Akcesoria dachowe

Ochrona przed osuwającym się śniegiem i nie tylko

Zabezpieczenia przeciwśniegowe doskonale pasujące do pokrycia dachowego to podstawa oferty Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki. Oprócz tego przedsiębiorstwo to oferuje szereg innych rozwiązań przydatnych podczas prac dekarskich.


Odpowiednie zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem z dachu powinien dobrać projektant budynku uwzględniając przede wszystkim wymagania normy PN-EN 1991-1-3. To właśnie w oparciu o ten dokument definiowane są strefy obciążenia konstrukcji budynku śniegiem.

Skuteczny i bezpieczny system ochrony przed osuwającym się śniegiem bazuje na szeregu elementów w postaci drabinek, rur, pali przeciwśniegowych, a także stoperów i rozbijaczy śniegowych. Ważne jest aby wszystkie te elementy dobrać pod kątem określonego rodzaju pokrycia.

Projektując i montując takie rozwiązania warto sięgnąć do oferty Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki. To właśnie kompleksowa oferta tego przedsiębiorstwa pozwoli na idealne dopasowanie poszczególnych elementów zabezpieczenia do rodzaju pokrycia znajdującego się na dachu – dachówka ceramiczna, dachówka betonowa, blachodachówka, blacha na rąbek stojący.

Jak wybrać?

Na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania dobierana jest właściwa ilość elementów konstrukcyjnych zabezpieczeń czyli drabinek, rur lub pali. Wszystko po to, aby przeniesienie obciążenia śniegu było skuteczne przy jednoczesnej ochronie zabezpieczeń przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Nie mniej ważna jest również estetyka zabezpieczenia. Stąd dla jej zapewnienia poszczególne elementy systemów wykonuje się z aluminium, które dodatkowo jest pokryte powłoką w postaci malowania proszkowego zgodnie z kolorystyką RAL.

Obowiązek prawny

Trzeba mieć na uwadze fakt, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa właściciele budynków lub ich zarządcy odpowiadają za bezpieczeństwo osób, które użytkują budynek lub znajdują się w ich bezpośrednim otoczeniu. W odniesieniu do wymagań względem ochrony przed osuwającym się śniegiem można uznać je za spełnione montując rozwiązania Zakładu Blacharsko-Dekarski z Kobyłki.

Nie tylko zabezpieczenia

Geneza Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki sięga 1980 r. i od pierwszych dni jej działania właściciele przedsiębiorstwa i jego pracownicy mają jeden cel – najwyższy poziom zadowolenia klienta.
Oprócz systemów zabezpieczeń oferowane są chociażby rynny wykonywane w technologii ciągłej. Tym sposobem rynny nie mają połączeń, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia nieszczelności. W ofercie Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki są również panele dachowe na rąbek stojący z klasyczną formą. Klienci mogą również skorzystać z usługi profesjonalnego montażu zakupionych produktów.

Oferta Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki obejmuje przede wszystkim zabezpieczenia przed usuwającym się śniegiem, których poszczególne elementy wykonuje się z elementów o najwyższym poziomie jakości. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien uwzględniać konkretne pokrycie dachowe.

Zapraszamy do współpracy składy dachowe oraz hurtownie.

Zakład Blacharsko-Dekarski

05-230 Kobyłka, ul. 11-go Listopada 3B
tel.: 603 070 400
E-mail: biuro@dachyrynny.com

4.9/5 - (16 votes)

Data publikacji: 12 marca, 2018

4.9/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły