Okna dachowe

Odmień swoje poddasze – wymiana okien dachowych

Okna dachowe, kojarzone z klimatycznie urządzonym poddaszem, mogą nieść za sobą tyle samo zalet, co wad. Wszystko zależy od ich rodzaju, parametrów technicznych takich jak termika czy akustyka, prawidłowego montażu oraz czasu eksploatacji. Zamontowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu okna połaciowe, z pewnością nie są przystosowane do obecnie obowiązujących standardów jakościowych. Zbyt długie zwlekanie z decyzją o ich wymianie, może się wiązać z dużymi stratami finansowymi, obniżonym komfortem użytkowania oraz koniecznością przeprowadzenia dużego i kosztownego remontu. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy wymiana okien dachowych  jest opłacalna, przeczytaj ten artykuł i sam się przekonaj, jakie korzyści możesz odnieść.

Powodów do wymiany okien dachowych jest wiele. Oprócz tych oczywistych, jak uszkodzenie mechaniczne, zużycie, powodujące znaczne pogorszenie parametrów termicznych, czy zły stan stolarki okiennej, warto również zwrócić uwagę na fakt, że okna starego typu są nieekonomiczne, ich konstrukcja nie spełnia obecnych wymogów i standardów, przez co negatywnie wpływa na komfort termiczny i bilans energetyczny budynku.

Odmień swoje poddasze - wymiana okien dachowych

Wymiana starych okien dachowych na nowe – dlaczego warto?

Część osób błędnie uważa, że raz wstawione okna powinny służyć wiecznie. Inni  zastanawiają się nad wymianą lub ciągle przekładają ją w czasie. A korzyści jest naprawdę wiele:

 • Zmniejszone rachunki za ogrzewanie

Obecnie produkowane, zaawansowane technicznie okna dachowe, wyposażone w co najmniej 3 tafle szyb i kołnierze uszczelniające wyróżniają się przede wszystkim doskonałą izolacyjnością cieplną. Maksymalne ograniczenie strat energii cieplnej pozwala na ogrzewanie pomieszczeń niższą temperaturą, dzięki czemu rachunki za energię stają się zdecydowanie mniejsze.

 • Świeże powietrze i zdrowy klimat
  Nowoczesne okna dachowe wyposażone są w system nawiewników, który zapewnia świeże powietrze oraz odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Ponadto, ograniczenie zużycia energii przekłada się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, a w efekcie czystsze powietrze i lepszą jakość życia.
 • Wyciszenie pomieszczeń
  Dzięki nowoczesnej konstrukcji stolarki okiennej i szyb, okna nowej generacji charakteryzują znacznie wyższymi parametrami akustycznymi i pozwalają w znacznym stopniu zredukować hałas, zapewniając domownikom ciszę wewnątrz budynku.
 • Zwiększone bezpieczeństwo
  Ważnym aspektem współczesnych okien połaciowych jest również podniesiony poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego. W produktach firmy FAKRO został on usyzkany dzięki opatentowanemu systemowi wzmocnienia konstrukcji topSafe.
 • Wyjątkowa estetyka
  Okna dachowe FAKRO doskonale wpisują się w obowiązujące trendy, a szeroka oferta producenta pozwala na ich dostosowanie do dowolnego stylu architektonicznego budynku. Do wyboru mamy zarówno okna drewniane w trzech technologiach wykończenia, jak i okna z tworzywa w trzech kolorach oraz trzy kolory zewnętrznego oblachowania.
 • Zdrowie i lepsze samopoczucie
  Jak już wspomnieliśmy, nowoczesne okna dachowe znacząco różnią się od starszych modeli konstrukcją. Obecna forma profili i zwiększona powierzchnia szyb zwiększa dopływ naturalnego światła do wnętrz poddasza, co z kolei przekłada się na samopoczucie i zdrowie mieszkańców.
 • Możliwość stworzenia inteligentnego domu
  Podczas wymiany okien na poddaszu, dzięki zaawansowanym technologiom Z-Wave lub WiFi od firmy FAKRO, które mogą być sterowane pilotem lub przez aplikację ze  smartfona, mamy możliwość stworzenia inteligentnego domu lub zintegrowania nowej stolarki okiennej z już istniejącym systemem, co zapewni nie tylko maksymalny komfort użytkowania, ale również większe bezpieczeństwo oraz oszczędności.
Odmień swoje poddasze - wymiana okien dachowych

Czas na montaż

Wymianę okien dachowych można przeprowadzić kilkoma sposobami: z częściowym lub z całkowitym zachowaniem istniejącej wnęki okiennej bądź z wykonaniem nowej wnęki. Ze względu na kilka czynników, które decydują o najlepszym sposobie wymiany w danej konstrukcji dachowej, warto skorzystać z porady profesjonalisty. Bez wątpienia, wymiana okna połaciowego bez naruszenia szpalety, dzięki uniknięciu wymagających prac remontowych, jest najprostszą i najszybszą metodą, która nie powoduje bałaganu. Natomiast przy kompleksowej termomodernizacji poddasza połączonej z wymianą lub montażem okien dachowych, mamy możliwość wyboru okien z niemal całej oferty FAKRO. Co więcej, taka inwestycja pozwala na skorzystanie z rządowych programów proekologicznych, jak np. dofinansowanie w ramach programu ,,Czyste powietrze”.
Wszystko to wydaje się jasne, ale nadal zastanawiasz się jak łatwo i sprawnie wymienić okna na Twoim poddaszu? Do większego komfortu na poddaszu, niższych rachunków i szeregu innych wymienionych korzyści, wystarczą zaledwie trzy proste kroki:

 1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.fakro.pl
 2. Wybór właściwych okien z pomocą konsultanta FAKRO.
 3. Kontakt z dystrybutorem i profesjonalnym fachowcem wymiany okien przy użyciu wyszukiwarki internetowej FAKRO.

Podsumowanie

Technologie zmieniają się w każdej branży i każdym segmencie. Obecnie dostępne na rynku okna dachowe, cechują się parametrami termicznymi i akustycznymi, o jakich jeszcze kilkanaście lat temu nawet nie marzyliśmy. Decydując się więc na wymianę okien połaciowych, oprócz zwiększonego komfortu, zdrowszego klimatu,  i poprawy estetyki, zyskujemy również niższe rachunki za ogrzewanie, większą ilość naturalnego światła wewnątrz oraz wyższy standard jakości i bezpieczeństwa.


Data publikacji: 23 lutego, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły