Okna dachowe

Odpoczynek w cieniu

Ostre promienie słoneczne i przegrzane pomieszczenia nie muszą być już kłopotem na poddaszu. Sprawdzonymi i niedrogimi rozwiązaniami o bardzo dużej skuteczności są odpowiednio dobrane markizy, rolety oraz żaluzje, które mogą zmniejszyć temperaturę we wnętrzu nawet o kilka stopni.

Do każdego wnętrza

O komforcie przebywania w danym pomieszczeniu decyduje nie tylko odpowiednia temperatura, ale i ilość wpadającego światła. Kto nie mógł się wyspać przez pierwsze, słoneczne promienie, a potem pracować lub relaksować się, bo słońce zaciemniało komputer lub telewizor? Dzięki dobrze dobranym roletom i markizom, możemy we wnętrzach obniżyć temperaturę, ale też wpuścić do nich taką ilość światła, jakiej w danym momencie potrzebujemy. Firma VELUX proponuje bardzo bogatą ofertę akcesoriów do swoich okien. Ponad 200 wzorów i kolorów rolet, które można dopasować do każdego stylu mieszkania: od tych neutralnych, które stapiają się optycznie z kolorem ściany, po wyróżniające się, oryginalne wzory światowej sławy projektanta Karima Rashida. Dzięki opatentowanemu przez VELUX systemowi Pick&Click®, czyli fabrycznie zamontowanym zaczepom, z łatwością zamontujemy roletę sami, co obniży nasze wydatki. Mamy w ofercie rolety pasujące do wszystkich generacji okien, dobiera się pod konkretny rozmiar i typ okna, odczytując jego symbol z tabliczki znamionowej na skrzydle. Jeśli kiedyś będziemy chcieli zmienić wystrój wnętrz, nawet po 20 latach, mamy pewność, że wszystkie dodatki do okien dachowych VELUX będą dostępne, nawet jeśli dany typ okna nie będzie już produkowany. Akcesoria obsługiwane są manualnie lub sterowana elektrycznie za pomocą pilota. Ciekawostką i dużą wygodą są rolety i markizy na baterie słoneczne. Ich używanie nic nas nie kosztuje, a co najważniejsze nie wymagają one prowadzenia żadnych kabli.

Odpoczynek w cieniu

Markizy i rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrze VELUX to najskuteczniejszy sposób ochrony przed nagrzaniem poddasza. Zatrzymują promienie jeszcze przed szybą, nie pozwalając im dotrzeć do wnętrza. Zimą natomiast utrzymują ciepło w środku domu. Wytłumiają one hałas podczas gradu i deszczu, oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo domu. Zbudowane są z aluminiowych lameli, poruszających się w prowadnicach. Dzięki swojej konstrukcji są idealnie zintegrowane z dachem, a zwinięta roleta chowa się w estetycznej kasecie. Po zewnętrznej stronie okna równie skutecznie będzie nas chronić markiza MHL. Jej zaletą jest to, że nie zasłania ona widoku za oknem. Zrobiona jest z siateczki z polichlorku winylu, bardzo odpornej na działanie czynników atmosferycznych. Po rozwinięciu nie przylega ona ściśle do szyby, co umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Rolety lub markizy łatwo zintegrować z inteligentnym systemem sterowana klimatem w domu, który dostosowuje ich pracę do intensywności słońca i temperatury na zewnątrz.

Odpoczynek w cieniu

Rolety wewnętrzne

Pozwalają zachować nam intymność, zdobią wnętrze, ale przede wszystkim w zależności od materiału z jakiego są wykonane w różnym stopniu natężenia chronią przed promieniami słonecznymi. Tam, gdzie chcemy się całkowicie odciąć od światła dziennego czyli np. w sypialniach i pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające VELUX DKL, które zatrzymują 100% słonecznych promieni. Te same właściwości, a także bardzo dobre właściwości izolacyjne w zimie ma roleta podwójnie plisowana VELUX FHC Zawdzięcza to tkaninie o strukturze plastra miodu, z zewnętrzną powłoką izolującą, która zmniejsza straty ciepła przez okno nawet o 34%. Ma ruchomą zarówno dolną jaki górną listwę, więc zatrzymuje się ją w dowolnym miejscu na oknie. W salonie i pokoju do pracy potrzebujemy tylko lekkiego przyciemnienia np. czasie pracy przy komputerze czy oglądaniu telewizji. Wystarczą tu rolety rozpraszające światło zarówno klasyczne VELUX RHL lub RFL, jak i plisowane VELUX FHL. Tworzą one miłą atmosferę przyjemnie chroniąc przed nadmiernym słońcem, ale nie odbijają promieni całkowicie, dzięki czemu pomieszczenie zostaje jasne i możemy w nim normalnie funkcjonować w dzień.

VELUX Polska Sp. z o.o.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 stycznia, 2014

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Adam B.
    poniedziałek, 7 stycznia, 2019

    Jako użytkownik poddasza użytkowego dziś doceniam znaczenie akcesoriów do okien dachowych. 200 wzorów/kolorów rolet f-my Velux to godna propozycja i zapewne wkrótce z niej skorzystam, gdyż dość już masz rolet uniwersalnych ciągle psujących się. W przypadku sypialni skłonny jestem zainteresować się roletami zewnętrznymi Velux’a, ze wzgłędu na ograniczenie nagrzewania się sypialni.

Podobne artykuły