Porady

Od czego zależy cena na ukladanie plytek? Ile kosztuje układania glazury?

Flizowanie płytek (proces ten nazywa się także glazurowaniem lub kafelkowaniem) to dość skomplikowany rodzaj usług, którego realizacja wymaga od pracowników umiejętności i obeznania z procesami technologicznymi. Realizacji tego typu zamówień nie zaleca się powierzać firmom, których pracownicy nie mają odpowiedniego doświadczenia i oczywiście wykonywać samodzielnie, jeśli nigdy nie robiło się tego wcześniej. Tym bardziej że za wykonanie takich prac wcale nie trzeba dużo zapłacić. Określenie niedużo brzmi dobrze – jednak ile tak naprawdę kosztuje układanie płytek podłogowych i gresowych w Polsce?

Układanie glazury: zakres usług

Usługa glazurowania cieszy się obecnie dużą popularnością i przewiduje położenie kafelków lub glazury na ścianach, podłogach, a czasem nawet na sufitach – wszystko tu zależy od potrzeb klienta i rodzaju materiału. Sam proces układania płytek wiąże się z przygotowaniem odpowiedniego podłoża, ułożeniem kafelków (prostym lub według wzoru) oraz zabezpieczeniem łączeń.

Jaka jest średnia cena układania płytek w Polsce?

Cennik usług glazurniczych jest ustalany najczęściej za każdy metr kwadratowy układania płytek. Oddzielnie są wyceniane prace wspomagające:

 • Skuwanie płytek – za tę usługę trzeba zapłacić średnio 50 zł za każdy metr kwadratowy;
 • Tworzenie wylewki samopoziomującej – średnio 30 zł za każdy metr kwadratowy;
 • Gruntowanie podłoża – średnio 7 zł za każdy metr kwadratowy;
 • Cena układania glazury 30×30 cm wynosi średnio 100 zł za każdy metr kwadratowy;
 • Cena układania płytek 10×10 cm w Polsce kosztuje średnio 140 zł za metr kwadratowy.

Zasady kształtowania cen układania płytek w Polsce

Przede wszystkim koszt układania płytek będzie zależał od ich typu i potrzeby utworzenia pewnego wzoru. Ponadto może wystąpić konieczność poniesienia dodatkowych wydatków, jak na przykład związanych z:

 • montażem obrzeży i odpływów;
 • demontażem starych płyt;
 • zabezpieczeniami łączeń przed wodą itp.

Koszt takich prac jest najczęściej ustalany z fachowcami indywidualnie, po zapoznaniu się przez nich z charakterystykami terenu, na którym będą wykonywane prace.

Jakie czynniki mogą oddziaływać na układanie kafelków:

 • Materiał, z którego są wykonane. Najmniej kosztują opcje wykonane z mieszaniny betonu, najdrożej – z naturalnego kamienia;
 • Potrzeba wykonania wzoru może zwiększyć koszt robocizny nawet o 30-50 %;
 • Grubość. Układanie cienkich kafelków zdecydowanie kosztuje mniej niż grubych;
 • Kształt. Jest to jeszcze jeden parametr, który należy uwzględniać, jeśli interesuje Cię cena układania glazury. Najmniej kosztuje układanie materiału, który ma regularny kształt. Kładzenie okrągłych płytek lub płytek o nieregularnym kształcie kosztuje o 25-30% więcej i jest ustalany z klientem indywidualnie.

Odpowiednio, cena układania płytek o wielkości 60×60 będzie niższa, niż na przykład cena układania płytek 120×60, gdyż podczas wykonywania takich prac trzeba będzie wykorzystywać odpowiedni sprzęt.

Gdzie znaleźć firmy do zlecenia przystępnego cenowo kafelkowania?

Wybierając firmę do układania płytek podłogowych lub ściennych, oczywiście będziesz interesować się nie tylko doświadczeniem fachowców, ale także cenniki układanie płytek. Najlepszych specjalistów ze swojej miejscowości możesz wybrać korzystając z usług portalu Otomistrz, na którym są zarejestrowani glazurnicy z całego kraju. Tutaj łatwo zweryfikujesz zarówno doświadczenia wybranego eksperta, a także jego cennik usług układania płytek podłogowych lub cenę układania glazury. Tak samo łatwo nawiążesz kontakt, ustalisz wszystkie szczegóły i złożysz zamówienie, by już w krótkim czasie cieszyć się z doskonale położonych płytek w Twoim domu lub biurze.


Data publikacji: 20 czerwca, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły