesnych, designerskich powierzchniach o nieregularnych kształtach – komentuje Filip Pawłowski właściciel firmy Dormax Design.

System Sunshield zwraca uwagę możliwością zabudowy dużych i nieregularnych powierzchni okiennych. Niestandardowa szerokość żaluzji daje spektakularne efekty dekoracyjne bez względu na to czy jest zamontowana wewnątrz pomieszczenia, czy na zewnątrz budynku– komentuje Patrycja Ostaszewska, ekspert firmy Dormax Design.

System Sunshield to idealne rozwiązanie dla powierzchni nietypowych. Projektanci mogą dzięki niemu tworzyć rozwiązania dla fasad budynków nie ograniczając swojej wyobraźni. Dormax Design dba by najbardziej kreatywne koncepcje wymagające systemów zaciemnień były możliwe w realizacji.

Specyfikacja produktów:

Obrotowy system żaluzji Sunshield

System Sunshield 50A – Wypełnienie w nim tworzą listki aluminiowe 50 mm. System przeznaczony jest do montażu wewnątrz budynków. Daje możliwość odwzorowania skomplikowanych kształtów.

System Sunshield 50W – Wypełnienie w nim tworzą listki drewniane 50 mm. System ten doskonale komponuje się zwłaszcza z wnętrzami werand i ogrodów zimowych.

System Sunshield 75E – Wypełnienie w nim tworzą lamele z ekstrudowanego aluminium 75 mm. Służy głównie do montażu na poziomych lub nachylonych fragmentów dachu. Jest to system dostatecznie wytrzymały, aby utrzymać napór śniegu.

System Sunshield 80R – Wypełnienie w nim tworzą lamele aluminiowe 80 mm, takie same jakie są stosowane w żaluzjach fasadowych. System doskonale nadaje się do montażu wewnątrz budynków w dużych pomieszczeniach.

Więcej informacji: dormaxdesign.pl

4.8/5 - (14 votes)

Data publikacji: 10 marca, 2013

4.8/5 - (14 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ikowal
    sobota, 12 stycznia, 2019

    Świetny system żaluzjowy,dobrze,ze jakaś firma o tym pomyślała.Mozna zasłonić dowolny kształt i na dowolnej płaszczyźnie.

  2. okiennik
    czwartek, 28 lutego, 2019

    Na uwagę zasługuje nietypowy dla spotykanych na rynku rozwiązań obrotowy system żaluzji. Możliwość uzyskania dowolnych kształtów zaciemnienia zwiększa efekt wizualny a nawet zaskakujący, co stawia ten system na poziomie bajerowskich rozwiązań. Możliwość montażu wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń spełni oczekiwania każdego mieszkańca.

Podobne artykuły