Budownictwo drewniane

Od małej stolarni do nowoczesnej fabryki – tak buduje się historia Grupy Burkietowicz

Steve Jobs, twórca marki Apple zaczynał swój biznes w przydomowym garażu – dziś jego dzieło jest symbolem prestiżu. Rodzinna firma Burkietowicz również budowana była małymi krokami, a dziś otwiera nowy rozdział w historii, w powstającej właśnie hali o powierzchni 1800 m2. Wraz z rozwojem do rangi mistrzowskiej rosła wiedza i kompetencje w zakresie podejścia do pracy z drewnem. Obecnie firma jest liderem w produkcji ścian szkieletowych drewnianych, wiązarów i więźb prefabrykowanych.

Ekspert i partner

Na początku – w stolarni, później w tartaku i zakładzie produkującym wiązary, a dziś także podczas dostarczania kompleksowych rozwiązań w zakresie prefabrykowanych domów szkieletowych – firma Burkietowicz „rozpracowała” drewno niemal w każdej postaci. Obecnie jest ekspertem w dziedzinie prefabrykowanych konstrukcji drewnianych. Nie tylko dostarcza kompleksowe rozwiązania, ale także chętnie dzieli się wiedzą i dobrymi praktykami, m.in. w ramach Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych, którego jest członkiem. Wartości, którymi się kieruje, można określić słowami ROZWÓJ, EKSPERCKOŚĆ i PARTNERSTWO.
Grupa Burkietowicz posiada jedną z najnowocześniejszych w Polsce linii do przetarcia drewna okrągłego, o wydajności do 55 000 m3 rocznie w jednozmianowym systemie pracy, w którym pracuje zaawansowana linia technologiczna DWK renomowanej, niemieckiej firmy EWD. Ponad 70% produkcji tartaku trafia do nowoczesnych, sterowanych komputerowo suszarni komorowych. Deski i bale wysuszone do odpowiedniej wilgotności są głównie wykorzystywane jako półfabrykat do produkcji tarcicy konstrukcyjnej, która sortowana jest metodą maszynową na certyfikowanej linii sortowniczej. Park maszynowy firmy obejmuje też obrabiarki sterowane numerycznie (CNC) marki Hundegger: piłę szybkotnącą SpeedCut SC3 oraz centrum ciesielskie K2i. Nowoczesne maszyny sprawiają, że proces produkcyjny jest całkowicie automatyczny, precyzyjny i w pełni powtarzalny.

Nowy rozdział

24 000 m2 gotowych konstrukcji rocznie przy pracy 5-osobowego zespołu produkcyjnego, pracującego na 1 zmianę – to plan na najbliższą przyszłość w nowo budowanej Fabryce Domów Szkieletowych. Jej sercem będzie nowoczesna linia produkcyjna firmy Weinmann, która specjalizuje się w dostawach technologii z zakresu prefabrykacji i obróbki drewna. W skład linii wchodzą trzy stoły do montażu Buildteq i Moveteq oraz pomocniczy stół transportowy.
Dzięki nowej linii możliwa będzie budowa prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych (ścian, stropów itp.), montaż izolacji wewnętrznej, instalacji elektrycznej oraz obustronne poszycie szkieletu. Gotowa konstrukcja po zejściu z linii montażowej trafi w obszar dedykowany wykonywaniu izolacji zewnętrznej w specjalnie przygotowanej do tego strefie. Na całej długości hali proces wspomoże suwnica o udźwigu 5t. To nie wszystko. Grupa Burkietowicz planuje już dalszy rozwój, uwzględniający automatyzację procesu mocowania poszycia do konstrukcji oraz automatycznej obróbki wykończeniowo-otworowej, dzięki zainstalowaniu wielofunkcyjnego mostu CNC.
Kolejnym planowanym etapem jest instalacja automatycznego magazynu do przechowywania gotowych konstrukcji.

Ludzie – największa wartość

Budowanie marki nie kończy się na infrastrukturze. Niezwykle istotne jest zauważenie w biznesie obecności człowieka – z jego możliwościami i potrzebami. Mając tę świadomość, pracownicy Grupy Burkietowicz towarzyszą klientowi od początku do samego końca – zapewniając wsparcie i doradztwo, projektowanie przez wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów, a także szybką i precyzyjną produkcję w nowoczesnym parku maszynowym. Ogromną rolę odgrywa też dział logistyki, dzięki zaangażowaniu jego pracowników transport odbywa się bowiem w ustalonym i dogodnym terminie. Finalnie firma zapewnia też szybki, ekonomiczny i bezpieczny montaż.
Dobra organizacja pracy jest możliwa dzięki kompetencjom, umiejętnościom, wiedzy i doświadczeniu pracowników, których firma zatrudnia blisko 160. Rodzina Burkietowicz podkreśla, że w codziennej pracy ważne jest zarażanie innych pasją, motywowanie zespołu a także poszukiwanie nowych dróg, lepszych sposobów działania, szans i możliwości.
– Wiemy, że mistrzostwo to proces, w którym nie można się zatrzymywać. Obejmuje on wszystkie sfery działania firmy, a więc podnoszenie kompetencji i zdobywanie wiedzy, inwestycje w park maszynowy i technologie, rozbudowywanie oferty produktowej oraz dbałość o dobre i trwałe relacje z partnerami biznesowymi – podsumowują właściciele Grupy.

Firma GRUPA BURKIETOWICZ jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.burkietowicz.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 13 kwietnia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły