Budownictwo tradycyjne

Odpływ liniowy – praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki

Odpływy liniowe umożliwiają przepływ wody do koryta pod podłogą prysznica. Dzięki temu woda może bezpiecznie przepłynąć bezpośrednio do systemu kanalizacyjnego. Tego typu odpływy współpracują ze wszystkimi prysznicami, dzięki czemu są uniwersalnym rozwiązaniem do każdej łazienki.

Jak działają odpływy liniowe

Jeszcze niedawno odpływ liniowy był spotykany głównie w komercyjnych łazienkach i szatniach, np. na basenach. W rzeczywistości jest on swego rodzaju kanałem wbudowanym w podłogę prysznica, którego zadaniem jest zbieranie wody do odpływu. Dlatego też nazywany jest on również odpływem rynnowym lub kanałowym.

Liniowy odpływ prysznicowy ma nieco większy, prostokątny kształt. To odróżnia go od tradycyjnych kwadratowych lub owalnych odpływów. Dzięki temu może on też leżeć wzdłuż krawędzi prysznica lub nawet przylegać do ściany. Podłoga jednak musi być pochylona w kierunku odpływu, aby zapewnić prawidłowy przepływ wody z prysznica.

To, gdzie zdecydujesz się umieścić odpływ, zależy od tego, gdzie znajduje się linia odpływowa. Instalacja przebiega nieco inaczej niż w przypadku jego tradycyjnych odpowiedników. W centralnej instalacji odpływowej podłoga musi być nachylona w czterech kierunkach, aby zapewnić prawidłowy przepływ wody. Odpływ liniowy zapewnia więcej swobody w projektowaniu – wystarczy, że podłoga jest nachylona tylko w jednym kierunku.

Tego typu odpływy przeznaczone są zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Jednak najczęściej można spotkać je w łazienkach, ponieważ radzą sobie z odprowadzaniem wody spod prysznica.

Odpływ liniowy – zalety

Odpływy prysznicowe często opierają się na rozwiązaniu liniowym. Można znaleźć je choćby w łazienkach domowych i hotelowych, gdzie z prysznica korzysta się wyłącznie do celów prywatnych.

W związku z tym odpływy liniowe są elementem estetycznym wielu łazienek. Jest to bardzo praktyczne i oszczędne rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowego brodzika. Dzięki temu zyskujesz dodatkową przestrzeń w swojej łazience. Liniowe odpływy są też idealne dla osób niepełnosprawnych – dzięki nim łatwiej dostosować prysznic do ich indywidualnych potrzeb.

Nowoczesny odpływ łazienkowy ma elegancką ramkę i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Cechuje się też odpornością na wilgotność, a przy tym jest łatwy w czyszczeniu. Gdy zamontujesz go wzdłuż ściany lub kabiny prysznicowej, odprowadzi wodę po kąpieli prosto do kanalizacji. To szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie ci do gustu.

Zainwestuj w nowoczesny odpływ w swojej łazience. Z pewnością się nie zawiedziesz!

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 grudnia, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły